Regaty o puchar stoczni Northman

W ostatnią sobotę odbyły się kończące sezon żeglarski na Mazurach regaty o puchar stoczni Northman.
Impreza ta ma co raz większą rangę i co roku jesteśmy na niej godnie reprezentowani (W pierwszej edycji 1 miejsce w klasie 😉  w kolejnych udział w organizacji i starty).
Tegoroczna edycja zakończyła się dla nas największym sukcesem. 
Pomimo średniego wyniku Bartka Milewskiego (choć tylko o dwa miejsca niższego niż olimpijczyka Dominika Życkiego) nasz honor uratowały… najmłodsze z naszych Sterniczek. Znane i lubiane z rejsów PCM, kolonii i innych przedsięwzięć Anna Maria Hauler (w roli kapitana jachtu) i Daria Franczak (najlepiej znana jako prezenterka naszej RozaTV). Dziewczęta wraz z koleżanką płynęły w żeńskiej załodze i osiągnęły doskonały wynik zajmując 3 miejsce w klasie Maxus 24.
Dodać należy że  były nie tylko jedyną całkowicie żeńską załogą, ale również najmłodszą!
Regaty przebiegały w trudnych warunkach.
Temperatura nie przekraczała 10 stopni, wiatr w porywach osiągał 6B a od połowy wyścigu zacinał lodowaty deszcz. Mimo tego dziewczęta udowodniły że są twardsze i lepsze od 20 innych załóg z ponad setką samców – starych wyg regatowych –  na pokładach!
W imieniu całej Róży Wiatrów składamy Wam NAJSERDECZNIEJSZE GRATULACJE i życzenia wielu kolejnych sukcesów w żeglarstwie – nie tylko regatowym!

Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze na stronie odzwierciedlają poglądy autorów, a niekoniecznie portalu internetowego Róża Wiatrów. Prosimy o powstrzymanie się od obelg, przekleństw i wulgarnych wypowiedzi. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia każdego komentarza bez wyjaśnienia przyczyn.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone za pomocą *

*
*