Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Obóz dla młodszych „Military Camp” to obóz ASG dla dzieci w wieku 12 do 15 lat. To idealne rozwiązanie dla miłośników adrenaliny i świetnej zabawy. Obóz jest ukierunkowany na zdrową rywalizację oraz wiele różnych form aktywności. Wyjazd polecamy osobom, które posiadają dobrą sprawność fizyczną oraz kondycję, ponieważ wiele zajęć będzie wymagać zwinności i sporej dawki energii. Plan wyjazdu przewiduje zajęcia z użyciem replik broni ASG, zajęcia taktyczne, strzelectwo, zajęcia sprawnościowe, ale i również ogniska, kąpiele w morzu i plażowanie. Obóz jest doskonałym połączeniem relaksu i wspaniałej, niezapomnianej przygody.

TerminPromocja wiosenna - przy wpłacie zaliczki do 30.03.2023Promocja letnia - przy wpłacie zaliczki do 07.04.2023Cena katalogowa
26.06 - 06.07.20233299 zł3349 zł3449 zł
07.07 - 17.07.2023 3299 zł3349 zł3449 zł
18.07 - 28.07.20233299 zł3349 zł3449 zł
29.07 - 08.08.20233299 zł3349 zł3449 zł
09.08 - 19.08.20233299 zł3349 zł3449 zł
20.08 - 30.08.20233299 zł3349 zł3449 zł
Liczba miejsc w promocji ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Uczestnicy

Obóz „Military Camp” organizowany dla  uczestników w wieku 12-15 lat. Obóz jest ukierunkowany na zdrową rywalizację oraz wiele różnych form aktywności. Wyjazd polecamy osobom, które posiadają dobrą sprawność fizyczną oraz kondycję, ponieważ wiele zajęć będzie wymagać zwinności i sporej dawki energii.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały również fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym, a także ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, ceglany kort tenisowy, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

Kadra

Ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Podmenu Wyżywienie

Wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gniezno + 150 zł; Toruń, Bydgoszcz + 170 zł; Grudziądz, Piotrków Trybunalski, Łódź, Kutno, Włocławek, Poznań, Płock + 200 zł; Gdańsk, Częstochowa, Radomsko, Leszno, Zielona Góra, Warszawa, Radom + 250 zł; Kraków, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Gliwice, Lędziny, Kielce, Sosnowiec, Opole, Wrocław, Legnica, Lubin (Dolnośląskie), Polkowice, Głogów, Zambrów, Białystok, Lublin, Puławy + 300 zł.

Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, w wyjazd w dniu zakończenia obozu do godziny 08:00.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie w domkach, wyżywienie, opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna, realizacja programu, nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Wymagany ekwipunek

Legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

UWAGI

– Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
– Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (pasy i ładownice lub kamizelki taktyczne, okulary lub gogle i maski ochronne).
– Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
– Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
– Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
– Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
– Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
– Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.

W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Sprawdź inne obozy letnie!

Podmenu FAQ

 1. Czym jest „Military Camp”?

  O „Military Camp” to obóz ASG (Airsoft Gun) skierowany do dzieci w wieku 12-15 lat, które są zainteresowane zdrową rywalizacją, aktywnością fizyczną i przygodami.

 2. Dla kogo jest przeznaczony ten obóz?

  Obóz jest dedykowany dzieciom w wieku 12-15 lat, które lubią aktywność fizyczną, rywalizację i posiadają dobrą kondycję.

 3. Gdzie odbywa się obóz?

  Obóz odbywa się w Ośrodku Wypoczynkowym „FAMA STA” w Mrzeżynie, miejscowości nadmorskiej przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku.

 4. Czy jest wymagana wcześniejsza znajomość ASG?

  Nie, wcześniejsza znajomość obsługi replik broni ASG nie jest konieczna. Instruktorzy nauczą uczestników obsługi broni i zastosowania taktycznego.

 5. Jakie formy aktywności oferuje obóz?

  Obóz oferuje szeroki zakres zajęć, w tym strzelectwo ASG, zajęcia taktyczne, survival, zajęcia sprawnościowe, oraz aktywności rekreacyjne takie jak plażowanie i ogniska.

 6. Czy istnieją zajęcia teoretyczne na obozie?

  Obóz skupia się głównie na praktycznych zajęciach związanych z ASG, taktyką i survivalowymi umiejętnościami. Zawarte są także zajęcia strzeleckie.

 7. Czy istnieją opcjonalne zajęcia płatne dodatkowo?

  Tak, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć, takich jak strzelectwo z pistoletu WALTER P99.

 8. Czy istnieje możliwość specjalnych diet?

  Specjalne diety są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).

Zajęcia

Podmenu Program

Air Soft Gun:
zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginał w, pod względem wielkości, szczegułów i ciężaru). Pozwala to ćwiczyć taktykę walki w warunkach będących wiernym odtworzeniem prawdziwych działań wojennych; nauka obsługi krótkiej i długiej broni ASG, ćwiczenie poruszania się w warunkach bojowych, ubezpieczania partner w podczas wykonywania zadań (praca w parach), komunikacji niewerbalnej między partnerami i sekcjami bojowymi, sygnał w dowodzenia i sygnał w umownych; różne scenariusze działań bojowych (ochrona VIP-a, zasadzka, odbijanie zakładnik w, ostrzał snajperski, budowa stanowiska snajperskiego), nauka strzelania dynamicznego: różne pozycje strzeleckie, strzelanie zza przeszkód, prowadzenie ognia zaporowego, strzelanie z ciężkiego karabinu maszynowego, wymiana magazynków pod ostrzałem; na czas zajęć uczestnicy dostaną replikę ASG (M4), pasy i ładownice lub kamizelki taktyczne, okulary lub gogle oraz maskę ochronną.

B.L.O.S: (broń, lufa, otoczenie, spust)
bezpieczna obsługa broni podczas rozgrywek ASG, wyrobienie niezbędnych, prawidłowych nawyków).

Zajęcia taktyczne:

przemarsz szykiem ubezpieczonym,
dynamiczne formowanie szyków bojowych na polu walki,
zasadzka,
obstawianie drogi,
ubezpieczanie konwojów pieszych,
odbicie zakładników,
rozpoznanie terenu leśnego,
działania na tyłach wroga i zwalczanie go.

Survival:
sztuka przetrwania w trudnych i niesprzyjających warunkach
uzdatnianie wody
budowa prowizorycznych budowli i narzędzi
bytowanie w lesie

Taktyka zielona:
prowadzenie działań w terenie niezurbanizowanym,
obserwacje i patrolowanie obszaru,
szyki bojowe i marszowe,
ciche przemieszczanie się w terenie zalesionym.

Taktyka czerwona:
pierwsza pomoc na polu walki,
niesienie pomocy w warunkach stresu,
ewakuacja rannego pod ostrzałem i w terenie zagrożonym atakiem chemicznym,
pakowanie ran postrzałowych,
zakładanie straży taktycznej.

Zajęcia sapersko - inżynieryjne
budowa okopów, stanowisk ogniowych, zapór przeciwczołgowych
zaminowywanie i rozminowywanie dróg

Użycie pojazdu uzbrojonego:
w działaniach bojowych - patrolowanie i prawidłowa obsługa check pointów,
ruchome centrum dowodzenia,
pokonywanie i niszczenie punktów oporu,
maskowanie i uszczelnianie słabych punktów,
zasady opuszczania pojazdu przez załogę,
rozbrajanie i przeszukiwanie pojazdu wroga.

AK-47 Kałasznikow:
zasady działania karabinu AK,
rozkładanie, składanie, przeładowywanie i oddawanie „suchych strzałów”,
zawody w szybkości składania i rozkładania broni oraz ładowania magazynków (broń pozbawiona jest cech bojowych).

Pokaz wyposażenia wojskowego:
nauka obsługi karabinków: AKM, AKMS,M-4, L-85,
karabinu maszynowego M-249
granatników przeciwpancernych AT-4 i M-72 LAW,
przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji wojskowych.

Strzelectwo:
strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej,
strzelanie z elementami stresu,
trening strzelecki z użyciem repliki pistoletu WALTER P99.

Antyteroryzm:
sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika
techniki oparte na systemach obronnych jednostek specjalnych,
sztuka "walki bez walki”,
podstawy walki wręcz.

"Ostatnia Misja":
terenowa gra strategiczna - wykorzystanie nabytych umiejętności do wykonywania zadań bojowych (zwiad, rozpoznanie, dywersja na zapleczu wroga, sabotaż działań przeciwnika, bezszelestne poruszanie się i maskowanie bytowania w lesie).

Zajęcia sprawnościowe:
codzienne zaprawy poranne,
ćwiczenia na pasie taktycznym,
musztra,
drużynowy trening sprawnościowy,
zajęcia na siłowni.

Inne:
ogniska,
plażowanie i kąpiele - strzeżone kąpielisko nad morzem i odkryty basen kąpielowy na terenie ośrodka.

Podmenu Sprawdź również