Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-23 2024-07-06 14 3 149 Zarezerwuj
2024-07-07 2024-07-20 14 3 149 Zarezerwuj
2024-07-21 2024-08-03 14 3 149 Zarezerwuj
2024-08-04 2024-08-17 14 3 149 Zarezerwuj

Ogólne

Szkoleniowy obóz windsurfingowy z egzaminem na certyfikat PSW

Jeśli kochasz silny wiatr i ogromne fale, ale mistrzostwo w balansowaniu na desce z żaglem masz jeszcze wciąż przed sobą, wykorzystaj letnie wakacje na nasz dwutygodniowy obóz windsurfingowy! Malownicze jeziora mazurskie, gdzie fale nie są zbyt duże, a woda zawsze ciepła, to z pewnością najlepsze miejsce, by podczas dwóch obozowych tygodni bez stresu opanować technikę, teorię i zdobyć niezbędne uprawnienia.

Na obozie będą czekać na Ciebie oczywiście wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Sprzęt przystosowany jest do wieku i różnych poziomów zaawansowania, a także do warunków atmosferycznych. Dodatkowo oprócz nauki windsurfingu przygotowaliśmy dla Ciebie spływ kajakowy po jeziorze Roś, zwiedzanie Puszczy Piskiej rowerami oraz pieszo, wycieczkę autokarem do parku wodnego Tropikana w Mikołajkach. Razem z nowymi znajomymi weźmiesz również udział w grach terenowych, zespołowych, wieczorem sprawdzicie się w karaoke bądź wspólnie zaśpiewacie szanty przy ognisku. Obóz Windsurfingowy to moc wrażeń i wspomnienia na lata!

Uczestnicy

Obóz windsurfingowy - Ośrodek Camp PiszUkończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu, brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów, umiejętność pływania w stopniu podstawowym w kamizelce asekuracyjnej – oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów,
Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.
Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 10 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 36*.
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

Podmenu Zakwaterowanie

Obóz windsurfingowy odbędzie się w ośrodku Camp Pisz w Piszu. Uczestnicy będą zakwaterowani w 4-osobowych drewnianych domkach letniskowych nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowanych, z łóżkami piętrowymi. Wszystkie domki posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora (prześcieradło, poduszka, kołdra, koc). Sanitariaty zewnętrzne oddzielne dla chłopców i dziewczyn.

Kadra

Kierownik obozu , instruktor windsurfingu, pomoc instruktora pełniąca funkcję wychowawcy oraz drugi wychowawca.

Instruktorem na naszych obozach od wielu lat jest Leszek Brzózka, doświadczony szkoleniowiec i utalentowany zawodnik. Dwunastokrotny mistrz śląska, Mistrz Polski w klasie FORMULA WINDSURFING kategoria GRAND MASTERS, drugi v-ce mistrz Polski 2003 roku w klasie RACEBOARD kategoria MASTERS, czwarty na mistrzostwach świata 2004 roku w FORMULE WINDSURFING. Ratownik WOPR. Wychowawca kolonijny (ukończony kurs prowadzony ze zgodą Kuratora Oświaty). Sprawuje nadzór nad wyszkoleniem młodych zawodników.

Podmenu Wyżywienie

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z:
śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna, owoc lub słodka bułka),
obiadu (zupa, drugie danie, kompot)
kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).
Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy. Oferujemy również indywidualne diety dostępne za dodatkową opłatą 200 zł: wegetariańska, bezglutenowa, wegańska -prosimy zgłaszać 7 dni przed obozem. W celu zapewnienia innej specjalistycznej diety prosimy o kontakt.

Podmenu Dojazd

Dojazd we własnym zakresie lub z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą z: Łodzi, Warszawy (+280 zł); Radomia, Puław (+300 zł); Krakowa, Katowic, Kielc, Lublina (+340 zł).
Usługę transportu zorganizowanego należy wykupić najpóźniej na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godziną 16.00-17.00. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz z osobą dorosłą do kierownika obozu na recepcję Ośrodka lub do instruktora dyżurnego w celu odnotowania obecności.
Wyjazd z imprezy własnym transportem – uczestnik imprezy zobowiązany jest do opuszczenia ośrodka w dniu zakończenia imprezy do godziny 10.00 – 12.00. W przypadku wcześniejszego opuszczenia imprezy rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do wcześniejszego zawiadomienia biura lub kierownika obozu oraz pisemnego potwierdzenia odbioru dziecka.
W przypadku odebrania uczestnika przez osobę, która nie jest rodzicem/prawnym opiekunem wymagane jest upoważnienie.

Cena obejmuje

 1. Noclegi: w 4 os. domkach letniskowych zlokalizowanych na terenie ośrodka Camp Pisz, aleja Turystów 11, Pisz.
 2. Wyżywienie: pełne w ośrodku Camp Pisz (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja),
 3. Szkolenie windsurfingowe: Realizacja szkolenia zgodna z wymogami PSW zakończona egzaminem na patent/certyfikat PSW I, II, III klasy, zajęcia praktyczne i teoretyczne.
 4. Sprzęt: deski windsurfingowe (szkolenie odbywa się na sprzęcie o parametrach przystosowanych do rozmiarów i umiejętności uczestników oraz warunków pogodowych), kamizelki asekuracyjne, kajaki, rowery, piłki.
 5. Kadra: kierownik obozu, instruktor windsurfingu, wychowawca.
 6. Opieka wychowawcza, zabezpieczenie ratownicze i medyczne.
 7. Wycieczka autokarowa do Aquaparku Tropikana w Mikołajkach.
 8. Ogniska, dyskoteki, wycieczki, nauka szant, gry terenowe, integracyjne i zespołowe, konkursy, turnieje, karaoke.
 9. Spływ kajakowy oraz SUPowy (deska z wiosłem) po jeziorze Roś.
 10. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (suma ubezpieczenia 30 000,0 zł).

Cena nie obejmuje

 1. Dojazdu uczestników do ośrodka;
 2. Wypożyczenia pianki 100 zł za turnus;
 3. Opłaty za wydanie patentu/certyfikatu -25 zł 1 klasa, 30 zł 2 klasa, 50 zł 3 klasa;
 4. Opcji dodatkowych.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, zgodę rodziców na uprawianie windsurfingu, legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, spray na komary, buty do windsurfingu/pływania, jednorazowe maseczki ochronne, własną piankę– jeśli ją posiadasz, gitarę jeśli lubisz grać przy ognisku.

Sprawdź inne obozy letnie!

Podmenu FAQ

 1. Kto może wziąć udział w obozie windsurfingowym?

  Uczestnicy muszą mieć ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu, brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu – oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów,
  umiejętność pływania w stopniu podstawowym – oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów,
  Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.

 2. Czy istnieją wymogi dotyczące umiejętności windsurfingowych przed uczestnictwem?

  Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce windsurfingowej. Obozowicze o różnych poziomach zaawansowania są mile widziani

 3. Gdzie odbywa się zakwaterowanie podczas obozu?

  Obóz windsurfingowy odbywa się w ośrodku Camp Pisz w Piszu. Zakwaterowanie zapewniane jest w 4-osobowych domkach letniskowych nad brzegiem jeziora Roś. Każdy domek jest umeblowany i posiada własną werandę.

 4. Jak odbywa się transport na obóz?

  Uczestnicy mogą dojechać na obóz we własnym zakresie lub skorzystać z organizowanego transportu autokarem lub pociągiem, za dodatkową opłatą. Istnieją różne punkty wyjazdu, takie jak Łódź, Warszawa, Kraków, Katowice i inne.

 5. Jakie są dostępne formy wyżywienia podczas obozu?

  Uczestnicy obozu otrzymują pełne wyżywienie, w tym śniadania i kolacje w formie bufetu, II śniadania w formie lunchpakietu oraz obiady. Posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów, inspirowane daniami regionalnymi i filozofią slow-food.

 6. Czy muszę mieć kartę pływacką?

  Nie. Karta pływacka jest teraz jedynie wewnętrznym dokumentem WOPR-u. Na obozie umiejętność pływania jest wymagana w stopniu podstawowym, na początku turnusu przeprowadzany jest sprawdzian pływacki, aby instruktorzy wiedzieli na kogo zwrócić szczególną uwagę podczas kąpieli. Osoby nie potrafiące pływać mogą być zobowiązane do pływania w kamizelkach ratunkowych lub asekuracyjnych.

 7. Do czego uprawnia PATENT/CERTYFIKATY PSW?

  Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski PSW. Więcej o patentach tutaj. Koszt wydania patentów: I stopnia – 25 zł, II stopnia 35 zł, III stopnia 45 zł.

 8. Po jakim czasie dostanę swój patent/certyfikat PSW?

  Ostatniego dnia imprezy.

Zajęcia

Orientacyjny Harmonogram Dnia*

8:00 Pobudka;
8:40 Śniadanie;
10:15 Zajęcia z windsurfingu;
12:45 Gry i animacje;
14:00 Obiad;
15:30 Zajęcia z windsurfingu;
18:30 Kolacja;
19:00 Zajęcia sportowe, animacje, ogniska, dyskoteki, karaoke;
22:00 Cisza nocna.
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

Podmenu Program

Obóz windsurfingowy

Program obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godzin zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowie, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii. Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie. Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu, na deskach bez-mieczowych, żeglowania w trapezie, startu z brzegu.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/certyfikat PSW I, II,III klasy oraz regaty.
W ramach programu zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.
Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do Kuratorium Oświaty.

PATENTY/CERTYFIKATY PSW

Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski PSW. Koszt wydania patentów: I stopnia – 25 zł, II stopnia 35 zł, III stopnia 45 zł.

Podmenu Program fakultatywny

Obóz windsurfingowy - kurs motorowodnySternik motorowodny

Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.
Cena za szkolenie: 450 zł,
Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł
Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

Snorkeling w najczystszym jeziorze na mazurach. Jezioro Jegocin jest najpiękniejszym jeziorem na całych Mazurach. Położone w samym sercu Puszczy Piskiej, otoczone lasem z dala od zabudowań. Jego wody zalicza się do I klasy czystości. Bujna roślinność, podwodne łąki i trzcinowiska są kryjówką wielu gatunków ryb, raków i innych wodnych zwierząt. Doskonałym sposobem poznania podwodnego świata mazurskich wód jest tzw. snorkeling, czyli pływanie po powierzchni w masce, fajce i płetwach (sprzęcie ABC). Snorkeling jest łatwy i bezpieczny. Nurkujący mogą czerpać przyjemność z przebywania w wodzie, nawet jeśli posiadają tylko podstawowe umiejętności pływackie. Jest to forma wypoczynku właściwie dla każdego. Dla uczestników nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. W czasie eksploracji płytkich przybrzeżnych wód poznasz życie podwodne tej strefy zbiornika. Jeśli zechcesz, otrzymasz tabliczkę stanowiącą pomoc w identyfikacji fauny i flory wód śródlądowych. Zakres świadczeń:
Sprzęt: maska, fajka, płetwy; opcjonalnie skafander neoprenowy, kaptur, rękawice i buty
Kadra: uczestnicy przebywają pod bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania lub divemastera.
Cena: 150 zł
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
Zajęcia poprzedzamy profesjonalnym instruktażem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa, posługiwanie się oraz techniki pływania w ABC. Indywidualnie dla uczestnika dobierany jest sprzęt ABC. Ilość osób przebywających jednorazowo w wodzie oraz czas pływania dostosowuje się do aktualnie panujących warunków środowiska oraz wieku i umiejętności uczestników. Z reguły do wody wraz z instruktorem wchodzą 5-10 osobowe grupy, średni czas pobytu w wodzie do 1 godz. Całkowity czas zajęć ok. 4 godz.
Zabierz ze sobą: strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem UV, ciepły sweter

Wypożyczenie pianki
Cena: 100 zł turnus

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY
Zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, niezależnych od Ubezpieczonego. Gdy wynikają m.in. z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży; komplikacje związane z ciążą – z zastrzeżeniem przewidzianym w OWU – Ubezpieczonego lub osoby bliskiej; zgon Ubezpieczonego, również w następstwie choroby przewlekłej, psychicznej lub nowotworowej.
Wysokość składki 3% od łącznej ceny imprezy turystycznej wraz z transportem oraz zajęciami fakultatywnymi (z uwzględnieniem chorób przewlekłych u Ubezpieczonego i/lub osób bliskich + 100%). Ochrona jest do ostatniego dnia podróży.
PAKIET COVID-19 PLUS rozszerzenie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji o rezygnację z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z otrzymania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w badaniu Ubezpieczonego lub osoby bliskiej udającej się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży lub nałożenie na mocy obowiązujących przepisów prawa na Ubezpieczonego lub osobę bliską udającą się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży obowiązku poddania się izolacji lub kwarantannie z powodu COVID-19 (Pakiet COVID-19 Plus).
Wysokość składki COVID-19 PLUS 5,4%
Wysokość składki z „chorobami przewlekłymi” 6 %
Wysokość składki COVID-19 PLUS z „chorobami przewlekłymi” 7,8 %
Umowa ubezpieczenia może być zawarta najpóźniej 30 dni przed datą planowanego wyjazdu, a jeżeli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni, to umowa ubezpieczenia może być zawarta nie później niż w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy związanej z podróżą albo zakupu biletu, albo wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą lub z tytułu zakupu biletu; jednakże w żadnym wypadku umowa ubezpieczenia nie może być zawarta później niż 7 dni przed datą planowanego wyjazdu.

Podmenu Sprawdź również