Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Szkoleniowy obóz windsurfingowy z egzaminem na certyfikat PSW I, II i III stopnia.

 

Jeśli kochasz silny wiatr i ogromne fale, ale mistrzostwo w balansowaniu na desce z żaglem masz jeszcze wciąż przed sobą, wykorzystaj letnie wakacje na nasz dwutygodniowy obóz windsurfingowy! Malownicze jeziora mazurskie, gdzie fale nie są zbyt duże, a woda zawsze ciepła, to z pewnością najlepsze miejsce, by podczas dwóch obozowych tygodni bez stresu opanować technikę, teorię i zdobyć niezbędne uprawnienia.

Na obozie będą czekać na Ciebie oczywiście wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Sprzęt przystosowany jest do wieku i różnych poziomów zaawansowania, a także do warunków atmosferycznych. Dodatkowo oprócz nauki windsurfingu przygotowaliśmy dla Ciebie spływ kajakowy po jeziorze Roś, wycieczkę autokarem do parku wodnego Tropikana w Mikołajkach. Razem z nowymi znajomymi weźmiesz również udział w grach terenowych, wieczorem potańczycie przy muzyce i posiedzicie przy ognisku, śpiewając szanty. Obóz Windsurfingowy to moc wrażeń i wspomnienia na lata!

Uczestnicy

Obóz windsurfingowy - Ośrodek Camp PiszUczestnicy muszą mieć ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu, brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu (oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów), a także umiejętność pływania w stopniu podstawowym w kamizelce asekuracyjnej (oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów). Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 10 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 36*.
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

Podmenu Zakwaterowanie

Obóz windsurfingowy odbędzie się w ośrodku Camp Pisz w Piszu. 4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora (prześcieradło, poduszka, kołdra, koc).

Kadra

Kierownik obozu , instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy oraz drugi wychowawca.

Instruktorem na naszych obozach od wielu lat jest Leszek Brzózka, doświadczony szkoleniowiec i utalentowany zawodnik. Dwunastokrotny mistrz śląska, Mistrz Polski w klasie FORMULA WINDSURFING kategoria GRAND MASTERS, drugi v-ce mistrz Polski 2003 roku w klasie RACEBOARD kategoria MASTERS, czwarty na mistrzostwach świata 2004 roku w FORMULE WINDSURFING. Ratownik WOPR. Wychowawca kolonijny (ukończony kurs prowadzony ze zgodą Kuratora Oświaty). Sprawuje nadzór nad wyszkoleniem młodych zawodników.

Podmenu Wyżywienie

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food.

Pełne składające się z:
– śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
– II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna, owoc lub słodka bułka),
– obiadu (zupa, drugie danie, kompot)
– kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).

Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy. Oferujemy również indywidualne diety dostępne za dodatkową opłatą 200 zł: wegetariańska, bezglutenowa, wegańska -prosimy zgłaszać 7 dni przed obozem. W celu zapewnienia innej specjalistycznej diety prosimy o kontakt.

Podmenu Dojazd

Dojazd we własnym zakresie lub z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą z: Łodzi, Warszawy, Radimia (+250 zł); Krakowa, Katowic, Kielc, Lublina, Puław (+300 zł).

Cena obejmuje

 1. Noclegi: w 4 os. domkach letniskowych zlokalizowanych na terenie ośrodka Camp Pisz, aleja Turystów 11, Pis
 2. Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja),
 3. Szkolenie windsurfingowe: Realizacja szkolenia zgodna z wymogami PSW zakończona egzaminem na patent/certyfikat PSW I, II, III klasy, zajęcia praktyczne i teoretyczne.
 4. Sprzęt: deski windsurfingowe (szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych), kamizelki asekuracyjne, kajaki, rowery.
 5. Kadra: kierownik obozu, instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy oraz wychowawca.
 6. Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne.
 7. Wycieczka autokarowa do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach.
 8. Ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, gry terenowe, integracyjne i zespołowe, konkursy, turnieje, karaoke.
 9. Spływ kajakowy oraz SUPowy (deska z wiosłem) po jeziorze Roś.
 10. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

Cena nie obejmuje

 1. Dojazdu uczestników do ośrodka;
 2. Wypożyczenia pianki 100 zł za turnus;
 3. Opłaty za wydanie patentu/certyfikatu -25 zł 1 klasa, 30 zł 2 klasa, 50 zł 3 klasa;
 4. Opcji dodatkowych.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, zgodę rodziców na uprawianie windsurfingu, legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, bidon / butelka na wodę (ograniczamy ilość zużytego plastiku- bądź ECO), klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, spray na komary, buty do windsurfingu/pływania, własną piankę– jeśli ją posiadasz, gitarę jeśli lubisz grać przy ognisku. Należy zaopatrzyć uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.

Sprawdź inne obozy letnie!

Podmenu FAQ

 1. Kto może wziąć udział w obozie windsurfingowym?

  Uczestnicy obozu muszą mieć ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu. Wymagane jest brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu, o czym rodzice/prawni opiekunowie muszą złożyć oświadczenie. Umiejętność pływania w stopniu podstawowym w kamizelce asekuracyjnej jest także wymagana.

 2. Czy istnieją wymogi dotyczące umiejętności windsurfingowych przed uczestnictwem?

  Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce windsurfingowej. Obozowicze o różnych poziomach zaawansowania są mile widziani

 3. Gdzie odbywa się zakwaterowanie podczas obozu?

  Obóz windsurfingowy odbywa się w ośrodku Camp Pisz w Piszu. Zakwaterowanie zapewniane jest w 4-osobowych domkach letniskowych nad brzegiem jeziora Roś. Każdy domek jest umeblowany i posiada własną werandę.

 4. Jak odbywa się transport na obóz?

  Uczestnicy mogą dojechać na obóz we własnym zakresie lub skorzystać z organizowanego transportu autokarem lub pociągiem, za dodatkową opłatą. Istnieją różne punkty wyjazdu, takie jak Łódź, Warszawa, Kraków, Katowice i inne.

 5. Jakie są dostępne formy wyżywienia podczas obozu?

  Uczestnicy obozu otrzymują pełne wyżywienie, w tym śniadania, II śniadania w formie lunchpakietu, obiady i kolacje w formie bufetu. Posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów, inspirowane kuchnią polską i filozofią slow-food.

 6. Jakie środki bezpieczeństwa są wprowadzone, aby zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo podczas zajęć windsurfingowych i innych aktywności?

  Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas priorytetem. Posiadamy doświadczonych instruktorów, stosujemy kamizelki asekuracyjne, wprowadzamy ograniczenia wiekowe i przeprowadzamy instruktaż dotyczący zachowania na wodzie.

 7. Jakie są kwalifikacje i doświadczenie instruktorów prowadzących szkolenia windsurfingowe na obozie?

  Instruktorzy windsurfingowi na naszym obozie posiadają bogate doświadczenie oraz certyfikaty zgodne z wymogami Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego (PSW). Wieloletnia praktyka i sukcesy w zawodach pozwalają im zapewnić wysoką jakość szkolenia.

 8. Czy organizator zapewnia opiekę medyczną i ratowniczą?

  Tak, opieka medyczna i ratownicza są zapewnione w ramach imprezy. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków również jest wliczone w cenę imprezy.

Zajęcia

Orientacyjny Harmonogram Dnia*

 • 8:00 PobudkaSzkolenie 3 - 4 godziny - obóz windsurfingowy
 • 8:40 Śniadanie
 • 10:15 Zajęcia z windsurfingu
 • 12:45 Gry i animacje
 • 14:00 Obiad
 • 15:30 Zajęcia z windsurfingu
 • 18:30 Kolacja
 • 19:00 Zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke
 • 22:00 Cisza nocna.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

Podmenu Program

Obóz windsurfingowy

Program obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godzin zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowie, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie. Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu, na deskach bez-mieczowych, żeglowania w trapezie, startu z brzegu.

Poza szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/certyfikat PSW I, II,III klasy oraz regaty.
W ramach programu zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.

Obóz jest zgłaszany do Kuratorium Oświaty.

PATENTY/CERTYFIKATY PSW

Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski PSW.

Podmenu Program fakultatywny

Obóz windsurfingowy - kurs motorowodnySternik motorowodny

Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem
Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.
Cena za szkolenie: 450 zł. Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł
Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
Cena za szkolenie: 450 zł.

Snorkeling w najczystszym jeziorze na mazurach.  Jezioro Jegocin jest najpiękniejszym jeziorem na całych Mazurach. Położone w samym sercu Puszczy Piskiej, otoczone lasem z dala od zabudowań. Jego wody zalicza się do I klasy czystości. Bujna roślinność, podwodne łąki i trzcinowiska są kryjówką wielu gatunków ryb, raków i innych wodnych zwierząt. Doskonałym sposobem poznania podwodnego świata mazurskich wód jest tzw snorkeling, czyli pływanie po powierzchni w masce, fajce i płetwach (sprzęcie ABC). Snorkeling jest łatwy i bezpieczny. Nurkujący mogą czerpać przyjemność z przebywania w wodzie, nawet jeśli posiadają tylko podstawowe umiejętności pływackie. Jest to forma wypoczynku właściwie dla każdego. Dla uczestników nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. W czasie eksploracji płytkich przybrzeżnych wód poznasz życie podwodne tej strefy zbiornika. Jeśli zechcesz, otrzymasz tabliczkę stanowiącą pomoc w identyfikacji fauny i flory wód śródlądowych.
Zakres świadczeń:
Sprzęt: maska, fajka, płetwy; opcjonalnie skafander neoprenowy, kaptur, rękawice i buty.
Kadra: osoby znajdujące się w wodzie przebywają pod bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania, asystenta instruktora lub divemastera.
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
Zajęcia poprzedzamy profesjonalnym instruktażem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa, posługiwanie się oraz techniki pływania w ABC. Indywidualnie dla uczestnika dobierany jest sprzęt ABC. Ilość osób przebywających jednorazowo w wodzie oraz czas pływania dostosowuje się do aktualnie panujących warunków środowiska oraz wieku i umiejętności uczestników. Z reguły do wody wraz z instruktorem wchodzą 5-10 osobowe grupy, średni czas pobytu w wodzie do 1 godz. Całkowity czas zajęć ok. 4 godz.
Zabierz ze sobą: strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem UV, ciepły sweter
Cena: 150 zł

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY
Zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, niezależnych od Ubezpieczonego. Gdy wynikają m.in. z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży; komplikacje związane z ciążą – z zastrzeżeniem przewidzianym w OWU – Ubezpieczonego lub osoby bliskiej; zgon Ubezpieczonego, również w następstwie choroby przewlekłej, psychicznej lub nowotworowej.
Wysokość składki 3% od łącznej ceny imprezy turystycznej wraz z transportem oraz zajęciami fakultatywnymi (z uwzględnieniem chorób przewlekłych u Ubezpieczonego i/lub osób bliskich + 100%). Ochrona jest do ostatniego dnia podróży.

PAKIET COVID-19 PLUS rozszerzenie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji o rezygnację z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z otrzymania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w badaniu Ubezpieczonego lub osoby bliskiej udającej się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży lub nałożenie na mocy obowiązujących przepisów prawa na Ubezpieczonego lub osobę bliską udającą się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży obowiązku poddania się izolacji lub kwarantannie z powodu COVID-19 (Pakiet COVID-19 Plus).
Wysokość składki wynosi 5,4% od łącznej ceny imprezy turystycznej wraz z transportem oraz zajęciami fakultatywnymi. Ochrona jest do ostatniego dnia podróży.
Umowa ubezpieczenia może być zawarta najpóźniej 30 dni przed datą planowanego wyjazdu, a jeżeli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni, to umowa ubezpieczenia może być zawarta nie później niż w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy związanej z podróżą albo wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą. Jednakże w żadnym wypadku umowa ubezpieczenia nie może być zawarta później niż 7 dni przed datą planowanego wyjazdu.

Podmenu Sprawdź również