Wycieczka szkolna do Trójmiasta to wyjątkowa okazja, by aktywnie i ciekawie poznawać historię oraz kulturę jednego z najważniejszych regionów Polski. W programie łączymy zwiedzanie zabytkowego Gdańska, gdzie uczniowie odkryją najważniejsze miejsca miasta podczas interaktywnej gry terenowej, z wizytą w nowoczesnych muzeach, które przybliżą im przełomowe wydarzenia XX wieku. Rejs statkiem oraz wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni dostarczą atrakcji łączących naukę z zabawą i pozwolą na aktywne spędzenie czasu.
Oto wyjątkowa propozycja wycieczki, która łączy w sobie historyczne atrakcje, piękne krajobrazy i relaks nad morzem. Podczas tej trzydniowej przygody będziesz mógł odkryć największe i najpiękniejsze zabytki północnej Polski, a także zrelaksować się w jednym z najbardziej urokliwych kurortów nadmorskich.
Odkryj fascynującą historię Polski podczas trzydniowej wycieczki do Gdańska i Malborka! Zwiedź zabytkowy Gdańsk, poczuj ducha historii w Muzeum II Wojny Światowej i na Westerplatte, a na koniec podziwiaj potęgę zamku w Malborku. Niezapomniane wrażenia i bogaty program gwarantowane! Zarezerwuj już dziś!
Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę przez malownicze zakątki Sudetów! Odkryj tajemnice Złotego Stoku, przemierz podziemne labirynty kopalni złota, zdobywaj szczyt Śnieżnika z zapierającymi dech w piersiach widokami, a na koniec przekrocz granicę do Czech, by przejść najdłuższym mostem wiszącym i podziwiać krajobrazy z „Ścieżki w Obłokach”. Trzy dni pełne przygód, pięknych widoków i niezapomnianych wspomnień czekają właśnie na Ciebie!
Gubałówka i Butorowy Wierch. Spacer na Gubałówkę (1123 m n.p.m.) i Butorowy Wierch (1160 m n.p.m.) to przyjemna forma aktywnego wypoczynku. Z obu wzniesień roztacza się wspaniały widok na Zakopane oraz Tatry. Na Gubałówce dodatkowo kupić można tradycyjne wyroby góralskie, czy zjechać na zjeżdżalni grawitacyjnej. My proponujemy uczestnikom zabawę-konkurs fotograficzny, który rozstrzygniemy po powrocie do pensjonatu.
Dolina Kościeliska i wizyta w bacówce. W świat życia na hali wprowadzi nas przewodnik górski, który w trakcie spaceru opowie o lokalnie żyjących zwierzętach i pracy myśliwego. W bacówce poznamy szałas pasterski i koszar dla gromadzenia owiec, zobaczymy regionalny strój bacy i juhasów, dowiemy się o pasterskich zwyczajach i sprawdzimy, jak wygląda tradycyjny wyrób oraz wędzenie oscypków w szałasie.
Zakopane. Największy ośrodek miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, od dawna nazywany nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakopane to zarówno świetna baza wypadowa w góry, jak i dobre miejsce, by poznać góralską kulturę i życie Górali. Warto pamiętać, że Zakopane to nie tylko słynne Krupówki i pobliska Gubałówka, ale także miejsce związane z kulturą i sztuką. Tutaj tworzyli m.in. Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Władysław Hasior. Pobyt w Zakopanem to świetna okazja, zwłaszcza dla starszych uczniów, by poznać sylwetki tych artystów.
Rafting czyli spływ Dunajcem. Spływ pontonowy Dunajcem to zdecydowanie jedna z najbardziej emocjonujących atrakcji. Około 2 godzinna trasa pomiędzy szczytami malowniczych gór jest gwarancją niezapomnianych wrażeń. Zapewniamy opiekę sternika, kamizelki, kaski, pagaje, wodoszczelne worki na elektronikę. Uwaga: może być mokro! Ale bez obaw, po spływie czeka na Nas przebieralnia.
Warsztaty z wyrobu masła. Na tych warsztatach organizowanych przez Zakopiańską Fundację Skansen czeka Was dużo więcej atrakcji. Pieczenie chleba, zapoznanie z góralskimi strojami, konkursy, wspólne zdjęcia sprzyjają nie tylko świetnej zabawie, ale i integracji.