Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2024-06-24 2024-07-04 11 3 549 Zarezerwuj
2024-07-05 2024-07-15 11 3 549 Zarezerwuj
2024-07-16 2024-07-26 11 3 549 Zarezerwuj
2024-07-27 2024-08-06 11 3 549 Zarezerwuj
2024-08-07 2024-08-17 11 3 549 Zarezerwuj

Ogólne

Counter Strike 2.0

Obóz “Counter strike 2.0” to przede wszystkim obóz fabularny ASG stworzony w oparciu o grę komputerową o tej samej nazwie. Polecamy go z pewnością osobom, które interesują się tą grą Counter Strike: GO lub innymi grami typu FPS (tzw. shootery) i chcą przeżyć emocje im towarzyszące „na żywo”. Zajęcia odbywają się z użyciem replik ASG (wiernych kopii oryginałów).

Uczestnicy wezmą udział w starciach między drużyną Terro i Counter Terrorist. Podczas starć gracze będą musieli rozbroić bądź podłożyć bombę, uwolnić zakładników oraz oczywiście wyeliminować drużynę przeciwną z gry. Za każdą rundę uczestnicy otrzymają walutę obozową „Dolary” dzięki czemu uzyskają dostęp do jeszcze lepszego arsenału broni i wyposażenia.

W zbrojowni czekają na uczestników między innymi karabiny AK oraz M4, pistolety maszynowe P90, Bison, UMP R7, snajperki AWP, a także pistolety i strzelby różnego rodzaju. Oprócz różnego rodzaju gier ASG opartych na grze Counter Strike, młodzież zostanie zapoznana z technikami survivalowymi, przejdzie różnego rodzaju zajęcia sprawnościowe oraz treningi strzeleckie. Będzie także czas na relaks – ognisko, plażowanie i kąpiele nad morzem.

 

Uczestnicy

Obóz „Counter Strike” organizowany dla dwóch grup wiekowych: 10-14 lat oraz 14-18 lat. Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym. Obóz kierujemy do miłośników gier komputerowych z poczuciem humoru, którzy po raz pierwszy otrzymują szansę aby sami fizycznie stworzyć własną wersję gry „Counter Strike”. Niektóre zajęcia mogą wymagać dobrej sprawności fizycznej, a także zaangażowania uczestników.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały również fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym, a także ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, ceglany kort tenisowy, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

Kadra

Ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Podmenu Wyżywienie

Wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu.

Podmenu Dojazd

We własnym zakresie lub zorganizowany autokarem za dodatkową opłatą. Gdańsk* + 270 zł, Grudziądz* + 220 zł, Kraków 320 zł, Katowice 320 zł, Jastrzębie-Zdrój 320 zł, Gliwice 320 zł, Lędziny 320 zł, Kielce 320 zł, Sosnowiec 320 zł, Częstochowa 270 zł, Radomsko 270 zł, Piotrków Trybunalski 220 zł, Łódź 220 zł, Kutno 220 zł, Włocławek 220 zł, Toruń 170 zł, Bydgoszcz 190 zł, Opole 320 zł, Wrocław 320 zł, Leszno 270 zł, Legnica 320 zł, Lubin (Dolnośląskie) 320 zł, Polkowice (320 zł), Głogów 320 zł, Zielona Góra 270 zł, Poznań 220 zł, Gniezno 170 zł, Białystok 320 zł, Zambrów 320 zł, Warszawa 270 zł, Płock 220 zł, Lublin (Lubelskie) 320 zł, Puławy (320 zł), Radom (270 zł).
Prosimy o przybywanie na miejsce zbiórek 15 minut przed planowanym czasem odjazdu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane złymi warunkami drogowymi, atmosferycznymi, czy dużym natężeniem ruchu. Postoje w trakcie podróży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami i zapleczem gastronomicznym).
* możliwa przesiadka i postój w Bydgoszczy

Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem obozu. Później za zmiany należy uiścić opłatę w wysokości 80 zł. Zmiana miejsca wyjazdu i powrotu nie jest możliwa, ze względów technicznych, później niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu.

Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Podmenu Cena obejmuje

zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu, opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna, realizacja programu,
nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Podmenu Cena nie obejmuje

Transportu, opcji fakultatywnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kaucji w wysokości 50 zł, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł, składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

Obóz Counter Strike

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu); mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

Mile widziane:

Mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

 

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobrana zostanie kaucja w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości zostanie oddana w całości w dniu wyjazdu.
Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonię prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym. 

 

Sprawdź inne obozy letnie!

Podmenu FAQ

 1. Czym jest obóz „Counter Strike 2.0”?

  Obóz „Counter Strike 2.0” to fabularny obóz ASG (Airsoft Gun) oparty na grze komputerowej o nazwie „Counter Strike”. Uczestnicy mają okazję doświadczyć emocji związanych z grą na żywo.

 2. Dla kogo jest przeznaczony ten obóz?

  Obóz jest skierowany do osób interesujących się grą „Counter Strike: GO” oraz innymi FPS-ami. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe: 10-14 lat oraz 14-18 lat.

 3. Jakie aktywności są oferowane podczas obozu?

  Uczestnicy biorą udział w starciach między drużyną Terro i Counter Terrorist, realizują scenariusze CS, uczą się survivalu, treningu strzeleckiego oraz innych zajęć militarystycznych.

 4. Gdzie odbywa się obóz?

  Obóz odbywa się w Ośrodku Wypoczynkowym „FAMA STA” w miejscowości Mrzeżyno, nad morzem.

 5. Czy obóz oferuje wyżywienie?

  Tak, uczestnicy otrzymują wyżywienie 3 razy dziennie oraz podwieczorek.

 6. Czy są dostępne opcje dojazdu na obóz?

  Uczestnicy mogą przybyć na obóz we własnym zakresie lub skorzystać z zorganizowanego transportu autokarem za dodatkową opłatą.

 7. Jakie są zabezpieczenia podczas zajęć ASG?

  Zajęcia ASG odbywają się z zastosowaniem elementów zapewniających bezpieczeństwo, takich jak kamizelki taktyczne, okulary ochronne itp.

 8. Czy program obozu może ulec zmianie?

  Tak, ze względu na warunki atmosferyczne i inne czynniki, program obozu może ulec pewnym zmianom.

Zajęcia

Podmenu Program

Fabuła obozu
oparta na kultowej grze komputerowej - „Counter Strike”, w której uczestnicy podzieleni na zespoły- T (Terrorist) i CT (Counter Terrorist) rywalizują ze sobą w serii meczy. Cel zależny jest od mapy: podłożenie bomby, ratowanie lub utrzymanie zakładników, zabicie/obrona VIP’a, szturm na bazę lub eliminacja przeciwników.

Air Soft Gun:
zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru).

Scenariusz CS:
uczestnicy wezmą udział w serii starć zaczynając od „nożówki”, w której będą walczyć ze sobą przy użyciu bezpiecznych noży-mazaków, a kończąc na scenariuszach z realistyczną, elektroniczną bombą, zakładnikami, VIP-em, rozgrywkach typu FFA i ESL.

New map:
zajęcia inżynieryjne; budowa bazy, fortyfikacji i umocnień, wyznaczanie strefy „bomb site” oraz miejsca dla zakładników, wspólne tworzenie nowej areny do rozgrywania scenariuszy ASG.

Operacja “Złamane Ostrze”:
fabularyzowana misja specjalna, w której uczestnicy wykonają szereg zadań polegających na infiltracji obozu wroga, uwalnianiu zakładników, podkładaniu ładunków wybuchowych oraz wykradaniu poufnych danych współpracując/walcząc z innymi obozami.

Rangi CS:
wyniki, które uczestnicy uzyskają w rozgrywkach będą doliczane do statystyk z całego obozu, co będzie skutkowało nadaniem odpowiedniej rangi poczynając od „silver I”, a kończąc na upragnionej randze „global elite”.

Zbrojownia:
za każdego killa, wygranie rozgrywki lub podłożenie/ rozbrojenie bomby uczestnicy otrzymają walutę (dolary), dzięki którym zakupią lepsze wyposażenie na kolejne rozgrywki. W zbrojowni czekają na nich pistolety (Beretta, Glock, Socom, Colt, Desert Eagle), pistolety maszynowe (MP5, P90, Bizon, UMP-45, MP-7), karabiny (AK, Gail, AUG, M4, M16), snajperki (Scout, AWP, Autocampa) oraz strzelby (Nova i XM1014, czyli auto shotgun).

Sztuka przetrwania:
bytowanie w lesie, pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, rozpalanie ognia różnymi metodami, budowa schronienia, pierwsza pomoc na polu walki z wykorzystaniem pirotechniki oraz sztucznej krwi, kamuflaż osobisty i maskowanie.

Zajęcia militarne:
prowadzenie walk w terenie niezurbanizowanym, szyki patrolowe i marszowe, nauka cichego przemieszczania się w terenach zalesionych, ochrona perymetrów, nacieranie i obrona.

Trening strzelecki:
strzelanie dynamiczne do tarcz przy użyciu broni ASG; strzelanie z różnych pozycji, zza przeszkód i z ruchomego pojazdu.

Zajęcia sprawnościowe:
zaprawy poranne, musztra, biegi sprawnościowe i zajęcia na basenie.

Inne:
ogniska,
plażowanie
kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.

 

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie. Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).

Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.

Podmenu Opcje dodatkowe

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu):
strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.

Możliwość także specjalnych diet, jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).

 

Ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej –

przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, m. in. takich jak:

 1. nieszczęśliwy wypadek Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 2. nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 3. śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
 4. kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom,
 5. wypadek komunikacyjny udokumentowany przez policję, któremu uległ Ubezpieczony lub Współuczestnik podróży,
 6. wystąpienie u Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży reakcji alergicznej na szczepienia, które przez Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne uznane zostały za obowiązkowe lub zalecane w przypadku podróży do kraju, który jest celem ich podróży,
 7. otrzymanie przez Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży powołania do rozgrywek sportowych o randze międzynarodowej, które odbywają się w trakcie trwania podróży,
 8. kwalifikacja Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży do olimpiady międzyszkolnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz odbywającej się w czasie podróży

Cena: 6% całkowitej ceny imprezy

Podmenu Sprawdź również