Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Obóz „Śladami Beara Gryllsa” polecany wszystkim zainteresowanym sztuką survivalu i preferującym przygody wśród „dzikiej przyrody”. W programie między innymi: survival, ratownictwo, terenoznawstwo, alpinistyka. Każdy uczestnik obozu otrzyma mini zestaw survivalowy (kompletowany indywidualnie przez cały obóz). Mile widziana kondycja, dobry humor i fantazja.

Bear Grylls to brytyjski popularyzator szkoły przetrwania, zdobywca Mount Everestu w wieku 23 lat, żołnierz sił specjalnych. Jest autorem wielu poradników, instruktorem skautowym i najmłodszym jak dotąd naczelnikiem brytyjskiej organizacji scoutingu.

TerminZakwaterowaniePromocja wiosenna - przy wpłacie zaliczki do 30.03.2023
Promocja letnia - przy wpłacie zaliczki do 19.05.2023

Cena katalogowa
26.06 - 06.07.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł
07.07 - 17.07.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł
18.07 - 28.07.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł
29.07 - 08.08.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł
09.08 - 19.08.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł
20.08 - 30.08.2023domek3149 zł3199 zł3299 zł
namiot3049 zł3099 zł3199 zł

Uczestnicy

Wiek uczestników: 12-15 i 15-18 lat.  Mile widziana kondycja, dobry humor i fantazja.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, w sercu Borów Tucholskich, nad brzegiem Jeziora Koronowskiego.

 

Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, w sercu Borów Tucholskich, nad brzegiem Jeziora Koronowskiego.

Zakwaterowanie do wyboru:

 • domki kempingowe. Domki 6 – 7 osobowe typu „Brda” oraz 3 – 4 osobowych typu „Chata” usytuowane na 5,5 hektarowym terenie, w suchym, sosnowym lesie, w dolinie rzeki Brdy. Wszystkie domki posiadają łazienki (umywalka, natrysk, WC) i aneks kuchenny z chłodziarką i podstawowym wyposażeniem kuchennym.
 • wojskowe namioty 10 osobowe (po 4 – 8 osób w namiocie). Są one wyposażone w wojskowe, składane łóżka wraz z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki. Obok namiotów niezależne zaplecze sanitarne.

Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, świetlica z telewizorem, biblioteka, sklepik spożywczy, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, kosz do koszykówki, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole militarno-taktyczne z fortyfikacjami, mini park linowy, sprzęt sportowy i wodny, własna, wydzielona plaża z pomostami i wojskowy tor przeszkód.

obóz-survivalowy

Podmenu Wyżywienie

3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,

Kadra

Ratownicy wodni, przewodnicy, członkowie PZW, leśnicy, instruktorzy: survivalu, strzelectwa, wspinaczki i samoobrony.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gniezno + 150 zł; Toruń, Bydgoszcz + 170 zł; Grudziądz, Piotrków Trybunalski, Łódź, Kutno, Włocławek, Poznań, Płock + 200 zł; Gdańsk, Częstochowa, Radomsko, Leszno, Zielona Góra, Warszawa, Radom + 250 zł; Kraków, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Gliwice, Lędziny, Kielce, Sosnowiec, Opole, Wrocław, Legnica, Lubin (Dolnośląskie), Polkowice, Głogów, Zambrów, Białystok, Lublin, Puławy + 300 zł.

Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, w wyjazd w dniu zakończenia obozu do godziny 12:00.

Wymagany ekwipunek

obóz-survivalowyLegitymacja szkolna, mały plecak, karimata, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu) oraz śpiwór i scyzoryk. Mile widziane: odzież moro, busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

Uwagi

Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki, gogle i maski ochronne).
Możliwość dokupienia mundurów wojskowych z demobilu oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
Chęć wykupienia specjalnej diety należy zgłosić najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem obozu. Jest ona możliwa po uzyskaniu zgody organizatora.
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobieramy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie ma – kaucję w całości oddajemy w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie (10 noclegów w namiotach lub domkach), wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
opieka pedagogiczna, instruktorska, realizacja programu, nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Podmenu FAQ

 1. Czym jest obóz „Śladami Beara Gryllsa”?

  Obóz „Śladami Beara Gryllsa” to program dla osób zainteresowanych sztuką survivalu, oferujący trening przetrwania, ratownictwa, terenoznawstwa i alpinistyki.

 2. Kim jest Bear Grylls?

  Bear Grylls to brytyjski popularyzator szkoły przetrwania, zdobywca Mount Everestu, żołnierz sił specjalnych i autor poradników survivalowych.

 3. Gdzie odbywa się obóz?

  Obóz odbywa się w Ośrodku Wczasowym „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, nad brzegiem Jeziora Koronowskiego, w sercu Borów Tucholskich.

 4. Jakie są opcje zakwaterowania?

  Uczestnicy mają do wyboru zakwaterowanie w domkach kempingowych typu „Brda” lub „Chata” oraz w wojskowych namiotach.

 5. Czym jest „ABC rozbitka na wodzie”?

  To program obejmujący naukę budowy tratw, szkolenie w ratowaniu na morskiej tratwie, techniki wzywania pomocy i wiele innych umiejętności związanych z życiem na wodzie.

 6. Jakie są wymagania wiekowe dla uczestników?

  Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 12-15 lat i 15-18 lat.

 7. Jakie umiejętności zostaną nauczane podczas obozu?

  Uczestnicy nauczą się sztuki przetrwania, budowy ogniska, zdobywania i uzdatniania wody, czytania mapy, a także innych umiejętności survivalowych.

 8. Jakie są formy rozrywki i rekreacji dostępne na obozie?

  Na obozie dostępne są m.in. boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, tenis stołowy, mini park linowy, miejsce na ognisko oraz wydzielona plaża.

Zajęcia

Podmenu Program

Survival

Sztuka przetrwania w trudnych, nietypowych i niesprzyjających warunkach terenowych oraz atmosferycznych. Poznanie teorii i trening w praktyce podstawowych zagadnień związanych z przetrwaniem w ekstremalnych warunkach:

 • sposoby rozpalania ognia różnymi metodami (w zależności od dostępnych surowców i terenu działań) - łuk ogniowy, krzesiwo, krzemień, zapałki i zapalniczka.
 • kilka rodzajów stosów ogniskowych oraz ich zastosowanie - piramida, pagoda, tratwa, studnia, gwiazda.
 • budowa schronienia oraz jego maskowanie przed przeciwnikiem i dzikimi zwierzętami - szałasy, ziemianki, prowizoryczne namioty.
 • zdobywanie i uzdatnianie wody do picia - filtr, destylacja, gotowanie, uzdatnianie chemiczne.
 • "tajniki leśnej kuchni” - jadalne rośliny i owady, sposoby zdobywania pożywienia, rozpoznawanie tropów dzikich zwierząt, wykorzystywanie leśnych ziół i przypraw.
 • budowa podstawowych narzędzi, broni (metodami survivalowymi) niezbędnych do przetrwania.

ABC rozbitka na wodzie

 • budowanie tratw,
 • ćwiczenia na morskiej tratwie ratunkowej,
 • rywalizacja w kombinezonach ratunkowych,
 • sposoby wzywania pomocy,
 • samoratowanie,
 • przeciwdziałanie wychłodzeniu organizmu,
 • "wędka z niczego”.

Ratownictwo

 • sposoby odkażania i przyspieszania gojenia się ran i skaleczeń,
 • metody improwizowane w I pomocy,
 • budowa noszy i transport rannego w trudnych warunkach terenowych.

Terenoznawstwo

 • "czytanie mapy”,
 • wyznaczanie kierunków stron świata różnymi metodami,
 • wędrówki na orientację,
 • rysowanie map i sporządzanie szkiców oraz planów sytuacyjnych terenu działania,
 • nocne przemarsze - nawigacja z gwiazd, wyznaczanie azymutów.

Sztuka kamuflażu

 • maskowanie indywidualne i drużynowe
 • dostosowanie kamuflażu do terenu prowadzonych działań.

Całodobowa wyprawa survivalowa

 • Z noclegiem - "pod gołym niebem” na wyspie i przeprawami przez bagna, rzekę i jezioro.

Trening strzelecki

 • Strzelanie z łuków, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach oraz z użyciem celowników optycznych.

"Test Gryllsa”

Dwudniowa eskapada w teren leśny połączona z noclegiem w samodzielnie zbudowanych szałasach lub morskiej tratwie ratunkowej oraz survivalowym spływem na dętkach rzeką Brdą.

"Śladami Beara Gryllsa”

Dwudniowa, strategiczna gra terenowa - uczestnicy wykorzystają nabyte wcześniej umiejętności, sprawdzą się w samoorganizacji, pomysłowości i kreatywności.

Alpinistyka

 • nauka wiązania węzłów i podstawowych zasad asekuracji,
 • wspinanie po specjalnej pajęczynie wspinaczkowej,
 • przejście mostów linowych,
 • wspinaczka na wieżę ze skrzynek.

Zajęcia sprawnościowe

 • zaprawy poranne,
 • wycieczki rowerowe,
 • kąpiele w jeziorze (pod opieką ratowników wodnych).

Podmenu Opcje dodatkowe

Paintball laserowy – 35 zł/godz. - płatne na miejscu

Paintball – 50 zł/100 kul - płatne na miejscu

 

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 • Epidemii Choroby Zakaźnej (1) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami,
 • Pandemii (2) Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami, w sytuacji nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.
 • nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • obowiązkowa kwarantanna Ubezpieczonego,
 • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 • kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 • wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 • wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 • otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 • kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6 % całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również