Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-24 2024-07-04 11 3 399 Zarezerwuj
2024-07-05 2024-07-15 11 3 399 Zarezerwuj
2024-07-16 2024-07-26 11 3 399 Zarezerwuj
2024-07-27 2024-08-06 11 3 399 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 399 Zarezerwuj

Ogólne

Młody komandos –to doskonały przykład obozu, którego zajęcia militarne są prowadzone w formie zabawy i z dawką humoru. Obóz jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8 do 13 lat. Polecamy go miłośnikom militariów, gier strategicznych, strzelectwa i innych wojskowych tematów. Uczestnicy podczas obozu będą mieli możliwość nauczyć się obsługi replik różnych karabinków, przetrwania w lesie, pierwszej pomocy, samoobrony i wiele innych. Realizacja planu zostanie dopasowana do potrzeb i poziomu dzieci, a podczas zajęć uczestnicy będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych oraz instruktorów. Uczestnicy wrócą z dawką pozytywnej energii i niezapomnianych wspomnień. Każdy uczestnik otrzyma militarną odznakę.

Uczestnicy

Wiek uczestników: 8-13 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie.

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC).

Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

Adres: Kołobrzeska 32, 72-330 Mrzeżyno, http://www.famasta.com.pl/

Podmenu Wyżywienie

Wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Kadra

Ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

obóz militarny - samolot wojskowy

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu).

Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe.

Uwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobrana zostanie kaucja w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu, opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna, realizacja programu,
nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Zobacz nasze inne oferty!

Zajęcia

Podmenu Program

Musztra na wesoło
nauka podstaw musztry i "wojskowej dyscypliny” w formie dobrej zabawy.

WALTER P99:
strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, konkurs celności z użyciem repliki pistoletu.

Pokaz wyposażenia wojskowego:
nauka obsługi replik karabinu maszynowego MK43, granatnika RPG7, pistoletów maszynowych (MP5, P90, UMP), pistoletów (Desert Eagle, Glock, Beretta), karabinków (AK, M4 i M16), strzelb i karabinów snajperskich; przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji wojskowych.

Zajęcia sapersko-inżynieryjne
rozminowywanie terenu (atrapy min i pocisków) za pomocą elektronicznego wykrywacza metali i macek saperskich; wykonywanie zadań w maskach przeciwgazowych, tworzenie szyków, podstawy taktyki wojskowej.

Militarny samochód
przejazd leśnymi drogami wraz z ubezpieczaniem samochodu przy użyciu replik ASG; przygotowanie pojazdu do zamaskowania oraz wykorzystywanie go do tworzenia pozycji strzeleckich.

Przetrwanie w lesie
- Bushcraft - nabywanie umiejętności, dzięki którym można spokojnie bytować w naturze;
- wykorzystywanie dostępnych surowców w sposób minimalny i odpowiedzialny; budowa prostych schronów jedno i wieloosobowych, tworzenie podstawowych narzędzi;
- survival militarny - przetrwanie w lesie w sposób niezauważalny dla wroga;
- survival zielony - sposoby wytwarzania wody, rozpalania ogniska w naturalnym otoczeniu i gotowania w warunkach leśnych.

Paintball dla najmłodszych
Splat Master - najbardziej bezpieczna forma paintballa (kulki o mniejszym kalibrze i broń sprężynowa o mniejszej sile wylotowej); kilka scenariuszy militarnych; każdy uczestnik dostanie na czas zajęć karabinek, kamizelkę i maskę ochronną.

Strzelnica ASG
strzelnica statyczna z wykorzystaniem samochodu militarnego oraz replik karabinków M4; strzelnica dynamiczna z użyciem broni ASG.

Militarny system samoobrony
podstawy walki wręcz, ćwiczenie walki wręcz gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, sposoby obrony przed realnym atakiem, techniki antyterrorystyczne, odbieranie broni przeciwnikowi.

Gry i zabawy terenowe:
strategiczne zabawy (dzienne i nocne), podczas których uczestnicy przejdą m.in. „test odwagi”; rozgrywki uczące samodzielności i współpracy w grupie; realizacja zadań fizycznych i umysłowych.

Taktyka czerwona:
taktyka czerwona: udzielanie pomocy metodami prowizorycznymi w warunkach bojowych, budowa noszy i transport rannego podczas ostrzału, gra terenowa „Samarytanin” na zakończenie zajęć.

Inne:
- ogniska,
- plażowanie i kąpiele - strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.

Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości większości uczestników.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych i instruktorów.
Każdy uczestnik otrzyma militarną odznakę.

Podmenu Opcje dodatkowe

Strzelectwo (WALTER P99) płatne na miejscu
Cena: 25 zł

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej – przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

  1. Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży potwierdzonego diagnozą medyczną.
  2. nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  3. nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  4. śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  5. kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
  6. wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
  7. wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
  8. otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
  9. kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6% całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również