Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Tygodniowy rejs po Bałtyku to impreza skierowana zarówno dla osób, którym marzy się pierwszy rejs morski, jak i dla doświadczonych wilków morskich.  Każdy uczestnik rejsu staje się załogą jachtu. Oznacza to, że podczas rejsu, poza odwiedzeniem ciekawych i pięknych miejsc może zdobyć doświadczenie i staż morski.
Wiedza, doświadczenie oraz ogromne zaangażowanie kapitanów zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

TerminTrasaCena regularnaUwagi
01.06-08.06Świnoujście - Ahus- Karlskrona - Bornholm - Świnoujście
1490
08.06-15.06
Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście
1590
15.06-22.06Świnoujście - Ystad - Ahus - Hanö - Ronneby - Allinge - Świnoujście1690
22.06-29.06Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście
1950
29.06-06.07Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø- Świnoujście
1950
06.07-13.07
Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø- Świnoujście
1950
13.07-20.07Świnoujście - Kopenhaga - Skagen - Świnoujście1950
20.07-27.07Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście
1950
27.07-03.08
Świnoujście - Allinge - Christiansø - Hanö - Utklippan - Świnoujście1950
03.08-10.08Świnoujście - Kopenhaga - Helsingor - Anholt - Falsterbo - Świnoujście1950
10.08-17.08Świnoujście - Malmo - Isefjord Kopenhaga - Świnoujście1950
17.08-24.08Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście1950
24.08-31.08Świnoujście - Ystad - Ahus - Hanö - Ronneby - Allinge - Świnoujście1950
31.08-07.09Świnoujście - Allinge - Christianso - Hanö - Utklippan - Świnoujście1950
07.09-14.09Świnoujście - Gedser - Fehmarn - Warnemünde - Rugia - Świnoujście1950
14.09-21.09Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście1950
21.09-28.09Świnoujście - Bornholm - Christianso - Karlskrona - Świnoujście1690
19.10-26.10Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście1490

 

 

rejs Sun Odyssey 439

 

Zbiórka i rozpoczęcie rejsu

Na załogę czekamy w Świnoujściu, w Marinie Północnej, w sobotę od godziny 16:00. Jacht będzie gotowy do drogi i w pełni zaprowiantowany. Nie trzeba się zatem martwić o zakupy. Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi plan rejsu i aktualną prognozę pogody, podzieli załogę na wachty i…. przyjdzie czas na decyzję. Wypływamy od razu czy zostajemy w Świnoujściu na wieczór integracyjny.

Podmenu Staż i szkolenie

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego.
Jeżeli jesteś zainteresowany(a) szkoleniem żeglarskim i pogłębianiem swojej wiedzy – to rejs właśnie dla Ciebie.
Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 70-90 godzin.

Podmenu Wyżywienie

Jacht będzie zaprowiantowany w świeże i pyszne produkty. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i kolację. Obiady to głównie przygotowane wcześniej dania (kotlety, gołąbki, bigos, pierogi, szaszłyki), które wystarczy odgrzać lub przysmażyć.
Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek. Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty. Natomiast diety specjalne (wegańska, bezglutenowa itp.) wymagają wcześniejszej konsultacji z nami.

Podmenu Jacht

Bałtyk Sun Odyssey 439

 

Sun Odyssey 439 (2013) – Iduna

Na jachcie tego typu żeglujemy już drugi rok i cały czas jesteśmy pod wrażeniem, jak dobrze ta jednostka zachowuje się na Morzu Północnym. Kilkanaście rejsów potwierdziło, że jest do bardzo wygodny, wyjątkowo szybki, pływający ostro do wiatru i bezpieczny jacht. Zdecydowanie lepiej żeglujący niż nasze starsze Bavarie Cruiser 45. Świetnie sprawdził się w sezonie 2017 na Morzu Północnym i został ulubionym jachtem załóg w naszej flocie.
Iduna to skandynawska bogini wiosny posiadająca moc zapewniania wiecznej młodości. Wierzymy, że właśnie taka będzie żegluga na jachcie, pełna energii i wiosennego optymizmu.

Rocznik: 2013
Długość: 13.24 m
Szerokość: 4.24 m
Liczba kabin: 4
Liczba WC: 2
Zanurzenie: 1.60 m
Żagle: 93 m²
Silnik: 55 KM

 jacht Sun Odyssey 439

 

Żagle
Ożaglowanie tego jachtu składa się z rolowanej genuy oraz grota refowanego tradycyjnie z systemem lin sprowadzonych do kokpitu. Powierzchnia żagli to ponad 90 m². Jacht jest sztywny, żegluje ostro do wiatru i bardzo szybko.

Silnik
Stacjonarny silnik Yanmar o mocy 55KM pozwala osiągnąć prędkość 4.5 węzła. Zbiornik paliwa o pojemności 200 litrów umożliwia przepłynięcie około 300 mil morskich. W trakcie pracy, silnik podgrzewa ciepłą wodę i ładuje akumulatory.

Wyposażenie nawigacyjne: GPS z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, pneumatyczna tratwa ratunkowa, radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy.

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, grill elektryczny, czajnik elektryczny, 2 toalety morskie, 2 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, ogrzewanie Webasto, świeża pościel, sztormiaki morskie.

Wnętrze
Wnętrze naszego Sun Odysseya 439 jest bardzo przytulne i wygodne. Biała tapicerka, jasne drewno i dużo przeszkleń czynią środek jachtu bardzo widnym i przyjaznym.
Do dyspozycji załogi są trzy dwuosobowe kabiny z płaskim łóżkiem oraz jedna kabina z kojami piętrowymi. Jacht wyposażony jest w dwie toalety morskie oraz dwa prysznice z ciepłą wodą. W mesie znajduje się kanapa i duży stół oraz kącik nawigacyjny. Kambuz jest funkcjonalny i obszerny i posiada wszystko co do gotowania jest niezbędne.
Na jachcie zainstalowanie jest ogrzewanie Webasto, które bardzo przydaje się w chłodne i mokre dni. Rzeczy osobiste oraz zapasy prowiantu mieszczą się bez problemu w obszernych szafkach, bakistach i jaskółkach.

Podmenu Cena All Inclusive

Cena w formule All Inclusive obejmuje wszystkie koszty rejsu: miejsce na jachcie, produkty na pełne i smaczne wyżywienie, napoje bezalkoholowe, opłaty portowe, paliwo i gaz, świeżą pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków, ubezpieczenie.
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji. Gwarantowana niezmienność ceny.
Gwarancja, że rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

Jeżeli komfort i wygoda żeglowania są dla Ciebie ważne, docenisz ten rejs. Płyniemy na fabrycznie nowym jachcie z rocznika 2018. A ponadto ograniczamy liczbę załogi do 6 osób. Czyli wszyscy uczestnicy śpią w dwuosobowych kabinach. Tylko skipper śpi w mesie. Bo wiemy, że wygoda w trakcie rejsu też jest ważna.

 

Zajęcia

Podmenu Program

Trasa: Świnoujście - Ahus- Karlskrona - Bornholm - Świnoujście

W tym rejsie morskim będzie dużo pływania, szkolenie z nawigacji i locji, nocne wachty i dużo żeglarskiej zabawy. Nie zabraknie oczywiście postojów w uroczych portach, kolacji przy grillu i śpiewania szant.
Planujemy eksplorować  południe Szwecji - wybrzeże Skanii, Karlskronę, a w drodze powrotnej duński Bornholm. Każdy z odwiedzanych portów jest swego rodzaju wyzwaniem nawigacyjnym - a to doskonała okazja do nauki. A po zacumowaniu, każdy port ma co innego do zaoferowania. Lubimy taką różnorodność - od gwarnej Karlskrony, po ciche porciki Bornholmu.
Zapowiada się idealny rejs po Bałtyku - zatem nie czekaj, tylko dołącz do naszej załogi już teraz.

Trasa: Świnoujście-Kopenhaga-Bornholm-Christiansø-Swinoujście

Tygodniowy rejs morski ze Świnoujścia przez Kopenhagę, Bornholm i Christianso to bałtycki klasyk. Propozycja idealna zarówno na pierwszą morską przygodę, jak i dla doświadczonych wilków morskich. Trudno w tej części Bałtyku znaleźć bardziej znane i lubiane miejsca, a trasa jest doskonale zbilansowana. Dużo żeglowania po otwartym morzu, zwiedzanie ciekawych portów, pyszne ryby z zimnym piwem w bornholmskiej wędzarni. Czego chcieć więcej?  Może szkolenia żeglarskiego? Nie ma problemu - tego na pewno nie zabraknie.

Trasa: Świnoujście - Ystad - Ahus - Hanö - Ronneby - Allinge - Świnoujście

Kochamy Bałtyk za jego różnorodność. Jest tu tyle pięknych miejsc! Bornholm, Kopenhaga, Karlskrona, Kalmar - to oczywiście te najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane. Ale przecież na tym nie koniec!
W tym rejsie zamierzamy odwiedzić mniejsze porty i mariny, nieco na uboczu głównych jachtowych szlaków. Płyniemy ku południowemu wybrzeżu Szwecji, gdzie ukrytych jest wiele malutkich marin. Niektóre schowały się całkiem głęboko w skalistych wysepkach i krętych korytarzach podejściowych. Ale przecież to właśnie lubimy!
Jeżeli zatem byłaś / byłeś już na Bałtyku w tych najbardziej popularnych miejscach - tym razem wybierz się z nami w miejsca mniej oczywiste.
Będzie świetna żeglarska zabawa - to gwarantujemy!

Trasa: Świnoujście - Kopenhaga - Skagen - Świnoujście

W tym rejsie nie będziemy się oszczędzać. Zatem jeżeli wolisz spokojną żeglugę od portu do portu, wybierz inny nasz rejs. Tym razem planujemy płynąć tak daleko na północ, jak tylko pozwoli nam czas i pogoda. Po krótkim postoju w Kopenhadze gnamy dalej przez Skagerrak. Chcemy dopłynąć na sam północny skraj Jutlandii - do Skagen. Czy to się uda? Zdecyduje Neptun. Ale my zrobimy wszystko co w naszej mocy.
Chcesz spędzić wiele dni w morzu? Zdobyć masę stażu morskiego? Nauczyć się tyle co w dwóch standardowych rejsach? Płyń z nami!

Trasa: Świnoujście - Allinge - Christiansø - Hanö - Utklippan - Świnoujście

W tym rejsie morskim nie będzie zwiedzania. Dużych miast. Atrakcji turystycznych. Sklepów. Będzie natomiast dużo żeglowania, długie przeloty między portami, trening nawigacyjny i zagubione pośrodku morza małe wysepki.
Zamierzamy odwiedzić wyspy Bornholm, Christianso, Hano i Utklippan. Każda jest inna. Każda warta odwiedzenia. A dwie ostatnie najczęściej są omijane przez załogi zwykłych rejsów.
Dołącz do naszej załogi - gwarantujemy dużą dawkę żeglarskich emocji, nocne wachty na pełnym morzu, wspaniałych ludzi w załodze i postoje na wyspach, do których nigdy nie dotrzesz inaczej niż jachtem.

Trasa: Świnoujście - Kopenhaga - Helsingor - Anholt - Falsterbo - Świnoujście

To będzie świetny rejs. Zaczynamy w Świnoujściu i od razu płyniemy do Kopenhagi. Zajmie nam to zapewne całą dobę, więc trudno sobie wyobrazić lepszy początek rejsu.
Szybko zaczniemy żyć rytmem wacht, rytmem morza. Kawa o poranku, gdy dookoła nie ma lądu, smakuje najlepiej.  Po zachwyceniu się gwarną Kopenhagą popłyniemy cieśniną Sund do Zelandii, a dokładnie do Helsingoru. To właśnie znajdujący się tam zamek Kronborg był miejscem akcji szekspirowskiego Hamleta. W Anholt zachwycimy się plażą  i po krótkim odpoczynku ruszymy w podroż powrotną. Czekają nas jeszcze atrakcje w Falsterbo i piękna żegluga do Świnoujścia.
Będzie dużo pływania, dużo praktycznej wiedzy i teorii żeglowania. Jeżeli szukasz rejsu z dużą ilością żeglowania, a z krótszymi postojami w portach, to ten rejs jest dla Ciebie.

Trasa: Świnoujście - Malmo - Isefjord Kopenhaga - Świnoujście

Jest to wyjątkowy rejs. Taką trasą można popłynąć tylko dwa razy w sezonie.  Odwiedzimy dwa piękne miasta Malmo i Kopenhagę oraz zanurzymy się w urokliwym Isefjordzie.
Połączenie żeglarstwa morskiego z leniwym  żeglarstwem po osłoniętych wodach.  Widoki, jakie nas czekają zapierają dech w piersi.
Poza walorami turystycznymi  rejs ten da nam możliwość zdobycia i poszerzenia żeglarskiej wiedzy.  Zachwyci nas zachodem słońca na pełnym morzu, nada aromat kawie, która o wschodzie słońca smakuje najlepiej. Jedynym minusem tego rejsu jest to, że trwa tylko tydzień, a tęsknota za morzem pojawia się zaraz po zejściu na ląd. Ale  znamy skuteczny sposób na radzenie sobie z chorobą lądową, więc służymy pomocą.

Trasa: Świnoujście - Ystad - Ahus - Hanö - Ronneby - Allinge - Świnoujście

Kochamy Bałtyk za jego różnorodność. Jest tu tyle pięknych miejsc! Bornholm, Kopenhaga, Karlskrona, Kalmar - to oczywiście te najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane. Ale przecież na tym nie koniec!
W tym rejsie zamierzamy odwiedzić mniejsze porty i mariny, nieco na uboczu głównych jachtowych szlaków. Płyniemy ku południowemu wybrzeżu Szwecji, gdzie ukrytych jest wiele malutkich marin. Niektóre schowały się całkiem głęboko w skalistych wysepkach i krętych korytarzach podejściowych. Ale przecież to właśnie lubimy!
Jeżeli zatem byłaś / byłeś już na Bałtyku w tych najbardziej popularnych miejscach - tym razem wybierz się z nami w miejsca mniej oczywiste.

Trasa: Świnoujście - Allinge - Christianso - Hanö - Utklippan - Świnoujście

Podczas tego rejsu odwiedzimy cztery bałtyckie wyspy. Będzie sielsko, wyspiarsko i niezwykle pięknie.  Zaczniemy od Bornholmu, miejsca, gdzie czas płynie wolniej, a małe kolorowe domki przeniosą nas w inną rzeczywistość. Dalej odnajdziemy zagubioną na morzu wyspę Christianso.  To istna podróż w czasie. Płynąc przez  Zatokę  Hanö zatrzymamy się na wyspie, od której  zatoka wzięła swoją nazwę.  Ma ona jedynie 2,14 km² powierzchni i jest najbardziej wietrznym miejscem w Szwecji. Latarnię morską na wyspie Hanö, można dostrzec już z odległości 21 Mm.  Na deser zostawiamy Utklippan,  miejsce  tak wyjątkowe, że trudno je opisać słowami. Całość wyspy jest rezerwatem przyrody, więc jeżeli  marzycie o zobaczeniu fok wygrzewających się w słońcu, to właśnie tam jest na to największa szansa. Znajduje się tam latarnia morska i niewielkie schronisko. Brak jest natomiast udogodnień cywilizacyjnych, co według nas jest największą zaletą tegoż miejsca.
Czas pomiędzy odwiedzaniem wysp wypełnimy tym, co najlepsze - żeglowaniem. Damy się porwać rytmowi wacht i bujającemu się pokładowi. Poznamy niezwykłych ludzi, dla których, tak samo jak dla nas,  morze jest ważnym elementem życia. Pogłębimy naszą żeglarską wiedzę i zachwycimy się zachodem słońca na pełnym morzu. Będzie idealnie.

Trasa: Świnoujście - Gedser - Fehmarn - Warnemünde - Rugia - Świnoujście

Bałtyk to nie tylko Bornholm, Kopenhaga i Karlskrona - czas przyjrzeć się mapie i wyznaczyć nowy kurs! W tym rejsie płyniemy na zachód, do małych, malowniczych i rzadko odwiedzanych portów. A dodatkowo planujemy dużą dawkę szkolenia nawigacyjnego, gdyż akwen jest różnorodny, ciekawy i pełen wyzwań.
Jeżeli zatem interesuje Cię nauka nawigacji w praktyce, przekraczanie torów wodnych, wpływanie do małych porcików i żegluga po nowym akwenie - zapraszamy na pokład. Będzie dobra żeglarska zabawa!

Trasa: Świnoujście - Bornholm - Christianso - Karlskrona - Świnoujście

Popłyniemy tam. W stronę gdzie morze łączy się z niebem. Odnajdziemy spokój. Poddamy się rytmowi wacht. Za rufą jachtu zostawimy lądową rzeczywistość. Czas zwolni. A my poczujemy się niesamowicie szczęśliwi.