Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Jeśli kochasz silny wiatr i ogromne fale, ale mistrzostwo w balansowaniu na desce z żaglem masz jeszcze wciąż przed sobą, wykorzystaj letnie wakacje i przyjedź na obóz z nauką windsurfingu! Malownicze jeziora mazurskie, gdzie fale nie są zbyt duże, a woda zawsze ciepła, to najlepsze miejsce, by podczas dwóch obozowych tygodni bez stresu opanować technikę, teorię i zdobyć niezbędne uprawnienia.

Na obozie będą czekać na Ciebie wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, sprzęt przystosowany do wieku i różnych poziomów zaawansowania oraz do warunków atmosferycznych. Oprócz nauki windsurfingu podczas obozu przygotowaliśmy dla Ciebie spływ kajakowy po jeziorze Roś. Razem z nowymi znajomymi weźmiesz też udział w grach terenowych, wieczorem potańczycie przy muzyce i posiedzicie przy ognisku, śpiewając szanty. Windsurfingowe wakacje to moc wrażeń i wspomnienia na lata!

Uczestnicy

Obóz windsurfingowy - Ośrodek Camp PiszUczestnicy muszą mieć ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu oraz posiadać umiejętność pływania wpław. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Camp Pisz w Piszu. Do wyboru dwa warianty zakwaterowania:

 • 4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn. Każdy uczestnik otrzymuje prześcieradło, poduszkę, koc. Śpiwór zabierz ze sobą.
 •  4-5 osobowe pokoje w Stanicy Żeglarskiej – w nowo-wybudowanym obiekcie na terenie ośrodka nad brzegiem jeziora Roś. Duże, przestronne pokoje, w pełni umeblowane, w każdym pokoju prywatna łazienka z prysznicem. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora. W utrzymaniu porządku w pokojach pomagają panie pokojowe

Kadra

Kierownik obozu, instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy, wychowawca.

Podmenu Wyżywienie

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z:

 • śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
 • II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna- butelka, owoc lub słodka bułka),
 • obiadu (zupa, drugie danie, kompot) oraz
 • kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Na życzenie opiekunów serwujemy również dania wegetariańskie, dietetyczne, dostosowujemy menu do alergików. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.

 

Podmenu Dojazd

Ob.oz windsurfingowy - szkolenie Dojazd we własnym zakresie lub z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą z: Olsztyna (120 zł); Łodzi, Gdańska, Warszawy, Torunia, Gniezna, Jabłonowa Pomorskiego, Piotrkowa Trybunalskiego (+150 zł); Krakowa, Katowic, Wrocławia, Leszna, Kielc, Poznania, Częstochowy (+200 zł).

Cena obejmuje

Zakwaterowanie według wybranego wariantu (domki lub pokoje w pensjonacie), wyżywienie, szkolenie windsurfingowe, sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć, opiekę kadry, ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje

Dojazdu uczestników, wypożyczenia pianki (+ 100 zł za turnus), opłaty za wydanie patentu/certyfikatu (25 zł 1 klasa, 30 zł 2 klasa, 50 zł 3 klasa), zajęć fakultatywnych.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł). Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w imprezie – 2,8% wartości zamówienia (dokładna kwota ubezpieczenia wyliczana jest po dokonaniu rezerwacji). 

Zajęcia

Orientacyjny Harmonogram Dnia*

 • 8:00 PobudkaSzkolenie 3 - 4 godziny - obóz windsurfingowy
 • 8:40 Śniadanie
 • 10:15 Zajęcia z windsurfingu
 • 12:45 Gry i animacje
 • 14:00 Obiad
 • 15:30 Zajęcia z windsurfingu
 • 18:30 Kolacja
 • 19:00 Zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke
 • 22:00 Cisza nocna.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

Podmenu Program

Obóz windsurfingowy Program obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godzin zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowie, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie. Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu, na deskach bez-mieczowych, żeglowania w trapezie, startu z brzegu.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/certyfikat PSW I, II,III klasy.

Patenty/Certyfikaty PSW  - są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski rekreacji ruchowej PSW.

Podmenu Program fakultatywny

Obóz windsurfingowy - kurs motorowodnySternik motorowodny - wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego. Cen za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł. Wymagania: 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminuzgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł). Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

Cena za szkolenie: 450 zł.

Wycieczka do Tropicany - program fakultatywny

Wycieczka autokarowa do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach*.

Cena:

 • uczestnicy do 14 lat – 35 zł
 • uczestnicy powyżej 14 lat – 50 zł

*Impreza fakultatywna będzie realizowana w II, III i IV turnusie obozu.