Z wyprzedaży dla żeglarzy

W okresie wyprzedaży pomyśl o sezonie!
Żeglujemy latem, a właśnie w styczniu w sklepach można upolować sporo fajnych okazji. Większość sklepów wita nas na swoich stronach lub w witrynach wielkimi banerami typu:
Warto z nich skorzystać.

Oto najlepsze naszym zdaniem okazje, których nie warto przepuścić!

1. Sztormiak.

W zależności od tego, w jaki przedział cenowy celujemy, warto śledzić ofertę producentów markowych ciuchów żeglarskich, ale i Decathlonu, który ma szeroką ofertę kurtek i spodni na jacht. Obecnie na ich stronie są zniżki na kurtki do 44%, a na fajne, ciepłe bluzy nawet do 60%! Ten sklep będzie najlpeszy dla początkujących adeptów żeglarstwa.
tanie sztormiaki
Na pierwszy obóż czy rejs na pewno wystarczy tania kurtka, a takie ma Decathlon.
Jeżeli poszukujemy czegoś z wyższej półki, na pewno warto odwiedzić takie sklepy, jak Szopeneria, Bakista, strony firmowe Henri Lloyda czy Musto. Dobry sztormiak będzie Ci służył przez długie lata. Nie ma co się przejmować tym, że jest z poprzedniego sezonu. Można też kupić sporo drobnych rzeczy, jak rękawiczki szotowe, okulary czy T-shirty.

2. Wyposażenie jachtu.

osprzęt żeglarski
Tutaj podobnie jak w przypadku sztormiaków trzeba przejrzeć ofertę sklepów żeglarskich.
Poza tym, ogromnym źródłem dobrych fantów jest szwedzki market Jula. Oni mają też spore przeceny na przełomie roku. Można tam kupić liny, okucia, odbijacze, odzież itp. w cenach niższych nawet o połowę. W asortymencie są też środki ratunkowe i sprzęt biwakowy.

3. Czarter.

czarter jachtów w promocji
Jeżeli nie masz własnego jachtu, to zazwyczaj do końca stycznia są super promocje na czartery jachtów. Szczególnie tych na cieplejszych wodach. Zniżki dochodzą do 40% ceny czarteru (a i to można negocjować). W dodatku często w tym okresie dostaniemy darmowy silnik do pontonu, czy ubezpieczenie kaucji. W przypadku dużych jachtów i dłuższych terminów możemy zaoszczędzić ładnych kilka tysięcy złotych!
W naszej ofercie czarteru jachtów na Mazurach do końca stycznia dostaniesz za darmo pakiet komfortowy warty 300 zł! www.roza.pl/czartery/pakiety-dla-czarterujacych

4. Jacht.

Jeżeli właśnie chcesz stać się armatorem, to teraz kupisz jacht zdecydowanie najtaniej. Szczególnie jeżeli chodzi o jednostki używane. Najniższe ceny wywoławcze jachtów są zaraz po sezonie. Wtedy jest też największy wybór. Ale jeżeli Twój budżet jest bardzo ograniczony, to szukaj teraz. Głęboką zimą. Co prawda oferta jest już mocno przebrana i wybór marny, ale sprzedawcy “bujają” się ze swoim statkiem już od września. To najlepsza pora, żeby się mocno targować. A urwać z ceny wyjściowej można czasami nawet 50%! Niebawem nastanie wiosna i wraz ze zbliżaniem się sezonu ceny znowu zaczną rosnąć. Część osób czeka ze sprzedażą właśnie do marca – kwietnia, żeby sprzedać przed sezonem. Popyt wówczas wzrasta, a podaży nie ma – za 2, 3 miesiące będzie najdrożej w roku!

5. Gadżety.

Ręczniak Garmina z oferty Sail Ho
Lampki, noże, saperki, lornetki, elektronika i inne wyposażenie pomocne żeglarzowi do życia na jachcie i na lądzie.
Tego szukamy oczywiście w sklepach żeglarskich, oczywiście we wspomnianej Juli, ale też w sklepach z militariami, jak bron.pl czy militaria.pl. Dostaniemy tam świetnej jakości noże (a to rzecz niezbędna każdemu żeglarzowi), narzędzia uniwersalne. Przydać mogą się też race czy inna pirotechnika. Sędziowie nabyć mogą na przykład pistolet startowy.

6. Rejs, obóz, szkolenie.

rejs żeglarski dla młodzieży
Często na początku roku organizatorzy rejsów i szkoleń mają akcje promocyjne typu first minute (za wczesną rezerwację). Aktualne promocje na nasze obozy żeglarskie i rejsy znajdziecie w zakładce promocje. Żeglarskie last minute też się zdażają, ale lepiej skorzystać ze zniżki i swobodnie wybierać ofertę i termin, a nie brać z tego, co zostało. 😉
Poza zniżkami, polować warto też na akcje typu darmowa dostawa.
A co Wam udało się upolować w okazyjnej cenie?
Podzielcie się swoimi łupami!

Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze na stronie odzwierciedlają poglądy autorów, a niekoniecznie portalu internetowego Róża Wiatrów. Prosimy o powstrzymanie się od obelg, przekleństw i wulgarnych wypowiedzi. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia każdego komentarza bez wyjaśnienia przyczyn.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone za pomocą *

*
*