Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-24 2024-07-04 11 3 599 Brak miejsc
2024-07-05 2024-07-15 11 3 599 Zarezerwuj
2024-07-16 2024-07-26 11 3 599 Zarezerwuj
2024-07-27 2024-08-06 11 3 599 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 599 Zarezerwuj

Ogólne

Snajper, sharp shooter, designated marksman, strzelec wyborowy. Chcesz poznać sekrety żołnierzy wyszkolonych w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość, obserwacji i maskowaniu? Ich metodykę działań w zależności od jednostki i warunków zależnych od otoczenia w jakim się poruszają? Zastanawiasz się czy dałbyś radę pozostać niewidocznym, czekając na oddanie tylko jednego strzału? Wbrew pozorom praca snajpera to nie tylko celne oko, ale i świetna sprawność fizyczna. Strzelcami wyborowymi zostają tylko najlepsi, a z nami masz okazję przekonać się ile brakuje ci do bycia najlepszym. Podczas obozu uczestnicy poznają sekrety strzelców wyborowych i snajperów, nauczą się maskowania, przenikania oraz oddawania strzałów do wyznaczonych celów. Zadania wykonywane podczas trwania obozu będą przeprowadzane w dwójkach snajperskich (snajper i spotter), które zależnie od zajęć będą ze sobą konkurować lub współpracować. Przykładowymi zajęciami są: odgrywanie scenariuszy ASG , ostrzał snajperski do celów mobilnych, pokazy i ćwiczenia walki gumowymi atrapami broni, czy nauka przemieszczania się pod obserwacją.

Uczestnicy

Obóz organizowany dla dwóch grup wiekowych: 12-15 lat oraz 15-18 lat.
Polecamy go przede wszystkim sympatykom tematyki militarnej, adrenaliny i zajęć fizycznych. Wskazana jest dobra kondycja, energia i zapał do rywalizacji.  Mile widziani uczestnicy obozów militarnych, paintballowych i ASG z lat poprzednich. Przez cały obóz uczestnicy wykonywać będą zadania w dwuosobowych drużynach snajperskich rywalizujących ze sobą.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

Kadra

Ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Podmenu Wyżywienie

4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu, opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna, realizacja programu,
nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu).

Mile widziane:
odzież moro buty wojskowe


Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.

W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Podmenu Fakultatywnie

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu):
strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 1. nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 2. nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 3. śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 4. kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 5. wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 6. wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 7. otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 8. kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6% całkowitej ceny imprezy

Podmenu FAQ

 1. Czym jest „Sharp Shooter Camp”?

  O „Sharp Shooter Camp” to obóz skierowany do osób zainteresowanych sztuką snajpera oraz precyzyjnym strzelaniem, wykorzystując repliki broni ASG.
  Uczestnicy poznają techniki strzeleckie, maskowania, obserwacji i taktyki snajperskiej.

 2. Dla kogo jest przeznaczony ten obóz?

  Obóz jest dedykowany osobom w wieku 12-18 lat, które chcą poznać tajniki snajpera, doskonalić umiejętności strzeleckie i praktykować taktyki militarno-survivalowe.

 3. Gdzie odbywa się obóz?

  Obóz odbywa się w Ośrodku Wypoczynkowym „FAMA STA” w Mrzeżynie, nadmorskiej miejscowości letniskowej w Polsce.

 4. Czy wcześniejsza znajomość ASG jest wymagana?

  Nie, wcześniejsza znajomość obsługi broni ASG nie jest konieczna. Instruktorzy nauczą uczestników obsługi replik broni oraz taktyki snajperskiej.

 5. Jakie formy aktywności oferuje obóz?

  Obóz oferuje szeroki zakres zajęć, w tym strzelectwo ASG, zajęcia taktyczne, survival, zajęcia sprawnościowe, oraz aktywności rekreacyjne takie jak plażowanie i ogniska.

 6. Jakie są formy zajęć na obozie?

  Na obozie uczestnicy będą uczestniczyć w szkoleniach strzeleckich z replikami broni ASG, zajęciach taktycznych, survivalowych oraz grach scenariuszowych.

 7. Czy obóz jest dostępny dla różnych grup wiekowych?

  Obóz jest organizowany dla dwóch grup wiekowych: 12-15 lat oraz 15-18 lat. Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.

 8. Czy obóz zapewnia różnorodne zajęcia taktyczne i survivalowe?

  Tak, obóz oferuje różnorodne zajęcia takie jak strzelanie do celów mobilnych, nauka maskowania, przenikania na teren wroga, walka wręcz, walka w terenie, gry scenariuszowe i wiele innych, aby uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności taktyczne i snajperskie.

Zajęcia

Podmenu Program

Air Soft Gun
Zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru). Pozwala to ćwiczyć taktykę walki w warunkach będących wiernym odwzorowaniem prawdziwych działań wojennych. Uczestnicy będą wyposażeni w karabiny snajperskie z celownikami optycznymi do ćwiczeń snajperskich i scenariuszy ASG. Zadania będą wykonywać dwuosobowe drużyny snajperskie składające się ze snajpera i obserwatora.

Scenariusze ASG

- wykonywanie szeregu misji wspierających lub sabotujących działania drużyn obozu „Green Devils” - zwiad i rozpoznanie,
- „likwidacja” oddziałów wroga i osób dowodzących,
- przechwytywanie sprzętu przeciwnika,
- obserwacja i szczegółowe raporty (weryfikowanie celów ataku);
- gry taktyczne: „Pojedynek snajperów” i „Konwój” oraz scenariusze ASG na luzie: „The Juggernaut” oraz „Przemytnicy i celnicy”.

"Sneak & Shoot ”:
- taktyczna gra ASG dla dwójek snajperskich polegająca na nawigowaniu w terenie patrolowanym przez wroga,
- nauka zacierania śladów,
- eliminacja samotnych patroli,
- zabezpieczanie punktów kluczowych,
- obserwacja i raportowanie celów.

Kamuflaż:
zaawansowane sposoby maskowania i wtapiania się w teren przy pomocy stroju maskującego, przenikanie na teren nieprzyjaciela, nauka wykonywania stroju maskującego ghillie oraz viper hood’a.

Stalking:
- nauka przemieszczania się pod obserwacją,
- wychodzenie na pozycję do strzału,
- oddawanie strzałów "na sucho”.

Ratownictwo na polu walki (TCCC):
- samopomoc na polu walki,
- zakładanie straży taktycznej,
- opatrywanie ran penetrujących i drążących,
- zasady poruszania się i działania w strefie I i II,
- transport rannego,
- wzywanie ewakuacji medycznej poprzez meldunek MEDEVAC.

Taktyka:
- przemieszczanie się i wytyczanie drogi w terenie leśnym,
- przygotowanie zasadzki,
- wycofanie się i kluczenie,
- wyprowadzanie ataków pozoracyjnych,
- walka metodą hit&run,
- działania na wypadek kontaktu z nieprzyjacielem - opóźnianie i blokowanie.

Zajęcia snajperskie:
- przenikanie,
- stalking,
- kim’s game,
- prowadzenie obserwacji,
- wykonywanie szkiców oraz składanie raportów,
- mind games - nauka prowadzenia walki psychologicznej z wrogiem.

Survival:
- survival nocny,
- budowa schronienia tymczasowego,
- rozpalanie ogniska,
- nauka przygotowania posiłków w warunkach polowych - „zienioburgerki” i inne przekąski w ramach zajęć „Gotuj z Zieniem”.

Walka wręcz:
- pokazy i ćwiczenia walki gumowymi atrapami broni (noże, pistolety, karabiny),
- nauka podstawowych zasad samoobrony,
- odbieranie broni przeciwnikowi
- zasady poruszania się w walce.

Zajęcia strzeleckie:
- strzelanie z elementami stresu,
- ćwiczenie odpowiedniej pozycji strzeleckiej,
- strzelanie do celu stałego i poruszającego się,
- trening strzelecki sił specjalnych metodą "MOZAMBIK”,
- strzelanie wzrokowo-pamięciowe z zawiązanymi oczami,
- zmiana pozycji strzeleckiej,
- wymiana magazynków.

Pojazd uzbrojony:
- ostrzał snajperski do celów mobilnych,
- nauka ochrony oraz rozbijania kolumny zmechanizowanej i patroli łączonych,
- przygotowanie oraz przeprowadzenie zasadzki na konwój.

"Na Linii Strzału”:
24 godzinne zawody snajperskie sprawdzające wszelkie umiejętności nabyte w czasie obozu;
w programie: stalking, obserwacja, infiltracja bazy wroga, kim’s game, opatrywanie ran oraz inne konkurencje.

Zajęcia sprawnościowe:
- zaprawy poranne,
- musztra,
- nocne i dzienne marszobiegi,
- zajęcia na basenie, w morzu i na plaży.

Inne:
- ogniska,
- plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.


Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie. Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).

Podmenu Opcje dodatkowe

Strzelectwo (WALTER P99) płatne na miejscu
Cena: 25 zł

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 • Epidemii Choroby Zakaźnej (1) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami,
 • Pandemii (2) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.
 • nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 • wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 • wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 • otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 • kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6 % całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również