Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-24 2024-07-04 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-05 2024-07-15 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-16 2024-07-26 11 3 299 Zarezerwuj
2024-07-27 2024-08-06 11 3 299 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 299 Zarezerwuj
2024-08-18 2024-08-26 9 2 999 Zarezerwuj

Ogólne

Czy marzysz o wyzwaniu, które wzmocni Twoje ciało i umysł? Chciałbyś nauczyć się, jak przetrwać w dzikiej przyrodzie, zdobywając niezastąpione umiejętności, które zawsze przydadzą się w życiu?  Obóz survivalowy Sztuka przetrwania to niepowtarzalna okazja do przeżycia ekscytującej przygody, która odmieni Twoje życie. Podczas trwania obozu będziesz kompletował własny, podstawowy „zestaw survivalowy”. Musisz też nastawić się na spędzenie kilku, aktywnych nocy w lesie.

Uczestnicy

Wiek uczestników: 12-15 i 15-18 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, w sercu Borów Tucholskich, nad brzegiem Jeziora Koronowskiego.

Zakwaterowanie do wyboru:

–  domki kempingowe. Domki 6 – 7 osobowe typu „Brda” oraz 3 – 4 osobowych typu „Chata” usytuowane na 5,5 hektarowym terenie, w suchym, sosnowym lesie, w dolinie rzeki Brdy. Wszystkie domki posiadają łazienki (umywalka, natrysk, WC) i aneks kuchenny z chłodziarką i podstawowym wyposażeniem kuchennym.

–  wojskowe namioty 10 osobowe (po 4 – 8 osób w namiocie). Są one wyposażone w wojskowe, składane łóżka wraz z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki. Obok namiotów niezależne zaplecze sanitarne.

Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, świetlica z telewizorem, sklepik spożywczy,
tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, kosz do koszykówki, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole militarno-taktyczne z fortyfikacjami, mini park linowy, sprzęt sportowy i wodny, własna, wydzielona plaża z pomostami i wojskowy tor przeszkód.

Podmenu Wyżywienie

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Kadra

Ratownicy wodni, przewodnicy, członkowie PZW, leśnicy, instruktorzy: survivalu, strzelectwa, wspinaczki i samoobrony.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu) oraz śpiwór i scyzoryk. Mile widziane: odzież moro, instrumenty muzyczne i własny sprzęt wędkarski.

Uwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): paintball – 60 zł/100 kul, 90 zł/200 kul; paintball laserowy – 35 zł/godz.; zajęcia na profesjonalnej strzelnicy – 160 zł.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierana jest kaucja w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucja zostanie w całości oddana w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.
W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Podmenu Cena obejmuje

zakwaterowanie: 10 noclegów (turnus VI: 8 noclegów), wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,, opieka pedagogiczna i instruktorska, realizacja programu, nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Zajęcia

Podmenu Program

Psychologia przetrwania:

poznasz techniki radzenia sobie w ekstremalnych warunkach psychicznych (zmęczenie, ewakuacja ze strefy zagrożenia, czy tonącego statku).

Pierwsza pomoc terenowa:

nauczysz się ratować życie w dziczy, gdzie pomoc może być daleko (jak w warunkach terenowych opatrywać rany, zabezpieczać krwotoki, usztywniać złamania, budować nosze i przetransportować poszkodowanego w bezpieczne miejsce).

Posługiwanie się bronią:

korzystając z broni szkoleniowej nauczysz się praktycznego wykorzystywania broni w warunkach terenowych strzelając do rozproszonych celów.

Sztuka rozpalania ognia:

pozyskasz rozpałki, opanujesz techniki rozpalania ognia w najbardziej wymagających warunkach. Krzesiwo magnezowe stanie się Twoim sprzymierzeńcem (pozyskiwanie naturalnych rozpałek w terenie, przygotowywanie syntetycznych rozpałek przed wyprawą, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa magnezowego, różne typy ognisk użytkowych).

Przeprawa w trudnym terenie:

pokonasz wyzwania trudnego terenu, zdobywając umiejętności alpinistyczne i techniki przemieszczania się w skomplikowanym środowisku (posługiwanie się sprzętem alpinistycznym w specjalnie przygotowanym parku linowym, techniki przeprawiania się w ciężkim, bagnistym terenie).

Terenoznawstwo:

dowiesz się, jak orientować się bez busoli i wyznaczać kierunki świata. Nocny egzamin z terenoznawstwa będzie prawdziwym wyzwaniem (techniki terenoznawstwa, posługiwanie się mapą i busolą, wykorzystywanie przyrody do wyznaczania kierunków świata).

Kuchnia survivalowa:

opanujesz sztukę gotowania w terenie, wykorzystując dostępne surowce (będąc w lesie, będziesz przygotowywać posiłki na otwartym ogniu, ucząc się technik kuchni bushcraftowej bez użycia grilli, czy rusztów).

„Ewakuacja na Tratwę Ratunkową”:

zdobędziesz umiejętność przetrwania jako rozbitek i dowiesz się, jak dostosować nieznany teren do swoich potrzeb. Przeżyjesz prawdziwą przygodę w trakcie ewakuacji z tonącego statku, gdzie ewakuując się na tratwę ratunkową, pozostaniesz tylko z tym co masz przy sobie, a miejsce, do którego dopłyniesz, będzie trzeba zaadoptować do przetrwania w nocy. Poznasz również techniki sygnalizacji SOS, dzięki czemu, będzie można wezwać pomoc.

Pozyskiwanie i uzdatnianie wody:

woda to życie! Nauczysz się, jak znaleźć i oczyścić wodę w warunkach dzikiej przyrody (zdobywanie wody w terenie i jej uzdatnianie, budowanie filtrów).

Nocna gra terenowa:

przygotuj się na niezapomniane wyzwanie nocą, gdzie Twoje umiejętności zostaną wystawione na próbę.

Całodobowy test survivalowy:

przetestujesz swoje zdobyte umiejętności w prawdziwej dziczy. Będzie to Twój moment prawdy (w trakcie tego dnia zostaniesz poddany próbie, w trakcie której zaprezentujesz wszystkie nabyte umiejętności, które pozwolą Ci przetrwać poza cywilizacją).

„Leave No Trace”:

nauczysz się, jak pozostawiać minimalny ślad w przyrodzie i szanować środowisko naturalne, jak maskować miejsce swojego pobytu tak, aby pozostawić wrażenie jakby nigdy Cię tam nie było.

Podczas trwania obozu będziesz kompletował własny, podstawowy „zestaw survivalowy”. Musisz też nastawić się na spędzenie kilku, aktywnych nocy w lesie.

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

Podmenu Opcje dodatkowe

Paintball laserowy – 35 zł/godz. – płatne na miejscu

Paintball – 60 zł/100 kul lub 90 zł/200 kul – płatne na miejscu

Zajęcia na profesjonalnej strzelnicy – 160 zł –  płatne na miejscu

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

  • nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • obowiązkowa kwarantanna Ubezpieczonego,
  • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
  • wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
  • wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
  • otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
  • kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6 % całkowitej ceny imprezy