Konarzew, Konin – Świat z różnych perspektyw
Czas trwania: 1 dzień.
Program: Wyjazd do Konarzewa. Zwiedzanie Zagrody Edukacyjnej według programu „Od ziarenka do bochenka” (poznanie procesu wypieku chleba: rodzaje zbóż, opis maszyn rolniczych, proces młócenia i mielenia, historia chleba, historia pieców), udział w warsztatach (przygotowanie ciasta na chleb oraz wypiek). Poczęstunek oraz ciepły posiłek (zupa). Przejazd do Piątku – przejście do punktu określającego geograficzny środek Polski. Zwiedzanie Centrum Edukacji i Rozrywki „Mikroskala” w Koninie. W programie: wystawa makiet przedstawiających budowle oraz wydarzenia np. lądowanie na Księżycu, wycinanie na ploterze termicznym figurek styropianowych, korzystanie z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych, projekcja filmu ukazującego etapy powstawania makiet. Powrót.
Zagroda Edukacyjna Konarzew. Wchodzi w skład Gospodarstwa Agroturystycznego „Stajnia Lusi” o powierzchni 11 ha. Połowa terenu przeznaczona jest pod zasiew (owies, żyto, jęczmień), pozostała część to pastwiska, na których wypasane są konie. W Zagrodzie Gospodarze prowadzą zajęcia dotyczące pracy na wsi, realizują: program edukacyjny „Od ziarenka do bochenka” oraz różnorodne ścieżki edukacyjne, np. „Skąd się biorą jajka?”, „ Zioła i rośliny zielarskie”, „Wyplatanie wikliny papierowej oraz kreatywna sztuka recyklingu papieru”, „Wykopki i kiszenie kapusty”, „Mleczna droga”. Wszystkie warsztaty dostosowywane są do wieku uczestników, w Zagrodzie gościć mogą zatem zarówno młodsze dzieci jak i młodzież.
Centrum Edukacji i Rozrywki „Mikroskala” w Koninie.Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że przedstawiane są wydarzenia, a nie tylko budowle. Zobaczyć tu można sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata – pod tym względem to jedyny taki park w Polsce oraz Europie. Niektóre makiety są interaktywne, uruchamia je zwiedzający. Wystawa wsparta jest licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwala na poznanie wielu ciekawych faktów. z przewodnikiem zwiedzicie pracownię modelarską, w której prezentowane są makiety przedstawiające m.in. lądowanie w Normandii, wybuch w Hiroszimie, sceny z „Gwiezdnych wojen”, Arkę Noego, flotę Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, lądowanie na Księżycu, postacie z bajek PRL-u. Dodatkową atrakcję stanowi projekcja filmu ukazującego etapy powstawania makiet. W programie także: zabawa przy kulkowym tsunami, mini dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych, wycinanie na ploterze termicznym figurek styropianowych, korzystanie z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych.