Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Ważne informacje!
Wszystkie imprezy dla dzieci i młodzieży są zgłaszane do właściwego Kuratora Oświaty.
Organizatorem imprezy jest Badcat sp. z o. o.
Wszystkie wpłaty Klientów są chronione przez UFG.
Mazurski Chillout

Jeżeli nie lubisz wakacyjnej nudy ale potrzebujesz odrobiny chilloutu, zapraszamy do Kruklanek! To nasza najnowsza propozycja w zupełnie nowym standardzie. Podczas kolonii czekają na Ciebie przygody takie jak: rejs żeglarski na jeziorze Gołdopiwo, olimpiada wodna na plaży, czy wycieczka kajakami po tętniących życiem wodach jeziora objętego strefą ciszy. Poza tym nie zabraknie również zajęć sportowych i plastycznych, gier i zabaw terenowych, konkursów, wieczornych ognisk, obozowych dyskotek i mocy innych niewątpliwie fascynujących atrakcji. Wisienką na torcie będzie wycieczka autokarowa do żeglarskiej stolicy Polski – Mikołajek połączona z wizytą w aquaparku oraz zwiedzaniem Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. To wszystko sprawi, że przeżyjesz niezapomniane wakacje.

Uczestnicy

Zgłaszając się na kolonię Mazurski Chillout uczestnik nie musi posiadać doświadczenia ani wiedzy w żadnej dziedzinie. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 8 roku życia i podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Podmenu Zakwaterowanie

Mazury Północne

Należą do najpiękniejszych regionów Polski, ze względu na swoje położenie, umożliwiło naturze przetrwanie w stanie prawie nie naruszonym, naturalnym. Przyciąga turystów pragnących odpoczywać w ciszy i spokoju, w bliskim kontakcie z naturą.Ośrodek

W pawilonie wypoczynkowym znajdują się 2-3 osobowe pokoje oraz dwupokojowe studia 4-6 osobowe. Wszystkie pokoje posiadają   oddzielne łazienki. Przy budynku znajduje się grill, miejsce na ognisko, duży plac, boisko. Nieopodal znajduje się sala gimnastyczna około 170 m.kw, oraz sala grillowa zwana Stodołą. Budynki wykorzystamy w czasie niesprzyjającej pogody, dzięki czemu świetna zabawa zapewniona jest nawet podczas deszczowych i wietrznych dni. Bezpośrednio przy ośrodku znajduje się plaża ze strzeżonym kąpieliskiem.

 

Adres: Ośrodek Wczasowy Jakub, ul. Wczasowa 45, 11–612 Kruklanki, http://www.jakub-mazury.pl/

Kadra

Pedagogiczna i żeglarska.

Podmenu Wyżywienie

OśrodekW stołówce ośrodka (śniadanie, obiad z deserem, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz dodatkowo otrzymują prowiant na czas zajęć.

Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości. Szczegóły dotyczące transportu zorganizowanego znajdziecie w dziale informacje.

Podmenu Cena obejmuje

Wyżywienie, zakwaterowanie, program, opiekę kadry, ubezpieczenie, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje

Dojazdu, opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie na kwotę 10 000 zł (NNW) posiadają wszyscy uczestnicy. Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Zajęcia

Podmenu Program

Żeglarstwo

Codzienne żeglowanie na jachtach otwarto pokładowych. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich – a wszystko to w formie gier i zabaw.

Kajaki

Wycieczka kajakowa po jeziorze. Z ośrodka wyruszymy po śniadaniu, a jedną z atrakcji na trasie wycieczki będzie imponująca budowla hydrotechniczna – śluza w Przerwankach na rzece Sapinie. Przepłyniemy przez objęte strefą ciszy jezioro Gołdapiwo. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. W trakcie wycieczki zatrzymamy się na piknik i odpoczynek. Wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu.

Plażowanie

Codzienny wypoczynek na strzeżonym kąpielisku znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka. Olimpiada wodna na plaży, zabawy i konkursy w wodzie, konkurs w budowaniu zamków z piasku, gry i zabawy integracyjne w wodzie i na piasku.

Program rekreacyjno sportowy

Mazurski Chillout

Wycieczki piesze do Kruklanek, spacery po okolicy, gry terenowe, rozgrywki sportowe (gry indywidualne oraz grupowe), konkursy plastyczne, ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka autokarowa

Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski.


Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
W przypadku wyboru 7 dniowego terminu, program realizowany w ograniczonym zakresie.
Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

 

Podmenu Opcje dodatkowe


Podręcznik „Żeglarz Jachtowy” – „Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki „Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 69 zł (wysyłka)


Śpiewnik Żeglarski – śpiewnik wydany z okazji 40 – lecia Festiwalu „Shanties”. W nowym wydaniu śpiewnika znajdziecie ponad 500 utworów, zarówno tych od dawna dobrze znanych, jaki i około 130 nowych. Wśród nich są te, które zdobyły Nagrody za Najlepszą Premierę na Festiwalach Shanties.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 69 zł (wysyłka)


Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie z następujących powodów:
1) nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
2) nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
3) nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
4) objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
5) śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
6) zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
7) utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju,
8) objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne, która zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez uprawniony do tego podmiot, nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu.

Cena: 249 zł

Cena promocyjna do odwołania: 199 zł