Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-07-27 2024-08-06 11 3 549 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 549 Zarezerwuj

Ogólne

Obóz dla młodszych „Military Camp” to obóz ASG dla dzieci w wieku 12 do 15 lat. To idealne rozwiązanie dla miłośników adrenaliny i świetnej zabawy. Obóz jest ukierunkowany na zdrową rywalizację oraz wiele różnych form aktywności. Wyjazd polecamy osobom, które posiadają dobrą sprawność fizyczną oraz kondycję, ponieważ wiele zajęć będzie wymagać zwinności i sporej dawki energii. Plan wyjazdu przewiduje zajęcia z użyciem replik broni ASG, zajęcia taktyczne, strzelectwo, zajęcia sprawnościowe, ale i również ogniska, kąpiele w morzu i plażowanie. Obóz jest doskonałym połączeniem relaksu i wspaniałej, niezapomnianej przygody. Obóz dla miłośników zabaw pełnych emocji, adrenaliny i rywalizacji, którzy szukają ciągle nowych form aktywności i „mocnych wrażeń” Wskazana sprawność fizyczna i kondycja.

Uczestnicy

Obóz „Military Camp” organizowany dla  uczestników w wieku 12-15 lat. Obóz jest ukierunkowany na zdrową rywalizację oraz wiele różnych form aktywności. Wyjazd polecamy osobom, które posiadają dobrą sprawność fizyczną oraz kondycję, ponieważ wiele zajęć będzie wymagać zwinności i sporej dawki energii.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

Kadra

Ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Podmenu Wyżywienie

3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu, opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna, realizacja programu,
nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu); mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

UWAGI

– Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
– Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
– Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
– Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
– Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierana jest kaucja w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
– Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
– Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.

W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

Sprawdź inne obozy letnie!

Podmenu FAQ

 1. Czym jest „Military Camp”?

  O „Military Camp” to obóz ASG (Airsoft Gun) skierowany do dzieci w wieku 12-15 lat, które są zainteresowane zdrową rywalizacją, aktywnością fizyczną i przygodami.

 2. Dla kogo jest przeznaczony ten obóz?

  Obóz jest dedykowany dzieciom w wieku 12-15 lat, które lubią aktywność fizyczną, rywalizację i posiadają dobrą kondycję.

 3. Gdzie odbywa się obóz?

  Obóz odbywa się w Ośrodku Wypoczynkowym „FAMA STA” w Mrzeżynie, miejscowości nadmorskiej przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku.

 4. Czy jest wymagana wcześniejsza znajomość ASG?

  Nie, wcześniejsza znajomość obsługi replik broni ASG nie jest konieczna. Instruktorzy nauczą uczestników obsługi broni i zastosowania taktycznego.

 5. Jakie formy aktywności oferuje obóz?

  Obóz oferuje szeroki zakres zajęć, w tym strzelectwo ASG, zajęcia taktyczne, survival, zajęcia sprawnościowe, oraz aktywności rekreacyjne takie jak plażowanie i ogniska.

 6. Czy organizator zapewnia transport na obóz?

  Obóz skupia się głównie na praktycznych zajęciach związanych z ASG, taktyką i survivalowymi umiejętnościami. Zawarte są także zajęcia strzeleckie.

 7. Czy istnieją opcjonalne zajęcia płatne dodatkowo?

  Tak, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć, takich jak strzelectwo z pistoletu WALTER P99.

 8. Czy istnieje możliwość specjalnych diet?

  Specjalne diety są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).

Zajęcia

Podmenu Program

Air Soft Gun:
- zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru). Pozwala to ćwiczyć taktykę walki w warunkach będących wiernym odtworzeniem prawdziwych działań wojennych; nauka obsługi krótkiej i długiej broni ASG, ćwiczenie poruszania się w warunkach bojowych, ubezpieczania partnerów podczas wykonywania zadań (praca w parach), komunikacji niewerbalnej między partnerami i sekcjami bojowymi, sygnałów dowodzenia i sygnałów umownych; różne scenariusze działań bojowych (ochrona VIP-a, zasadzka, odbijanie zakładników, ostrzał snajperski, budowa stanowiska snajperskiego), nauka strzelania dynamicznego: różne pozycje strzeleckie, strzelanie zza przeszkód, prowadzenie ognia zaporowego, strzelanie z ciężkiego karabinu maszynowego, wymiana magazynków pod ostrzałem; na czas zajęć uczestnicy dostaną replikę ASG (M4), pasy i ładownice lub kamizelki taktyczne, okulary lub gogle oraz maskę ochronną.

B.L.O.S: (broń, lufa, otoczenie, spust)
- (broń, lufa, otoczenie, spust) - nauka bezpiecznej obsługi broni podczas rozgrywek ASG, wyrobienie niezbędnych, prawidłowych nawyków.

Zajęcia taktyczne:

- przemarsz szykiem ubezpieczonym,
- dynamiczne formowanie szyków bojowych na polu walki,
- zasadzka, obstawianie drogi,
- ubezpieczanie konwojów pieszych,
- odbicie zakładników, rozpoznanie terenu leśnego,
- działania na tyłach wroga i zwalczanie go.

Survival:
- sztuka przetrwania w trudnych i niesprzyjających warunkach terenowych i atmosferycznych - poznanie teorii i ćwiczenia praktyczne (uzdatnianie wody, budowa prowizorycznych budowli, tworzenie niezbędnych narzędzi, bytowanie w lesie).

Taktyka zielona:
- prowadzenie działań w terenie niezurbanizowanym, obserwacje i patrolowanie obszaru, szyki bojowe i marszowe, ciche przemieszczanie się w terenie zalesionym.

Taktyka czerwona:
- czerwona: pierwsza pomoc na polu walki,
- niesienie pomocy w warunkach stresu,
- ewakuacja rannego pod ostrzałem i w terenie zagrożonym atakiem chemicznym,
- pakowanie ran postrzałowych zakładanie stazy taktycznej.

Zajęcia sapersko - inżynieryjne
- budowa okopów, stanowisk ogniowych, zapór przeciwczołgowych i zasiek przeciwpiechotnych;
- zaminowywanie i rozminowywanie dróg z użyciem macek saperskich.

Użycie pojazdu uzbrojonego:
- w działaniach bojowych - patrolowanie i prawidłowa obsługa check pointów, ruchome centrum dowodzenia, pokonywanie i niszczenie punktów oporu, maskowanie i uszczelnianie słabych punktów, zasady opuszczania pojazdu przez załogę, rozbrajanie i przeszukiwanie pojazdu wroga.

Pokaz wyposażenia wojskowego:
- nauka obsługi replik karabinu maszynowego MK43, granatnika RPG7, pistoletów maszynowych (MP5, P90, UMP), pistoletów (Desert Eagle, Glock, Beretta), karabinków (AK, M4 i M16), strzelb i karabinów snajperskich; przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji wojskowych.

Strzelectwo:
- strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej,
- strzelanie z elementami stresu,
- trening strzelecki z użyciem repliki pistoletu WALTER P99.

Antyterroryzm:
- sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika - techniki oparte na systemach obronnych jednostek specjalnych, sztuka „walki bez walki”, podstawy walki wręcz.

"Ostatnia Misja":
- terenowa gra strategiczna - wykorzystanie nabytych umiejętności do wykonywania zadań bojowych (zwiad, rozpoznanie, dywersja na zapleczu wroga, sabotaż działań przeciwnika, bezszelestne poruszanie się i maskowanie bytowania w lesie).

Zajęcia sprawnościowe:
- codzienne zaprawy poranne,
- ćwiczenia na pasie taktycznym,
- musztra,
- drużynowy trening sprawnościowy,
- zajęcia na siłowni.

Inne:
- ogniska,
- plażowanie i kąpiele - strzeżone kąpielisko nad morzem i odkryty basen kąpielowy na terenie ośrodka.

Podmenu Fakultatywnie

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej - przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 1. nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 2. nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 3. śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 4. kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 5. wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 6. wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 7. otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 8. kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6% całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również