Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Małe Syrenki to kolonia pełna typowo dziewczyńskich zajęć, pogaduch, kreatywnych zajęcia i słodkiego odpoczynku… Czekają Was nowe wyzwania, szalone zadania i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

kolonia nad morzem

Uczestnicy

Dziewczynki w wieku 6-10 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Łazy to urocza, klimatyczna miejscowość letniskowa, zlokalizowana nad morzem, koło Mielna. Jest tu piękna, szeroka plaża, a obok dwa jeziora – Jamno i Bukowo oraz nadmorski, wydmowy las. Latem jest tu mnóstwo sezonowych atrakcji i sklepików. Jedna z najpiękniejszych i najszerszych plaż w Polsce! Zejście nad morze jest płaskie i tuż przy naszym obiekcie.

Wygodny ośrodek przy samej plaży, blisko centrum Łazów. Pokoje 3 osobowe z łazienkami z pełnym węzłem sanitarnym, w obiekcie murowanym. Obiekt posiada zielony teren rekreacyjny, plac zabaw, profesjonalne boiska wielofunkcyjne, plac do gry w giga szachy oraz krytą wiatę grillową. Poza tym znajdziemy tu także sale rekreacyjne, stoły do ping ponga pod chmurką, jadalnię. Tuż obok jest bezpieczny, piękny teren w sosnowym lesie, tuż przy brzegu morza. Na plaży mamy własny sektor kolonijny z zespołem ratowników.

Podmenu Wyżywienie

Bałtyk Łazy

Trzy razy dziennie plus podwieczorki. Śniadania (szwedzki stół), obiady, kolacje (szwedzki stół), napoje do każdego posiłku, prowiant na drogę powrotną dla dzieci korzystających z dojazdu kolonijnego. Pierwszym posiłkiem w obiekcie jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim – śniadanie w dniu wyjazdu. Posiłki smaczne i bez ograniczeń ilościowych. Uczestnicy obozu mają nie ograniczony dostęp do wody pitnej o każdej porze.

Przy rezerwacji istnieje możliwość wykupienia diet:
dieta bezglutenowa – 200 zł za turnus, dieta wegetariańska – 100 zł za turnus.

Dojazd

Dojazd własny lub dojazd kolonijny z opiekunem, dodatkowo płatny, odbywa się w zależności od miasta pociągiem lub autokarem/busem. Dopłaty za dojazdy (w obie strony):

Opole 220 zł, Wrocław 220 zł, Leszno 200 zł, Poznań 180 zł, Piła 150 zł, Szczecinek 100 zł, Kraków 250 zł, Katowice 250 zł, Częstochowa 220 zł, Kielce 220 zł, Rzeszów 250 zł, Lublin 220 zł, Łódź 200 zł, Warszawa 200 zł, Kutno 200 zł, Koło 200 zł, Zielona Góra 180 zł, Gorzów Wielkopolski 180 zł, Szczecin 150 zł, Bydgoszcz 150 zł, Toruń 150 zł, Gdańsk 150 zł.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie (7 lub 10 noclegów), wyżywienie, wstępy do odwiedzanych obiektów, wycieczki, realizację programu, opiekę wychowawców, ratowników, kierownika oraz całodobową opiekę lekarską, ubezpieczenie NNW do kwoty 10 000 zł.

Podmenu Cena nie obejmuje

Dojazdu na obóz, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, diet fakultatywnych.

Uwagi

Co zabrać
Ulubionego pluszaka, strój do kąpieli, 2-3 ręczniki, klapki, sandały, wygodne buty sportowe zakryte (2 pary), ciepły sweter i kurtkę, dres, 3 pary spodni, 4 bluzy, koszulki, bieliznę, skarpetki, przybory toaletowe, piżamę, czapkę od słońca, krem z filtrem, płaszcz od deszczu, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, legitymację szkolną, kieszonkowe na drobne wydatki (sugerujemy ok. 70-100 zł), bidon lub butelkę na wodę, mały plecaczek na wycieczki, latarkę z zapasem baterii.

Korzystanie z telefonów
Uczestnicy mogą mieć na obozach telefony komórkowe i dzwonić codziennie do rodziców, jednak poza wyznaczoną porą (zazwyczaj odpoczynek po obiedzie) telefonów nie używamy. Rodzice otrzymają kontakt do kierownika obozu, aby mogli w każdej chwili skontaktować się z kadrą i dzieckiem w ważnych sprawach.

Zajęcia

Podmenu Program

Maluszkowe księstwo – sami zrobimy zamki dla prawdziwych Księżniczek, Wróżek i Syrenek. Ozdobimy je pięknie i pomalujemy farbami. Każda księżniczka będzie mogła sfotografować się przy pięknym zamku! Wspólne wykonanie trójwymiarowego modelu zaczarowanego pałacu.
Projektowanie strojów – wykonanie najpiękniejszej sukni dla Syrenki! Będziecie miały do dyspozycji materiały, bibułę, papier i inne rzeczy do tworzenia strojów Syrenek.
Zaczarowany podwodny świat – opowieści o morzu, legendy i bajki związane z morzem. Opowieści będziemy ilustrować pracami wykonywanymi woskiem, farbami, kredkami pastelowymi.
Trójwymiarowa makieta morska – czy to Bałtyk, czy ocean? Wykonamy wspaniałą morską makietę, ozdobimy rybki, krabiki, muszle i oczywiście piękne mieszkanki mórz – Syrenki.
Szkice węglem – czy wiecie, że czarnymi węgielkami rysuje się zupełnie inaczej, niż kredkami? Spróbujemy? Do dzieła i węgielki w dłoń!
Artystyczny misz-masz – w ośrodku i na dworze odbędą się zajęcia kreatywne z woskiem, farbami, kredkami pastelowymi, artystycznymi ołówkami i wycinankami.
Letnie pieczęcie z liści, drewienek, muszelek, kamyków. Sami znajdziemy je na plaży i podczas wycieczek. Powstaną z nich niepowtarzalne prace – pamiątki znad morza.
Ulepieni bohaterowie – towarzyszyć nam będą samodzielnie wykonane Wróżki, zwierzątka, elfy i Syrenki. Oto nasi bohaterowie – każdy może być prawdziwym artystą – ulepimy to, co tylko podpowie nam fantazja. Warsztaty plastyczne z kolorową masą do lepienia.
Wielkie dzieło malowania rękami! Ogromna płachta papieru, farby i my! Oto nasze wariacje artystyczne malowane palcami – bez użycia pędzli!
Chusta Klanzy – kolorowa, odlotowa i na wiele pomysłów gotowa! Przekonajcie się sami jak świetnie można się nią bawić!
Kolorowe, bańkowe figle-migle – super zabawa z kolorami – tęczowa produkcja baniek! Dla chętnych również zabawy z kolorową masą do lepienia, kredki i farby!
Specjalna sesja fotograficzna – na zakończenie kolonii uwiecznimy na fotografiach nasze dzieła.

Oprócz tego:

Wycieczka autokarowa – Aquapark Koszalin – całodzienna wycieczka, podczas której będziemy w nowym aquaparku, w którym czekają na Was baseny zewnętrzne i wewnętrzne, wielkie zjeżdżalnie i atrakcje.
Koszalin – Góra Chełmska – czy widzieliście już słynną Górę Chełmską z wysoką wieżą widokową i sanktuarium? Z wieży tej widać morze, jezioro Jamno, a także piękną panoramę Koszalina. Są tu też stoiska z pamiątkami.
Wycieczka do Mielna – wysoka promenada z cudnym widokiem na plażę i morze, słynny pomnik Morsa i oczywiście setki sklepików z pamiątkami i przeróżne nadmorskie atrakcje – to część tutejszej atmosfery cudownego lata!
Olimpiada na wesoło – wybierzecie to, co lubicie: rzuty do celu, skok w dal, badminton, tenis stołowy, gra w zośkę, piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, zbijak, rugby.
Kąpiele morskie – mieszkamy tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży, gdzie będziemy spędzać sporo czasu! Kapiemy się w specjalnym sektorze dla naszej kolonii pod okiem zespołu ratowników.
Piaskowe zabawy – budowanie pałaców, twierdz i innych budowli z piasku na plaży. Spacery brzegiem morza, zbieranie najpiękniejszych kamyczków i muszelek.
Gra w mollky – oto fińskie kręgle, czyli 10 drewnianych pachołków, w które z odległości rzucamy drewnianym kijkiem.
Wodna baloniada – ulubiona zabawa obozowiczów! Świetna gra balonami wypełnionymi wodą! Idealna na upalne dni!
Budowle z rurek BAMP – to świetna zabawa i nauka współpracy – długie rurki posłużą do budowy zamków, domków, rakiet i innych konstrukcji! Zobacz, jakie to proste!
Wesoły kącik gracza – w wolnych chwilach i w razie niepogody – zabawy w ośrodku: gry towarzyskie, gry planszowe, role-playing games, zabawy integrujące grupę. Dużo śmiechu dla każdego gwarantowane.
Lacrosse – czyli zabawna, nietrudna gra, polega na umieszczeniu przez jedną drużynę piłki w bramce przeciwnika przy użyciu kija zakończonego siatką. Jednocześnie trzeba bronić własnej bramki kijem z siatką i zdobywać punkty.
Trickboards – czy próbowaliście już wesołej zabawy na trickboardach? Komu uda się utrzymać równowagę? Oto prawdziwe wyzwanie!
Rzep-Cup – oto prawdziwy turniej gry w piłki i tarcze na rzepy – dołączysz do nas? Oto Łazy Rzep-Cup 2020!
Mega Domino XXL – grę w klasyczne “Domino” każdy zna, ale czy próbowaliście już gry w formacie mega, czyli XXL? Wielkie klocki to super zabawa – daj się wciągnąć!
Mega – Twister – gigantyczny twister i my, czyli plątanina rąk i nóg – wesołe wrażenia gwarantowane! Prawa noga na zielone, lewa ręka na czerwone! Kto wygra te szalone rozgrywki?
Unihokej – rozgrywki hokejowe na trawie, szalona zabawa i dużo śmiechu dla każdego! Komu uda się za pomocą specjalnego kija trafić piłeczką w bramkę?
Zabawa przy ognisku z kiełbaskami! Spędzimy ciekawy wieczór pełny śmiechu i śpiewania. Zjemy upieczone kiełbaski i inne przysmaki. Poznamy ogniskowe opowieści i piosenki.
Wesołe opowieści na dobranoc – codziennie wieczorem dla chętnych będzie wspólne czytanie ciekawych książek dla dzieci.
Wakacyjna dyskoteka – szalona zabawa na dyskotece w naszym ośrodku. Uroczyste rozdanie dyplomów.

*W turnusie 7 dniowym nie będzie realizowana wycieczka do Koszalina (aquapark, Góra Chełmska) oraz Mielna.