Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Ważne informacje!
Wszystkie imprezy dla dzieci i młodzieży są zgłaszane do właściwego Kuratora Oświaty.
Organizatorem imprezy jest Badcat sp. z o. o.
Wszystkie wpłaty Klientów są chronione przez UFG.

Obóz komputerowy Programus, to obóz dla kochających spędzać czas przed komputerem. Nauczymy Was  wielu fajnych rzeczy. Będziecie się doskonale bawić zarówno w programowanie, pisanie gier, ale i nie zabraknie typowych wakacyjnych atrakcji. Możecie liczyć na przygody w kajaku, na rowerze, w żaglówce! Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 15 lat na niezapomniane wakacje na Mazurach, podczas których Uczestnicy będą mieli okazję aktywnie spędzić czas na łonie przyrody oraz rozwijać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach. Nasza oferta obejmuje zarówno atrakcje dla miłośników technologii, jak i dla tych, którzy woleliby spędzać czas na zewnątrz.
Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z programowaniem oraz tworzyć własne proste programy.

Podmenu Uczestnicy

10 – 15 lat.
Jedynym wymaganiem aby uczestniczyć w Obozie Komputerowym Programus jest ukończenie 10 roku życia i podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Podmenu Zakwaterowanie

Obóz komputerowy Programus odbędzie się w ośrodku szkoleniowym „Róża Wiatrów”, ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo.

 

Domki – zakwaterowanie w 6-osobowych domkach campingowych. Każdy domek składa się z dwóch pokoi wyposażonych w łóżka piętrowe, przestronny przedpokój oraz balkon. Dodatkowo w wyposażeniu domków znajdziemy dwie duże szafy, stół oraz krzesła. Toalety i prysznice znajdują się w oddzielnych budynkach sanitarnych.

 

 

 

 

Kadra

Informatycy, kadra wychowawcza oraz instruktorzy sportów.

Podmenu Wyżywienie

W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.
Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska, bezglutenowa.

Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości. Szczegóły dotyczące transportu zorganizowanego znajdziecie w dziale informacje.

Cena Obozu Komputerowego Programus obejmuje

Zakwaterowanie, pełne wyżywienie, program, opiekę kadry, ubezpieczenie, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje

Dojazdu, opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy Obozu Komputerowego Programus ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Zajęcia

Podmenu Zajęcia komputerowe

22 godziny na turnusie 14 - dniowym
10 godzin na turnusie 7 - dniowym

W cyklu zajęć programowania Uczestnicy:

 • zapoznają się z popularnym językiem Python programując w grze Minecraft
 • stworzą grę komputerową / aplikację z wykorzystaniem biblioteki Pygame / Unity
 • nauczą się programować w grze Roblox z wykorzystaniem języka Lua
 • zapoznają się z m.in. z językiem znaczników HTML, sposobem stylizacji strony – CSS oraz z elementami JavaScriptu tworząc własną stronę internetową w oparciu o popularny framework Bootstrap.

Poprzez naukę programowania młodzi ludzie doskonalą najróżniejsze umiejętności m.in.:

 • myślenie twórcze i kreatywne
 • wyobraźnię przestrzenną
 • myślenie logiczne, przyczynowo – skutkowe
 • analizowanie i rozwiązywanie problemów
 • pracę zespołową
 • cierpliwość, koncentrację i wytrwałość
 • projektowanie i testowanie różnych rozwiązań.

Program rekreacyjno-sportowy

Żeglowanie na otwartopokładowych jachtach klasy DZ i podobnych, całodzienny rejs, spływ kajakowy rzeką Sapiną, wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, zajęcia integracyjne, ogniska z kiełbaskami, rozgrywki sportowe, wycieczka rowerowa,

Podmenu Wycieczka autokarowa

 • Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

 

Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
W przypadku wyboru 7 dniowego terminu, program realizowany w ograniczonym zakresie.
Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

 

Podmenu Opcje dodatkowe


Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę).


Cena: 95 zł.

Pakiet premium (PB3) – pakiet zajęć na polu paintballowym, odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul)
Cena 235 zł


Wodne Szaleństwo (WS) – Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”, w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką.

Cena: 165 zł


Całodzienna wycieczka do Parku Linowego – to kolejna dawka niezapomnianych emocji. Spróbuj swoich sił, pokonując przeszkody w największym parku linowym na Mazurach! Łącznie 70 przeszkód i 10 tyrolek, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnik pokona pełne dwie trasy z pięciu dostępnych po wcześniejszym dostosowaniu do wzrostu, wieku i własnych możliwości. Idealna atrakcja dla każdej grupy wiekowej. Z ośrodka wyruszamy autokarem, którym dotrzemy do Parku Linowego w Giżycku, po pokonaniu tras przez uczestników czeka nas przerwa na lunch (zapewniamy suchy prowiant) a następnie spacer po mieście.

Cena: 145 zł

 


Śpiewnik Żeglarski – śpiewnik wydany z okazji 40 – lecia Festiwalu „Shanties”. W nowym wydaniu śpiewnika znajdziecie ponad 500 utworów, zarówno tych od dawna dobrze znanych, jaki i około 130 nowych. Wśród nich są te, które zdobyły Nagrody za Najlepszą Premierę na Festiwalach Shanties.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 69 zł (wysyłka)

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie z następujących powodów:
1) nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
2) nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
3) nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
4) objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
5) śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
6) zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
7) utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju,
8) objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne, która zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez uprawniony do tego podmiot, nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu.

Cena: 249 zł

Cena promocyjna do odwołania: 199 zł

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.