Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2021-09-25 2021-10-02 8 2 995 >>> 2 495 Zarezerwuj

Ogólne

Marzy Ci się mazurski rejs z całą rodziną? Nie czujesz się jeszcze całkiem pewnie za sterem, a chciałbyś pokazać dzieciom uroki żeglarstwa? Mamy coś dla Ciebie! Rodzinny rejs po Mazurach 2020 to prosta oferta. Jacht z wykwalifikowanym skipperem do Twojej wyłącznej dyspozycji + atrakcyjny plan rejsu dostosowany do Twoich potrzeb, przygotowany przez ludzi, którzy Mazury znają jak własną kieszeń. Możesz przyjechać z żoną, dzieckiem, dalszą rodziną albo przyjaciółmi. Na jachcie zmieści się aż 8 osób (dla zachowania komfortu egzystencji zalecamy załogi 6 osób + sternik). Jedyna taka okazja, żeby zwiedzić najciekawsze miejsca na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, bez stresu związanego z koniecznością samodzielnego czarteru i prowadzenia jachtu. Sam zadecydujesz jaką część organizacji swoich wakacji zlecisz nam. Na Twoje życzenie zajmiemy się również zapewnieniem wyżywienia, zadbamy o opłaty portowe i posprzątamy jacht.

Podmenu Uczestnicy

Sam decydujesz z kim pływasz! Wielkość załogi ograniczona jest jedynie ilością miejsc do spania na jachcie (8 osób).

chłopak na jachcie

Jachty

Kabinowe długości 26-30 stóp. Jachty klas Fortuna 27, Maxus 28, Nautiner 30 lub podobne. Każdy jacht wyposażony w kambuz (zaplecze kuchenne) i silnik.

Kadra

Na każdy jacht będzie przypadał jeden instruktor–sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.

Dojazd

We własnym zakresie. Rejs rozpoczyna się i kończy w Węgorzewie ul. Wodociągowa 1, port „Róży Wiatrów”. Istnieje możliwość bezpłatnego pozostawienia samochodu na parkingu przed portem. Prosimy o przyjazd w dniu rozpoczęcia imprezy o godzinie 18:00. Zakończenie imprezy w dniu wskazanym w harmonogramie, o godzinie 10:00
W wybranych terminach możliwość rejsu one-way – z rozpoczęciem lub zakończeniem w innym porcie i bez konieczności wracania tą samą trasą (dopłata +500 zł, zapewniamy transport dla kierowcy)

Podmenu Cena obejmuje

Rejs na jachtach kabinowych, noclegi w kabinach jachtów, opiekę instruktora – sternika, 5l paliwa na start, opłaty portowe w porcie Róży Wiatrów – w tym korzystanie z infrastruktury (prysznice, toalety), Sprzątanie jachtu po rejsie.

chłopak w czapce

Cena nie obejmuje

Wyżywienia (możliwość wykupienia w opcjach dodatkowych), wyżywienia sternika, opłat portowych oraz kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu, opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). W celu skorzystanie z ochrony ubezpieczeniowej musisz przesłać nam najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem rejsu kompletnej listy załogi zawierającej imiona, nazwiska oraz daty urodzenia uczestników. Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania związane z naszą ofertą: 780 114 926.

Zajęcia

Podmenu Trasa

Rejsy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Róża Wiatrów ul. Wodociągowa 1). Będziemy żeglować po jeziorach Święcajty, Mamry, Łabab, Dargin, Kisajno i Niegocin. Szczegółowy przebieg trasy rejsu jest uzależniony od Twoich preferencji i warunków pogodowych. Na Twoje życzenie odwiedzimy zarówno porty (np. Sztynort, Giżycko) jak i leśne przystanie i bindugi, tak by poznać żeglarstwo w różnych jego wymiarach :) Jeżeli zdecydujesz się na dwa następujące po sobie terminy, spróbujemy przepłynąć cały szlak WJM z północy na południe i z powrotem i otrzymasz miły rabat ;) Możliwość rejsu one-way za dopłatą i po wcześniejszym uzgodnieniu.

Podmenu Opcje dodatkowe


Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.


Cena: 399 zł (przy rejestracji)
Cena: 499 zł (zapisy na miejscu)


Szkolenie na sternika motorowodnego + Książka “Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. “Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena pakietu: 439 zł


Podręcznik “Żeglarz Jachtowy” – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 65 zł (wysyłka)


“Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
Cena: 55 zł (wysyłka)


Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej w uzasadnionych przypadkach.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród Ubezpieczonego,
nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,
poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą,
wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą,
śmierć, nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród lub nagłe zachorowanie osoby towarzyszącej w wyjeździe, zgłoszonej przez Ubezpieczonego przy podpisywaniu umowy z biurem podróży, jedynie, jeżeli umowa dotyczy wynajmu domu lub mieszkania (apartamentu) wakacyjnego.
Szczegóły w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Cena - 99 zł


Pełne wyżywienie w formie cateringu do samodzielnego przygotowania. Zapomnij o zakupach i gotowaniu. Codziennie dostarczymy na jacht świeże produkty do przygotowania śniadań i kolacji oraz gotowy obiad do podgrzania. Wyżywienie obejmuje całą załogę i sternika. Możliwość wyboru diety wegetariańskiej oraz bezglutenowej.
Cena 1800 zł


Szkolenie żeglarskie dla całej załogi z możliwością podejścia do egzaminu (obowiązują dodatkowe opłaty za egzamin).
Cena 600 zł


Rejs one - way Rozpoczęcie lub zakończenie rejsu w innym porcie oraz transport w jedną stronę dla kierowcy. Ograniczona dostępność - tylko na zapytanie.
Cena 500 zł


UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.