Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Wakacyjna przygoda w Grecji? 

LEPTOKARIA to miejscowość położona u stóp Olimpu wzdłuż brzegu Morza Egejskiego. Ze względu na liczne kluby, dyskoteki i kawiarnie jest jednym z najpopularniejszych kurortów Riwiery Olimpijskiej. Dodatkowo turystów przyciąga krystalicznie czysta woda, z piękną piaszczysto – żwirową plażą. Wszystko to sprawia, że jest wymarzonym miejscem na letni wypoczynek.

BUDAPESZT – Stolica i największe miasto Węgier. To magiczne miejsce pełne jest pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone …

Terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Gdańska, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru.

Podmenu Zakwaterowanie

Hotel Aleksander*** położony ok. 350 m od plaży, leżący na obrzeżach Leptokarii. Pokoje 2,3,4,5 osobowe (również typu studio) z pełnym węzłem sanitarnym. Klimatyzacja sterowana centralnie, dostępna w godzinach 18.00 – 8.00. Nocleg tranzytowy w Budapeszcie lub okolicy. Do dyspozycji uczestników: restauracja, duży basen, boisko do siatkówki na plaży, sprzęt sportowy, teren zielony wokół.

Podmenu Wyżywienie

w Grecji 3 posiłki dziennie (wszystkie posiłki w formie bufetu): śniadania, lunch oraz kolacja (kuchnia europejska oraz grecka), woda do posiłków. Woda w dystrybutorach dostępna dla uczestników cały czas. Suchy prowiant na drogę powrotną. Świadczenia w Grecji rozpoczynają się i kończą obiadem. Obiadokolacja i śniadanie w Budapeszcie.

Podmenu Dojazd

Autokar o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek, (przejazd przez Słowację, Czechy, Węgry, Serbię). Wyjazd z Gdańska w godzinach popołudniowych, powrót w godzinach popołudniowych. Wyjazd z poszczególnych miast realizowany przy min. 6 os: Gdańsk +180 zł, Tczew +180 zł, Malbork +180 zł, Toruń +160 zł, Bydgoszcz +160 zł, Warszawa +100 zł, Łódź +100 zł, Lublin +120 zł, Rzeszów +120 zł, Tarnów +100 zł, Częstochowa +100 zł, Piotrków Trybunalski +100 zł, Radom +80 zł, Kielce +80 zł, Katowice +50, Kraków +50, Lębork + 220 zł. Na odcinkach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, busem, samochodem osobowym, transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej, a także możliwość związanych z tym ewentualnych przesiadek.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie – 8 noclegów, wyżywienie wg opisu, rezydenta na miejscu w Grecji, opiekę kadry pedagogicznej, ratownika, transport, przewodnika według programu, taksę klimatyczną, program obozu młodzieżowego, wstępy wg programu, ubezpieczenie KL do 10.000 euro , NNW do 2000 euro, bagaż do 200 euro (AXA), podatek VAT, składkę na TFG – 10 zł.

Cena nie obejmuje

Dopłat do miejscowości wyjazdowych, kaucji zwrotnej płatnej na miejscu 20 euro/os., obligatoryjnej taksy klimatycznej ok 4 euro, obligatoryjnej opłaty za bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską , przewodnika w Budapeszcie oraz bilet wstępu do Parku Rozrywki TATRALANDIA – ok 25 Euro. Dopłaty fakultatywne : ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + 2,4 %, gwarancji niezmienności ceny + 80 zł

Podmenu Ważne informacje

Należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, aktualny paszport lub dowód osobisty – ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy, strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, maść na oparzenia słoneczne, nieprzewiewne okrycie oraz wygodnego obuwie. Maksymalny bagaż: 1 bagaż zasadniczy i bagaż podręczny. Bagaż zasadniczy nie może przekraczać wagi 20 kg oraz łącznych wymiarów 190 cm (wys. + szer. + dł.). Wycieczki fakultatywne realizowane przy minimum 20 chętnych. Na obligatoryjne wstępy, komunikację miejską, przewodnika w Budapeszcie i wstęp do Tatralandii – 25 Euro, kaucja zwrotna – 20 euro. Zalecane minimalne kieszonkowe – 100 Euro.

Zajęcia

Podmenu Program

1 dzień: Wyjazd autokaru według rozkładu (wyjazd z Gdańska w godzinach popołudniowych, z innych miast może mieć miejsce w nocy z 1 na 2 dzień imprezy), przejazd przez Polskę.

2 dzień: Dojazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Budapeszcie na górę Gellarta - skąd można podziwiać piękną panoramę Budapesztu. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, Most Łańcuchowy, Wzgórze Zamkowe - Baszta Rybacka, Kościół Macieja (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5 - 10 euro, nieobowiązkowo). Wyjazd w dalszą drogę do Grecji.

4 dzień: Przyjazd do Leptokarii w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, pierwsze świadczenie w Grecji - obiad

5-10 dzień: Pobyt w Grecji. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:
• GRECKI WIECZÓR - kalimera, kalinichta - czyli krótka lekcja j. greckiego :) Nauczymy się tańczyć Zorbę i poznamy trochę ciekawostek związanych z tradycjami greckimi.
• IMPREZOWO - ROZRYWKOWO - gorące rytmy, najnowsze hity i dobra zabawa. Poczujemy grecki klimat bawiąc się pod gołym niebem nad basenem lub w hotelu. Dla chętnych wyjścia na dodatkowe dyskoteki koszt ok. 5 euro/os.
• AQUA FUN - coś dla leniwych - czyli możliwość relaksu -do góry brzuchem” lekko unosząc się na basenowej wodzie albo coś dla aktywnych - Aqua Aerobik przy skocznych rytmach muzyki, waterpolo.
• UROKLIWA LEPTOKARIA - piesze wycieczki po miasteczku i okolicach, podczas spacerów będziemy mieli szansę skosztować wyśmienitych specjałów w licznych kawiarenkach i greckich tawernach.
• NIEBIAŃSKA PLAŻA - plażowanie i morskie kąpiele pod okiem ratownika.
• -MAGICZNA NOC” - w nasz ostatni pożegnalny wieczór będziemy podziwiać rozświetlone lampionami niebo, które wspólnie wypuścimy.
11 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie w godzinach porannych, wyjazd w drogę powrotną.

12 dzień: Dojazd do Tatralandii - jednego z największych Parków Wodnych w Europie. Tatralandia to 14 basenów oraz prawie 30 zjeżdżalni i rur, które dostarczą niesamowitych emocji. FREE FALL - dla tych co nie moją się grawitacji, ROLLERCOSTER albo DELHIN - o długości prawie 200 metrów - to tylko nieliczne atrakcje dostępne dla zwiedzających. Każdy kto będzie chciał odpocząć, będzie mógł skorzystać ze strefy TROPICAL PARADISE i przenieść się na prawdziwe Karaiby z palmami, muszlami i morską wodą. Wieczorem wyjazd w dalszą drogę do Polski.

13 dzień: Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Zakończenie wyjazdu.

 

Podmenu Program fakultatywny

(dla chętnych, płatne dodatkowo, realizowane przy min 20 chętnych)

• Ateny - jednodniowa wycieczka do Aten, zwiedzanie : portu Pireus, Akropolu i Plaki - starego miasta leżącego u podnóża Akropolu, grecka zmiana warty obok Parlamentu, stadion pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, w drodze powrotnej Termopile. Cena ok. 53 euro/os.

• Meteory - całodniowa wycieczka do wpisanych na listę UNESCO Meteorów - klasztorów "zawieszonych w niebie", zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych - zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Powrót do Leptokarii. UWAGA: w klasztorach obowiązuje skromne ubranie, tzn. dla kobiet spódnice (długość za kolano) i zasłonięte ramiona oraz dekolt, panowie długie spodnie Cena ok. 28 euro/os. + 3 euro/os. bilet wstępu.

• Olimp - Wycieczka na najważniejszą mitologiczną górę Grecji. Olimp wyrasta nad samym brzegiem Zatoki Termajskiej. W starożytności Grecy uznawali ją za siedzibę bogów. Mitologiczne opowieści, przepiękne krajobrazy, zbocza porośnięte gęstym lasem i dzikimi kwiatami wzbudzają chęć zdobycia tej góry. Cena ok. 22 euro/os.

• Skiatos - rejs na Wyspę Skiathos. Niezapomniany rejs statkiem z wieloma animacjami na pokładzie oraz pobyt na niezwykłej -złotej plaży”. Cena ok. 38 euro/os.