Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Na obóz konny w Nowęcinie koło Łeby zapraszamy wszystkich miłośników koni. Każdy pasjonat jazdy konnej z pewnością będzie zadowolony z profesjonalnie przygotowanego szkolenia dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych lub obozu sportowo-szkoleniowego. Obóz odbędzie się w przepięknie położonej miejscowości Nowęcin nad jeziorem Sarbsko koło Łeby w stadninie „Senny” posiadającej 30 koni, a także krytą ujeżdżalnię.

Zajęcia odbywają się w Stadninie „SENNY” www.stajniasenny.pl, ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II kategorii. Stadnina posiada ponad 30 koni. Dzięki krytej ujeżdżalni zajęcia są prowadzone bez względu na pogodę.
Dobrze przygotowana kadra, bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają bez wątpienia na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych. W każdym turnusie organizowane są egzaminy na odznakę brązową i srebrną „Jeżdżę konno”. Egzaminy mogą prowadzić tylko certyfikowane stadniny, w tym stadnina „Senny”.
Wyjazdy w teren i galopy po plaży zadowolą z pewnością najbardziej wymagających.
Dla początkujących gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów.
Do stadniny i na plażę jeździmy busami.

TerminLiczba dniCena katalogowaCena promocyjna
First Minute do 15.04.2022
04.07-13.07.20221021902140
14.07-23.07.20221021902140
24.07-02.08.20221021902140
03.08-12.08.20221021902140
13.08-22.08.20221021902140

Uczestnicy

Wiek uczestników: 11-18 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowo-Kolonijny „Ania” położony na granicy Nowęcina i Łeby, usytuowany na działce w otoczeniu zieleni i ogrodów 1500 metrów do morza, ok. 1000 metrów do stadniny.
Ośrodek dysponuje bogatym zapleczem sportowym. Na terenie ośrodka jest boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, soccer beach, pole do badmintona, kort tenisowy, a także miejsce na ognisko. Ośrodek posiada również świetlicę z TV, sale z lustrami, sprzęt nagłaśniający, stół do tenisa, kręgle zewnętrzne, piłkarzyki.
Zakwaterowanie w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami.

Obóz konny

Podmenu Wyżywienie

W stołówce pensjonatu: 4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek).
Pierwsze świadczenie: kolacja (bufet) w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie (bufet) oraz suchy prowiant w ostatnim dniu turnusu.

Podmenu Dojazd

Trasa główna
Miasto wyjazdowe: Warszawa za dopłatą + 120 zł. Przejazd PKP.
Trasy antenowe odbywają się pociągiem, busem, Flixbusem lub samochodem osobowym. Lębork 50 zł, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek dopłata + 120 zł, Lublin, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław, Poznań, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Kielce + 180 zł. Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane przy zgłoszeniu się minimum 5 osób. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać przejazd na 7 dni przed wyjazdem. Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed wyjazdem. W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną.

Uwagi

W związku z pandemia CoVid każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania własnych rękawic skórzanych. Zalecane jest również posiadanie własnego toczka.

Terminy turnusów podano łącznie z transportem.

Wszystkie imprezy fakultatywne i warsztaty odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników.

Każdy uczestnik obowiązkowo powinien posiadać aktualną legitymację szkolną na przejazd PKP

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW i Amatorskie Uprawianie Sportów UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (10.000).
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Ubezpieczenie dobrowolne

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji lub Przerwania Podróży UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. – chroni Ubezpieczonych w przypadku rezygnacji lub przerwania podróży na skutek nagłego zachorowania, również spowodowanego zarażeniem się wirusem COVID-19.
Koszt ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji lub Przerwania Podróży wynosi 2,8 % wartości umowy, dla osób chorych przewlekle koszt to 5,6 % wartości umowy.
Wszyscy uczestnicy, którzy wykupią dobrowolne ubezpieczenie kosztów rezygnacji zgodnie z OWU ubezpieczeni są w wariancie RG 100 %. Ubezpieczony otrzyma świadczenie w wysokości 100% poniesionych, a niezrefundowanych kosztów.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie; wyżywienie; nauka jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wg przedstawionych programów; ubezpieczenie NNW 10000 zł; opieka wychowawcza; dyskoteki; ogniska, kąpiele w morzu pod opieką ratownika; składkę TFG; składkę TFP.

Podmenu Cena nie obejmuje

Dopłat do transportu z poszczególnych miast; opłat za imprezy fakultatywne; świadczeń niezawartych w ofercie; dobrowolnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

 

Sprawdź inne obozy letnie!

Zajęcia

Podmenu Program

O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje szkoleniowiec prowadzący zajęcia, kwalifikacja zależy od umiejętności uczestnika i prowadzona jest w 4 grupach.

Nauka jazdy konnej pod opieką kwalifikowanych instruktorów wg następujących programów:

A/ dla początkujących (nauka od podstaw):
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin ( w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, opieka i pielęgnacja koni - 2 godziny, nauka siodłania - 2 godziny)
2. Zajęcia praktyczne:
• nauka jazdy na lonży - 5 lekcji po 40 minut (nauka jazdy na lonży pozwoli opanować umiejętności anglezowania i kierowania koniem. Kolejnym krokiem po opanowaniu tej umiejętności jest przejście do grupy samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni)
• samodzielna jazda na ujeżdżalni - 4 godz.

B/ dla średnio zaawansowanych - przeznaczony dla osób mających podstawy jeździectwa, umiejętność poprawnego anglezowania, nauka galopu od podstaw, istnieje możliwość zdobycia odznaki "Jeżdżę konno”, koszt odznaki 100 zł- płatny na miejscu
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, obsługa i pielęgnacja koni - 1 godziny, nauka siodłania - 2 godziny, nauka lonżowania - 1 godzina)
2. Zajęcia praktyczne - 9 godzin
• samodzielna jazda na ujeżdżalni (korekta dosiadu i nauka półsiadu) - 4 godz.
• jazda na ujeżdżalni, nauka galopu - 4 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie (dopiero po opanowaniu umiejętności prawidłowego galopu na padoku) - 1 godz.

C/ dla zaawansowanych - (dla osób jeżdżących dobrze konno, umiejętność galopu wyjazdy na galopy w terenie, nauka skoków, dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu na rajd nad morzem (płatny na miejscu 180 zł, trwa ok 2.5 godziny, do udziału a rajdzie kwalifikuje trener)
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach, opieka i pielęgnacja - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz.)
2. Zajęcia praktyczne - 9 godzin:
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 6 godzin
• nauka skoków na ujeżdżalni - 1 godziny
• wyjazdy na galopy w terenie - 2 godziny.

D/ grupa szkoleniowo-sportowa - warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest umiejętność poprawnego galopu i podstaw w skokach, co jest sprawdzane w pierwszym dniu przez trenera. W przypadku akceptacji trenera na przesunięcie do grupy D, należy uiścić na miejscu dodatkowy koszt w wysokości 300 zł. Grupa D ta jest przygotowywana do zdania egzaminu Polskiego Związku Jeździeckiego na odznakę brązową lub srebrną. (dodatkowa opata 180 zł płatna na miejscu) Egzamin komisyjny jest przeprowadzany na terenie Ośrodka "Senny” po zdaniu egzaminu wewnętrznego i odbywa się przy zgłoszeniu sie minimum 7 uczestników.Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wcześniej odznaki "Jeżdżę konno”

Program grupy D:
1. Zajęcia teoretyczne (8 godz.): B.H.P przy koniach, opieka i pielęgnacja konia - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz., przygotowanie do egzaminu na odznakę - 3 godz.
2. Zajęcia praktyczne:- 12 godzin
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 2 godz.
• doskonalenie umiejętności skoków - 3 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie - 2 godz.
• przygotowanie do egzaminu z ujeżdżania i skoków - 3 godz.
• egzamin wewnętrzny - 1 godz.
• egzamin przed komisją P.Z.J. - 1 godz.

Po zdaniu egzaminu komisyjnego uczestnik otrzymuje brązową lub srebrną odznakę wystawiona przez Polski Związek Jeździecki w Warszawie (koszt odznaki 180 zł).

Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

Program po zajęciach z końmi

- wizyta w Labirynt Park Łeba to labirynt naturalny z platformami widokowymi o powierzchni 5000m2. Pięć baz do zdobycia daje możliwość świetnej zabawy na świeżym powietrzu oraz pozwoli Ci na sprawdzenie swojej orientacji w terenie. Po pokonaniu labiryntu Park przygotował inne atrakcje: Footbilard, Unihokej, Gigaszachy, Gigachińczyk
- wizyta w Sea Park Sarbsk w największym na północy Polski parku rozrywki, (www.seapark.pl) pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Największą atrakcją jest Fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D - niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach, Galeon Wodnik i Wrak na Wspak
- zajęcia sportowe: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna,
- plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,
- dyskoteki, konkursy, ogniska

Podmenu Opcje dodatkowe

Dodatkowe lekcje nauki jazdy konnej.
Cena - ok. 60 zł/godz. (płatne na miejscu)

Wizyta w Oceanarium - Poznajemy podwodny świat. Tysiące osób każdego roku nurkuje podczas safari nurkowych, na całej kuli ziemskiej. Marzą by obserwować ten magiczny, dotąd mało zbadany, podwodny świat ryb i innych zwierząt wodnych, zarówno w oceanach, morzach, a także w jeziorach i rzekach. Setki tysięcy ma własne akwaria słodkowodne, czasami morskie, ale miliony osób nie były i nigdy nie widziały tego prawdziwego podwodnego teatru jaki tworzą symbiozy zwierząt, a także cudownych, kolorowych ryb rafowych oraz groźnych drapieżników wodnych, zarówno tych małych jak i dużych, z tym światem masz szanse zapoznać się w Oceanarium
Cena 50 zł/os.

Galeria Bursztynu, Muzeum Bursztynu - składają się na nie cztery tematyczne sale o łącznej powierzchni czterystu metrów kwadratowych. Na tym obszarze zarówno mali i duzi poznają nie tylko historię niezwykłego minerału, jakim jest bursztyn, ale i przeniosą się do epoki lodowcowej czy obejrzą niezwykłe eksponaty. W pierwszej sali tematycznej - Bursztynowym Lesie, przeniesiemy się wiele lat wstecz i dowiemy się jak wyglądał las około 40 milionów lat temu. Dowiemy się, w jaki sposób powstał bursztyn i jak wyglądał proces jego tworzenia się. W świecie epoki lodowcowej dowiemy się, jak przebiegł ten okres i zobaczymy eksponaty mamutów w naturalnej wielkości. W Bursztynowej Komnacie. znajdziemy tutaj ekskluzywne eksponaty wykonane z bursztynu. Na zakończenie poszukiwanie bursztynu na zaaranżowanej plaży z naturalnym morskim piaskiem i bursztynami, każdy znajdzie swój skarb!
Cena 40 zł.

Polska Sahara - Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego: wydmy ruchome z Łącką Górą (42 m.n.p.m.) - światowy rezerwat biosfery. Wycieczka obejmuje przejazd kolejką Łeba-Rąbka, rejs statkiem pasażerskim z Rąbki do przystani Wyrzutni Rakiet, spacer do Wydm Ruchomych (1800 m), zwiedzanie Muzeum "Wyrzutni Rakiet" oraz powrót do Rąbki statkiem pasażerskim i kolejką do Łeby,
Cena 100 zł/os.

Wizyta w Adventure Golf Park, przygoda z minigolfem na zróżnicowanych torach, pełnych przeszkód i niespodzianek. Pole zostało tak zaprojektowane, aby czuli się na nim dobrze zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Zagraj na dwunastu zróżnicowanych torach i przekonaj się sam, dlaczego Europejczycy pokochali minigolfa
Cena 30 zł.

Imprezy fakultatywne i poszczególne profile będą realizowane przy zgłoszeniu się min. 15 uczestników.