Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Masz dość siedzenia w domu? Przyjedź na Mazury! Rejs turystyczny dla dorosłych  to doskonała okazja na poznanie nowych ludzi, aktywny wypoczynek i świetną zabawę. Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki szlaku Wielkich Jezior Mazurskich ale również najlepsze tawerny portowe na całych Mazurach. 😉 Najciekawsze atrakcje turystyczne regionu, zachody słońca oglądane z pokładu jachtu, wieczorne ogniska i rozgwieżdżone niebo z dala od cywilizacji, gwar i tłok portowych miasteczek to tylko część atrakcji przygotowanych dla Ciebie. Poczuj wiatr we włosach i usłysz zew przygody! Nie musisz umieć żeglować, każdy jacht prowadzony jest przez naszego wykwalifikowanego sternika.

Podmenu Uczestnicy

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia i pozytywne nastawienie. Zapraszamy pary, przyjaciół, znajomych czy rodziny, ale także osoby przyjeżdżające pojedynczo. Warto pamiętać, że to doskonała okazja, by poznać nowych ludzi, stając się częścią wielkiej żeglarskiej rodziny!

chłopak na jachcie

Jachty

Kabinowe typu Fortuna 27 lub podobne.

Załogi

Dzielone według preferencji uczestników. Napisz nam w uwagach do zamówienia 2 zdania na swój temat. Wieczory wolisz spędzać pod rozgwieżdżonym niebem, czy na imprezie w knajpie? Przyjeżdżasz sam/a czy z przyjaciółmi? Dołożymy wszelkich starań, żebyś trafił do najlepszej ekipy.

Kadra

Na każdą załogę (5-6 osób) będzie przypadał jeden instruktor–sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.

Dojazd

We własnym zakresie. Rejs rozpoczyna się i kończy w Węgorzewie ul. Wodociągowa 1, port „Róży Wiatrów”. Istnieje możliwość bezpłatnego pozostawienia samochodu na ogrodzonym terenie ośrodka (parking niestrzeżony). Prosimy o przyjazd w dniu rozpoczęcia imprezy po godzinie 18:00. Zakończenie imprezy w dniu wskazanym w harmonogramie, o godzinie 10:00

Podmenu Cena obejmuje

Rejs na jachtach kabinowych, opiekę instruktora, noclegi w kabinach jachtów, paliwo do jachtów, korzystanie z toalet i natrysków w ośrodku Róża Wiatrów (dniu rozpoczęcia i zakończenia rejsu), ubezpieczenie NNW.

chłopak w czapce

Podmenu Cena nie obejmuje

Wyżywienia (możliwość wykupienia w opcjach dodatkowych), wyżywienia sternika, opłat portowych, kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu, opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania związane z naszą ofertą: 780 114 926.

Zajęcia

Podmenu Trasa

Rejsy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Róża Wiatrów ul. Wodociągowa 1). Będziemy żeglować po jeziorach Święcajty, Mamry, Łabab, Dargin, Kisajno i Niegocin. Szczegółowy przebieg trasy rejsu jest w dużej mierze uzależniony od warunków pogodowych. Odwiedzimy zarówno porty (np. Sztynort, Giżycko) jak i leśne przystanie i bindugi, tak by poznać żeglarstwo w różnych jego wymiarach :)

Podmenu Opcje dodatkoweSzkolenie na sternika motorowodnego + Książka „Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) –pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. „Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena pakietu: 479 zł (przy rejestracji)

Cena pakietu: 579 zł (zapisy na miejscu)


Podręcznik „Żeglarz Jachtowy” – „Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki „Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 69 zł (wysyłka)


„Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
Cena: 59 zł (wysyłka)


Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie z następujących powodów:
1) nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
2) nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
3) nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
4) objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
5) śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
6) zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
7) utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju,
8) objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne, która zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez uprawniony do tego podmiot, nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu.

Cena: 229 zł

Cena promocyjna do odwołania: 159 zł


Pełne wyżywienie w formie cateringu do samodzielnego przygotowania. Zapomnij o zakupach i gotowaniu. Codziennie dostarczymy na jacht świeże produkty do przygotowania śniadań i kolacji oraz gotowy obiad do podgrzania. Możliwość wykupienia na miejscu w ośrodku.
Cena 385 zł

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.