Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Krasnal Camp - Zabawa na śnieguKrasnal Camp jest to z pewnością wyjazd skierowany dla dzieci, które jeszcze nigdy nie były na zorganizowanym wyjeździe poza domem lub dopiero rozpoczynają przygodę z zimowiskami. Ogromna i różnorodna ilość zabaw i animacji została tak skonstruowana, aby Uczestnicy nie mieli czasu na nudę i tęsknotę. Specjalnie wyselekcjonowani Opiekunowie potrafią ciekawie przekazać wiedzę, pocieszyć, zachęcić do zabawy i działania, ale także przypilnować Maluchy podczas wieczornej toalety, a jak trzeba to utulić do snu.

MIEJSCOWOŚĆ:  Krasnal Camp odbędzie się w miejscowości Wdzydze Kiszewskie, które położone są w samym sercu Pojezierza Kaszubskiego uznanego za jeden z najpiękniejszych, a także najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Jest to bez wątpienia urokliwa i popularna, miejscowość, leżąca na południe od Kościerzyny. Dodatkowo Wdzydze położone są na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, nad samym Jeziorem Radolnym.

Terminy i cena

TerminCena do 15.12.2021*Cena do 15.01.2022*Cena regularna
13.02.2022 – 19.02.20221257 zł1307 zł1357 zł
20.02.2022 – 26.02.20221257 zł1307 zł1357 zł
* promocja ważna do podanego terminu, lub do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. Liczba miejsc w puli promocyjnej ograniczona. Promocja nie łączy się z innymi promocjami

Uczestnicy

Krasnal Camp to zimowisko dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Dom wczasowy Danuta usytuowany nad brzegiem bez wątpienia uroczego Jeziora Długie w otoczeniu dziewiczych lasów Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Zakwaterowanie dzieci w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych, łóżka pojedyncze z pełnym węzłem sanitarnym. Dodatkowo spokojne otoczenie zapewni dzieciom prawdziwy zimowy wypoczynek. Zdjęcia obiektu dostępne są pod adresem internetowym: http://www.helena.kaszuby.pl/?p=galeria&id=13

DO DYSPOZYCJI DZIECI: stołówka, bilard, zadaszone miejsce na ognisko, boisko sportowe oraz plac zabaw, a także sala z kominkiem.

Podmenu Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).

Kadra

Krasnal Camp - Lepimy bałwanaWychowawcy i Kierownicy to najczęściej nauczyciele lub osoby posiadające z pewnością bogate doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej. Wszystkie osoby mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, aby w profesjonalny sposób pracować z dziećmi i młodzieżą.

Dojazd

Transport własny.

Uwaga! Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce po uzgodnieniu z biurem.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Dojazd własny Dom Wczasowy Danuta, ul. Róży Ostrowskiej 9-11 83-406 WDZYDZE 12:00 11:00 0,00 zł.
Uwagi: Prosimy o przyjazd o godzinie 12:00. Prosimy o odbiór dzieci do godziny 11:00.

Ubezpieczenie

UBEZPIECZENIE: SIGNAL IDUNA – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 10.000 złotych oraz OC do 100.000 złotych.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

  1.  od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży + 60 zł;
  2. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 oraz kwarantannę +100 zł;
  3. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży dla chorób przewlekłych (CP) rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 oraz kwarantannę + 130 zł.

UWAGA! Wszystkie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży stanowią odrębny produkt w postaci polisy zawartej z Ubezpieczycielem w ramach umowy generalnej i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji przez klienta z wyjazdu lub odwołania turnusu przez organizatora. Dodatkowe ubezpieczenia stanowią oddzielny produkt turystyczny i należy je opłacić najpóźniej w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji. W przypadku wpłaty tylko zaliczki w wysokości 300 zł stosowna kwota ubezpieczenia zostanie automatycznie odciągnięta od wpłaty i zaksięgowana na poczet uruchomienia polisy ubezpieczeniowej.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, program -opłaty za wycieczki, ubezpieczenie NNW, opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT.

Podmenu Cena nie obejmuje

transportu

Sprawdź inne obozy zimowe!

Zajęcia

Podmenu Program

1 DZIEŃ REKRUTA:
Powitanie uczestników przez Wychowawców. Czas na poznanie nowych Kolegów i Koleżanek, ośrodka i przepięknego otoczenia.
Akcja integracja – rozpoczęcie realizacji programu:

ZIMOWE SPADOCHRONY:  jest to HIT wszelkich zabaw animacyjnych.Ruch na świeżym powietrzu nigdy nie był tak przyjemny, jak przy użyciu Chusty Klanzy. Przed Dziećmi budzenie niedźwiedzia z zimowego snu, rozjaśnianie nieba kolorami tęczy i wyścig kolorów. A to tylko przedsmak zabaw!

BAJKOWE OSOBISTOŚCI: Uczestnicy przemienią się w baśniowe postacie lub też znane osobistości z najpopularniejszych kreskówek.
W tej grze zwycięży dedukcja i spryt. Mądrze zadawane pytania wyłonią zwycięzcę.

2. DZIEŃ ODYSEI POMYSŁU

WARSZTAT MAŁEGO KONSTRUKTORA: Ze specjalnych kolorowych patyczków, które dzięki giętkości i elastyczności można również wyginać, dzieci będą tworzyć wspaniałe przestrzenne budowle i konstrukcje.

HISTORIA MALOWANA PIASKIEM: Za pomocą kolorowego piasku Uczestnicy stworzą wyjątkowe arcydzieła, przygotują kolorowe mandale i inne wymarzone kształty! Zwycięży najbardziej „artystyczna dusza”.

TEATR CIENI: Pociechy stworzą swój własny, niepowtarzalny teatr. Wyobraźnia na szczęście nie zna granic, więc do dzieła! Każdy może być jednocześnie
i aktorem, i widzem.

NIEPARWDOPODOBE PRAWDOPODOBIEŃSTWO: Dlaczego słońce świeci? Skąd się bierze mleko? Do czego służy grzebień?  Podczas tej zabawy „padną” najbardziej nieprawdopodobne odpowiedzi.

WARSZTATY DIY:  Czyli jak samodzielnie z rzeczy codziennego użytku wyczarować coś oryginalnego. Tym razem czas na zrobienie własnego GNIOTKA.

3. DZIEŃ PODRÓŻNIKA

WODNY CHILLOUT:  wycieczka do Aqua Centrum w Kościerzynie; kompleksu sportowo-rekreacyjnego w skład którego wchodzi: basen sportowy, basen rekreacyjny, jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne oraz przede wszystkim  - zjeżdżalnia!

MUZEUM KOLEJNICTWA: Uczestnicy  zobaczą niecodzienną kolekcję pojazdów szynowych, pochodzących z różnych okresów. Znajdujące się tam parowozy zaskoczą Dzieci swoim rozmiarem.

TIK TOK: Z burzy pomysłów Uczestników zostanie stworzona artystyczna “składanka” w rytm popularnego utworu, którą nagra Wychowawca, a co najważniejsze, dzieło zostanie udostępnione na naszym FB dla Rodziców, Dziadków i Przyjaciół.

KRAINA KOLORHULA:  To miejsce magiczne i wyjątkowe. Uczestnicy przeniosą się do świata fantazji - zaprezentują własny świat, wykorzystując kreatywność i wyobraźnię. Zbudują własne krainy, herby, wybiorą króla i królową, stworzą prawo swojej krainy … oj będzie się działo! *HIT LATA 2021

4. POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY: wycieczka do najstarszego muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Zimowi Koloniści obejrzą: chałupy, dwory, szkołę, kuźnię, karczmy, młyny, warsztaty rzemieślnicze ….to będzie istna podróż w czasie.

EWOLUCJA: JAJKO, PISKLAK, KURA: Zabawa jest bardzo prosta, a jednocześnie dostarcza wiele śmiechu. Na początku wszyscy będą „jajkiem”.  Kto pierwszy zostanie SUPERKURĄ?!

STAROŻYTNE HIEROGLIFY: nauka hieroglifów, szyfrowanie  i odszyfrowanie zaklętych w dawnym piśmie informacji.

WIECZÓR FILMOWY:  Uczestnicy odbędą kinematograficzna podróż w czasie. Oczywiście z popcornem.

5. DZIEŃ PRZYRODNIKA

SMACZNE SZYSZKI:  budowa karmników dla ptaków. Dzieci nauczą się jak w prosty sposób zrobić karmnik i rozpocząć dokarmianie ptaków. Zrobione karmniki zostaną zawieszone na drzewach.

ZIMOWA LEKCJA PRZETRWANIA: Uczestnicy dowiedzą się jak przetrwać w lesie zimą i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo; zbudują szałas i poszukają tropów dzikich zwierząt na śniegu!

LEŚNE SKÓRKI: Kora drzew jest charakterystyczna i rozpoznawalna dla poszczególnych gatunków jak odciski naszych placów. Winter Camp-erzy stworzą katalog odbitek  i wspólnie identyfikują drzewa.

POKAZ PSÓW POLICYJNYCH: ekscytująca wizyta policjantów, którzy przyprowadzą swoich wiernych pomocników, czyli prawdziwe psy policyjne.  Opowiedzą o swojej pracy oraz
o pracy psich kompanów i dadzą wyjątkowy pokaz psich umiejętności.

6. DZIEŃ SPORTOWY:  

ZORBING: Ekstremalny  sport w KULI SFERYCZNEJ. Turlanie się będąc wewnątrz gigantycznej kuli to prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i gwarancja niezapomnianego przeżycia! Tą animację każdy zapamięta na bardzo długo!

ZIMOWE IGRZYSKA SPORTOWE: Podzieleni na drużyny Krasnale przygotują własne nazwy drużyn, okrzyki i piosenki zagrzewające do rywalizacji. Która grupa będzie rządzić podczas zwariowanego zimowego wyścigu rzędów!?

100 PYTAŃ...: Ile….? Ile …?  Ile… ? Ile lat ma Twój wychowawca? Ile drzwi jest w ośrodku? Ile tip topków liczy pokój? I najważniejsze – KTO PIERWSZY ODPOWIE NA TE SZALONE PYTANIA?

STACJA METEO: Skąd dziś wieje wiatr? Jak działa barometr? Uczestnicy samodzielnie zbudują wiatrowskaz, deszczomierz  i barometr. Będą prowadzić obserwacje pogody.

7. DZIEŃ DEZERTERA

Pożegnalne odtańczenie Belgijki, ROZDANIE NAGRÓD I DYPLOMÓW.

Zakończenie kolonii.

DODATKOWE ZABAWY I ATRAKCJE :

BIAŁE SZALEŃSTWO: ulepimy dziś bałwana, zjazd na jabłuszkach, bitwy śnieżne.

KOKTAIL ZABAW: w codzienne bloki zajęciowe wplecione będą gry sportowo – integracyjne, a wieczorami animacje i zabawy, które od wieków są popularne na każdym zimowym wyjeździe.

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Fotorelacja z zimowiska będzie udostępniona drogą elektroniczną.