Bieszczady
Czas trwania: 4 dni.
Dzień 1: Wyjazd. Przejazd do Krosna. Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła z przewodnikiem. Obiad. Przejazd nad Solinę. Spacer do zaporze. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Zakwaterowanie. Kolacja.
Dzień 2: Śniadanie. Całodzienna piesza wycieczka górska z przewodnikiem: Połonina Wetlińska – Chatka Puchatka – Połonina Caryńska. Obiadokolacja.
Dzień 3: Śniadanie. Całodzienna piesza wycieczka górska z przewodnikiem: Krzemieniec -Tarnica lub Mała Rawka – Wielka Rawka – Krzemieniec. Obiadokolacja. Ognisko.
Dzień 4: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Uherców Mineralnych. Przejażdżka rowerami drezynowymi na trasie Uherce Mineralne – Stefkowa – Uherce Mineralne lub Uherce Mineralne – Olszanica – Uherce Mineralne. Obiad. Powrót.
Jezioro Solińskie. Zbiornik retencyjny położony w pobliżu miejscowości Solina. Ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³). Otoczenie Jeziora Solińskiego jest licznie odwiedzane przez turystów i wczasowiczów. Na jego brzegach powstało kilka ośrodków rekreacyjnych, a na zachodnim brzegu jeziora znajduje się znana miejscowość uzdrowiskowa Polańczyk. Jedną z atrakcji stanowi także imponująca, najwyższa w Polsce, zapora wodna (81,8 m wysokości i 664 m długości), która wraz ze znajdującą się poniżej niej elektrownią jest częścią projektu hydroenergetycznego zagospodarowania Sanu. Latem 2015 roku na solińskiej zaporze powstał największy na świecie mural. Przedstawiające zwierzęta malowidło ma ok. 3600 m kwadratowych. Atrakcją Jeziora Solińskiego są także rejsy wycieczkowe, dzięki którym podziwiać można przepiękną, zieloną okolicę.
Centrum Dziedzictwa Szkła. Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna nareszcie doczekało się godnej oprawy, miejsca, które podąża z duchem czasu! Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się natomiast można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Na turystów czekają także rozwijające kreatywność zajęcia z edukacji plastycznej, bogata oferta wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz sklep z ręcznie wykonanymi pamiątkami.
Wycieczki górskie. Piesze wędrówki po terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego można w doskonały sposób połączyć z poznawaniem występujących tu roślin i zwierząt. W odkrywaniu tajemnic bieszczadzkiej przyrody pomogą nam istniejące już na terenie Parku ścieżki przyrodnicze i przyrodniczo-historyczne. Wyznaczono je głównie z myślą o młodzieży i odwiedzających Park wycieczkach szkolnych, ale mogą też z dużym powodzeniem służyć dorosłym. Obecnie istnieje już 12 takich ścieżek, które w większości biegną wzdłuż znakowanych szlaków turystycznych lub w ich pobliżu.
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. To przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta, bez wątpienia, najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi – tak jak w rowerze – siłą własnych mięśni nóg. Czy z pozycji torów i drezyny Bieszczady wyglądają inaczej? Warto się przekonać!