Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Autorski program kolonii Krasnal Camp jest idealną propozycją, dla dzieci, które jeszcze nigdy nie były na zorganizowanym wyjeździe poza domem lub dopiero rozpoczynają przygodę z koloniami. Ogromna i różnorodna ilość zabaw i animacji nie pozwoli na nudę. Specjalnie wyselekcjonowani opiekunowie są absolutnie oddani pracy z dziećmi. Potrafią ciekawie przekazać wiedzę, pocieszyć, zachęcić do zabawy i działania, ale także przypilnować maluchy podczas wieczornej toalety, a jak trzeba to również utulić do snu
Kościerzyna to malownicze miasto położone w na Pojezierzu Kaszubskim uznanym za jeden z najpiękniejszych, a także najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Teren otaczający miasto obfituje w liczne jeziora, rzeki i wzniesienia, jak również przepiękne lasy.

TerminPrzy wpłacie zaliczki do 15.02.2021Przy wpłacie zaliczki
do 15.03.2021
Przy wpłacie zaliczki
do 15.04.2021
Przy wpłacie zaliczki do 15.05.2021Cena regularna
04.07-10.07.2021939 zł989 zł1039 zł1089 zł1139 zł
11.07-17.07.2021939 zł989 zł1039 zł1089 zł1139 zł
08.08-14.08.2021939 zł989 zł1039 zł1089 zł1139 zł
Liczba miejsc w promocji ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Uczestnicy

Dzieci w wieku 6-10 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Pensjonat kolonijny Zielona Szarlota to kameralny pensjonat, otoczony drzewami, położony przy samym jeziorem Osuszyno (zejście do jeziora z terenu ośrodka). Teren w całości jest ogrodzony i przeznaczony dla wypoczywających tam dzieci. Niewielki budynek kolonijny przeznaczony jest dla 50 osób i zarezerwowany wyłącznie dla naszych „dzieci”. Pokoje 2-4 os., węzły sanitarne na korytarzach/piętrach.
Ponadto do dyspozycji uczestników: boisko do gry siatkowej, kosz do gry w koszykówkę, duży zielony teren rekreacyjny, wyznaczony plac na ognisko, stołówka, świetlica, osobna sala przeznaczona na warsztaty artystyczne i zajęcia ruchowe.

Adres: Szarlota 4, 83-400 Kościerzyna, https://www.zielonaszarlota.com.pl/

Podmenu Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek wydawany przy obiedzie, kolacja).

Kadra

Wychowawcy i Kierownicy to najczęściej nauczyciele lub osoby, którzy posiadają bogate doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej. Wszystkie osoby mają odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności, aby w profesjonalny sposób pracować z dziećmi i młodzieżą.

Dojazd

We własnym zakresie.
Uwaga! Istnieje możliwość zorganizowania transportu dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce po uzgodnieniu z biurem.
Prosimy o przyjazd do pensjonatu Zielona Szarlota (adres: Szarlota 4, Kościerzyna) w dniu rozpoczęcia imprezy o godzinie 12:00. Odbiór dzieci w dniu zakończenia kolonii do godziny 12:00.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy kolonii objęci są ubezpieczeniem NNW (do 10 tys. złotych). Ubezpieczyciel Signal Iduna.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

  1. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży + 60 zł,
  2. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży  dla chorób przewlekłych (CP) + 120 zł,
  3. ubezpieczenie gwarancji niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut + 80 zł,
  4. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 + 90 zł
  5. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 oraz kwarantannę +100 zł
  6. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży dla chorób przewlekłych (CP) rozszerzone o ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 oraz kwarantannę + 130 zł

UWAGA! Wszystkie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży stanowią odrębny produkt w postaci polisy zawartej z Ubezpieczycielem w ramach umowy generalnej BT Czerwiński Travel i nie podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji przez klienta z wyjazdu lub odwołania turnusu przez organizatora. Dodatkowe ubezpieczenia stanowią oddzielny produkt turystyczny i należy je opłacić najpóźniej w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji. W przypadku wpłaty tylko zaliczki w wysokości 300 zł stosowna kwota ubezpieczenia zostanie automatycznie odciągnięta od wpłaty i zaksięgowana na poczet uruchomienia polisy ubezpieczeniowej

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kadry pedagogicznej, medycznej, program kolonii, ubezpieczenie NNW, opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu.

Zobacz nasze inne obozy!

Zajęcia

Podmenu Program

Dni tematyczne:

1.Dzien Rekruta
Powitanie uczestników przez Wychowawców. Dla zatroskanych Rodziców, w końcu powierzacie nam swoje największe Skarby,  przekażemy numer telefonu do kierownika obozu, z którym możecie się Państwo skontaktować w dowolnej chwili podczas pobytu Dziecka na obozie. Rozpoczynamy zabawę - zajęcia integracyjne.

Kolorowy spadochron: jest to HIT wszelkich zabaw animacyjnych. Ruch na świeżym powietrzu nigdy nie był tak przyjemny, jak przy użyciu Chusty Klanzy. Zagracie w złap przesyłkę, naleśnika, sałatkę owocowa i nie tylko …

Komando foki:  1,2,3 PADNIJ! Na początek czeka na Was musztra, która wprowadzi wszystkich w wojskowy klimat. Wspólne tworzenie wojskowej piosenki, tor przeszkód, pajęcza sieć oraz wiele innych zabaw spowodują, że nasi Młodzi Rekruci zacieśnią nowe więzi i pokonają nieśmiałość. Po tym dniu wszyscy staną się jedną drużyną.

2. Dzień Artysty

Kolorowe świeczki na letnie wieczory: wystarczy słoik, materiały plastyczne
i wyobraźnia Dziecka, żeby stworzyć piękną ozdobę do pokoju. Pod okiem animatora przygotujecie magiczne i kolorowe świeczniki.

Balonowe figury:  żyrafa, słoń, piesek? Nauczycie się jak robi się zwierzęta i inne przedmioty z balonów. Każdy będzie miał swojego stworka. Na koniec wspólnie ułożycie historie o waszych stworkach i balonowych rzeźbach.

Tanecznym krokiem: nauczycie się tańczyć belgijkę. Wspólnie przećwiczycie podstawowe kroki, a kto wie czy ktoś nie okaże się urodzonym tancerzem...

Malowanie błotem :  tego jeszcze nie było!  Stworzycie unikalne dzieła malując błotem,
w błocie.

3. Dzień Botanika

Piesza wycieczka leśnymi ścieżkami: Pan Leśniczy zabierze Was na pełen przygód spacer po lesie, na którym poszukacie jakie zwierzęta i ptaki tu mieszkają oraz jaką rolę pełni las w Waszym życiu.

Survivalowe ABC: dowiecie się jak przetrwać w lesie i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zbudujecie szałas i dowiecie się jak rozpalać ognisko. Stworzona przez was konstrukcja posłuży jako baza do dalszych zabaw i leśnych przygód.

Młody botanik i leśne stwory: Młodzi Botanicy będą mieli do wykonania ciekawe zadania. Ale to nie wszystko, ze znalezionych leśnych skarbów wykonacie jedyne w swoim rodzaju dzieło. Będzie mogli dać się ponieść waszej wyobraźni i kreatywności.

Ognisko z kiełbaskami: tego nie trzeba tłumaczyć - ciepłe i niezapomniane chwile przy wielkim ogniu z pieczeniem kiełbasek to odpowiedni czas na podsumowanie dnia pełnego wrażeń. Zabawy przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjnią wspólne spotkanie, zintegrują grupę i rozbawią wszystkich uczestników.

4. Dzień Inżyniera

Pasta dla słonia czyli wybuchowe laboratorium:  wybuchy, eksplozje, dziwne substancje i kolorowe płyny. Przeprowadzicie eksperymenty godne szalonego naukowca
i poznacie laboratoryjne sekrety.

Monster project budowania śmiecio-potworów: nadacie drugie życie rzeczom, które pozornie wydają się bezużyteczne. Makulatura, plastikowe butelki, rolki po papierze toaletowym to idealne materiały do stworzenia czegoś niebanalnego. Dajcie się ponieść fantazji!

Kultowa gra w kapsle: oczywiście najpierw sami skonstruujecie tory i  trasy. Im trudniejsza trasa – kręta, dłuższa z różnymi przeszkodami tym weselsza będzie rozgrywka. Wygrywa gracz, którego kapsel jako pierwszy dotrze do mety.

Dyskoteka: każdy bawi się jak umie, a może zaprezentujecie tańce których nauczyliście się podczas naszych warsztatów?

5. Dzień Sportowca

Laserowy paintball - laser tag: paintball bez kulek?  Tak to Laser Tag! Jest to bezpieczna alternatywa dla gier typu paintball polecana szczególnie młodszym uczestnikom. Każde trafienie sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym na opasce przeciwnika. Sprawia, że każdy z graczy może wcielić się w prawdziwego wojaka na polu bitwy.

Kolorowa olimpiada sportowa:  przygotujecie własne nazwy drużyn, okrzyki i piosenki zagrzewające do rywalizacji. Sprawdzimy, która grupa będzie rządzić w Borach Tucholskich podczas zwariowanego wyścigu rzędów!

Bitwa wodna Baloniada:  dwa ognie? Nuda! Zagracie według nowych reguł w zbijaka. Przekonamy się kto pozostanie suchy, a kto będzie musiał się wysuszyć!  Uwaga  - uczestnicy muszą mieć ubrania na zmianę.

Floorballowa rozgrywka: podzieleni na drużyny rozegracie pasjonujący mecz unihokeja.

6. Dzień Detektywa

Mafijne porachunki:  w Perle Borów pojawili się nowi gracze. Terroryzują miasto i jego mieszkańców. Policja wysłała swoich najlepszych agentów, którzy działają pod przykrywką. Zagracie w kultową „MAFIĘ” grę znaną na całym świecie, uczącą abstrakcyjnego myślenia i dedukcji.

Daktyloskopia: jakie ślady na miejscu przestępstwa pozostawił po sobie złodziej? Nauka jak w prosty sposób ściągać odciski palców z przedmiotów i porównać je z odciskami innych osób.

Na tropie: tajemnicza mapa, pozostawione ślady, tajemnicze zadania do wykonania i…. przygodowa gra terenowa. To będzie super zabawa w policjantów i złodziei. Prawdziwy sprawdzian odczytywaniem znaków pozostawionych przez przeciwną drużynę.

Zgadnij kto: zagracie w zwariowaną grę integracyjną „Czółko”. Ciekawe kto najlepiej poradzi sobie z zadawaniem pytań, które są kluczowe w rozwiązywaniu kryminalnych zbrodni przez detektywów.

7. Dzień Dezertera

Selfie time - chyba nie ma na świecie osoby, która nie zrobiła sobie nigdy selfie.  Stworzycie wielkie kolorowe ramki do zdjęć, a w nich profesjonalną sesję na miarę gwiazdy w wykonanych wcześniej stylizacjach. To będzie fantastyczna pamiątka z wakacji!

Rozdanie nagród i dyplomów.  Zakończenie kolonii.

DODATKOWE ZABAWY I ATRAKCJE:

Słoneczny patrol: kąpiele w jeziorze to tak zwana opcja MUST BE dla każdego kolonisty. Na piaszczystej plaży będziecie mogli poleniuchować, aby zebrać siły na zabawy i kąpiele wodne. A to wszystko  pod czujnym okiem ratownika (kąpielisko strzeżone).

Koktajl zabaw:  w codzienne bloki zajęciowe wplecione będą gry sportowo – integracyjne, a wieczorami będziecie poznawać animacje i zabawy, które są od wieków popularne na każdym letnim wyjeździe.

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników oraz warunków atmosferycznych. Fotorelacja z kolonii będzie udostępniona drogą elektroniczną.