Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-24 2024-07-04 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-05 2024-07-15 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-16 2024-07-26 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-27 2024-08-06 11 3 299 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 299 Zarezerwuj
2024-08-18 2024-08-26 9 2 999 Zarezerwuj

Ogólne

Obóz militarny ASG „Za linią wroga” to idealna propozycja dla wszystkich pasjonatów wojskowości. Czekają na Was zajęcia z wykorzystaniem  replik ASG, zajęcia militarne, strzelectwo, taktyki, terenoznawstwo, survival.

Od uczestników oczekiwana jest dobra sprawność fizyczna i kondycja ze względu na większą, niż na innych obozach intensywność zajęć (kilka nocnych wypadów z przemarszami). Zajęcia prowadzone będą w systemie małych grup – zgodnie ze strukturą wojskową.

Każdy uczestnik otrzyma na czas zajęć: atrapę broni (AK 47 Kałasznikow), menażkę, maskę przeciwgazową, pasoszelki, chlebak wojskowy, łopatkę piechoty, pałatkę, hełm, okulary lub gogle i maskę ochronną.

Uczestnicy

Wiek uczestników: 12-15 i 15-18 lat.  Od uczestników oczekiwana jest dobra sprawność i kondycja fizyczna ze względu na dużą intensywność zajęć (kilka nocnych wypadów z przemarszami).

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, w sercu Borów Tucholskich, nad brzegiem Jeziora Koronowskiego.

Zakwaterowanie do wyboru:

–  domki kempingowe. Domki 6 – 7 osobowe typu „Brda” oraz 3 – 4 osobowych typu „Chata” usytuowane na 5,5 hektarowym terenie, w suchym, sosnowym lesie, w dolinie rzeki Brdy. Wszystkie domki posiadają łazienki (umywalka, natrysk, WC) i aneks kuchenny z chłodziarką i podstawowym wyposażeniem kuchennym.

–  wojskowe namioty 10 osobowe (po 4 – 8 osób w namiocie). Są one wyposażone w wojskowe, składane łóżka wraz z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki. Obok namiotów niezależne zaplecze sanitarne.

Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, świetlica z telewizorem, sklepik spożywczy,
tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, kosz do koszykówki, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole militarno-taktyczne z fortyfikacjami, mini park linowy, sprzęt sportowy i wodny, własna, wydzielona plaża z pomostami i wojskowy tor przeszkód.

Podmenu Wyżywienie

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Kadra

Ratownicy wodni, przewodnicy, członkowie PZW, leśnicy, instruktorzy: survivalu, strzelectwa, wspinaczki i samoobrony.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.

Wymagany ekwipunek

Legitymacja szkolna, mały plecak, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu) oraz śpiwór i scyzoryk; mile widziane: odzież moro, busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

Uwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): paintball – 60 zł/100 kul, 90 zł/200 kul; paintball laserowy – 35 zł/godz.; zajęcia na profesjonalnej strzelnicy – 160 zł.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobrana zostanie kaucja w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.
W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie: 10 noclegów (turnus VI: 8 noclegów), wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu, opieka pedagogiczna i instruktorska, realizacja programu,
nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Podmenu FAQ

 1. Czym jest obóz militarny ASG „Za linią wroga”?

  Obóz militarny ASG „Za linią wroga” to intensywny program dla pasjonatów wojskowości, obejmujący ćwiczenia z wykorzystaniem replik ASG, zajęcia militarne, strzeleckie, terenoznawcze oraz survivalowe.

 2. Jakie są główne elementy programu obozu?

  Program obozu obejmuje zajęcia z użyciem replik ASG, ćwiczenia militarne, strzeleckie, zajęcia terenoznawcze, techniki survivalowe, a także dwudniową terenową grę strategiczną.

 3. Gdzie odbędą się zajęcia obozowe?

  Zajęcia obozowe odbędą się w Ośrodku Wczasowym „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, położonym nad brzegiem Jeziora Koronowskiego w Borach Tucholskich.

 4. Jakie są opcje zakwaterowania?

  Uczestnicy mogą wybrać między domkami kempingowymi a wojskowymi namiotami. Domki posiadają pełne wyposażenie, a namioty są wyposażone w składane łóżka i zaplecze sanitarne.

 5. Jakie są wymagania wiekowe dla uczestników?

  TObozowi mogą uczestniczyć osoby w wieku 12-15 lat oraz 15-18 lat, oczekujące dobrej sprawności fizycznej ze względu na intensywne zajęcia.

 6. Jakie są wymagania wiekowe dla uczestników?

  Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 12-15 lat i 15-18 lat.

 7. Czy uczestnicy otrzymają wyżywienie?

  Tak, uczestnicy otrzymają 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek, a także suchy prowiant na drogę powrotną.

 8. Jakie atrakcje dodatkowe są dostępne na terenie obozu?

  Na terenie obozu dostępne są m.in. jadalnia, kawiarnia, boisko do siatkówki plażowej, pole militarno-taktyczne, park linowy oraz plaża nad jeziorem.

Zajęcia

Podmenu Program

Air Soft Gun

- zajęcia z użyciem replik ASG (wiernych replik broni pod względem wielkości szczegółów i wagi). Pozwala to ćwiczyć taktykę walki w warunkach będących wiernym odtworzeniem prawdziwych działań wojennych;
- nauka obsługi replik ASG, metody ubezpieczania partnerów podczas wykonywania zadań,
- sygnały umowne, dostosowanie taktyki walki do terenu działań.

Zajęcia militarne

- musztra,
- poruszanie się w szyku patrolowym i marszowym,
- formacje postojowe,
- techniki kamuflażu,
- maskowanie,
- poruszanie się w terenie skażonym,
- metody patrolowania terenu,
- zaprawy,
- marszobiegi,
- pokonywanie militarnego toru przeszkód (OSF - Ośrodek Szkolenia Fizycznego),
- desant wodny na ufortyfikowany brzeg,
- ochrona i obrona obiektów (patrolowanie, zabezpieczanie, ochrona budynku głównego ośrodka),
- zajęcia z łączności.

Taktyka zielona

- prowadzenie działań w terenie leśnym,
- patrolowanie obszaru,
- obserwacja,
- szyki patrolowe i marszowe,
- nauka cichego przemieszczania się w terenach zalesionych.

Taktyka czarna

- ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znajdującym się w budynkach (wchodzenie do  pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikiem, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia);
- zajęcia urealnione będą dodatkowo efektami pirotechnicznymi.

Taktyka czerwona

- nauka pierwszej pomocy przedmedycznej,
- ewakuacja rannego z pola walki,
- symulacja akcji ratunkowej pod ostrzałem,
- niesienie pomocy w terenie zagrożonym atakiem chemicznym,
- elementy szkolenia TCCC - systemu opieki nad rannym na polu walki.

Samoobrona

- podstawy walki wręcz,
- sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika,
- walka w stójce i parterze.

Survival

- nauka przetrwania w trudnych warunkach i pokonywania przeszkód terenowych (przeprawy przez rzeki i bagna, rozpalanie ognia różnymi metodami, biwaki w lesie, rozpoznawanie jadalnych roślin i grzybów, zdobywanie pożywienia, pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, transport i zabezpieczenie sprzętu na wodzie).

Zajęcia inżynieryjno-saperskie

- budowa okopów, stanowisk ogniowych, zasiek przeciwpiechotnych,
- zaminowywanie i rozminowywanie dróg, torów, mostów (z wykorzystaniem macek saperskich oraz atrap pocisków).

"Laser Tag"

- symulacja pola walki z wykorzystaniem wojskowych, elektronicznych symulatorów broni będących na wyposażeniu Bundeswehry, GROM-u, FORMOZY, czy SOP-u.

Strzelectwo

- strzelectwo: strzelnica ASG - ćwiczenie właściwych postaw strzeleckich (leżąca, klęcząca, zza ukrycia, w masce pgaz.), taktycznej wymiany magazynków oraz strzelania z ręki niedominującej.

Techniki linowe

- pokonywanie mostów linowych,
- wiązanie węzłów,
- wspinaczka po skrzynkach,
- zjazdy „kolejką tyrolską”.

Terenoznawstwo

- „czytanie mapy”,
- wyznaczanie kierunku północnego różnymi metodami,
- obsługa busoli,
- wyznaczanie azymutów,
- sporządzanie szkiców i planów sytuacyjnych terenu działania.

Akcja "Most”

- dwudniowa, terenowa gra strategiczna - wykorzystanie nabytych umiejętności militarnych (zwiad, dywersja na zapleczu wroga, budowa fortyfikacji obronnych, budowa obozów oraz stanowisk obserwacyjnych); część zajęć realizowania będzie nocą.

Drużynowy turniej sprawnościowy

- musztra,
- zaprawy poranne,
- biegi w pełnym oporządzeniu,
- nocne i dzienne przemarsze w terenie.

Inne

- rozgrywki sportowe
- wycieczki rowerowe
- kąpiele w jeziorze (pod opieką ratowników wodnych)

Od uczestników oczekiwana jest dobra sprawność fizyczna i kondycja ze względu na większą, niż na innych obozach intensywność zajęć (kilka nocnych wypadów z przemarszami).
Zajęcia prowadzone będą w systemie małych grup – zgodnie ze strukturą wojskową.
Każdy uczestnik otrzyma na czas zajęć: atrapę broni (AK 47 Kałasznikow), menażkę, maskę przeciwgazową, pasoszelki, chlebak wojskowy, łopatkę piechoty, pałatkę, hełm, okulary lub gogle i maskę ochronną.

Podmenu Opcje dodatkowe

Paintball laserowy – 35 zł/godz. – płatne na miejscu

Paintball – 60 zł/100 kul lub 90 zł/200 kul – płatne na miejscu

Zajęcia na profesjonalnej strzelnicy – 160 zł –  płatne na miejscu

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 • nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • obowiązkowa kwarantanna Ubezpieczonego,
 • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 • wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 • wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 • otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 • kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6 % całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również