Berlin, Poczdam, Tropical Islands

Czas trwania: 3 dni.
Cena: 699 zł za osobę.
Liczba uczestników: 45 + 3 opiekunów gratis.

W celu zamówienia wycieczki zapraszamy do kontaktu:

Zadzwoń lub napisz, a odpowiemy na Twoje pytania!

Dzień 1: Wyjazd do Berlina. Zwiedzanie z przewodnikiem – Plac Aleksandra, Wyspa Muzeów, Brama Branderburska, Aleja pod Lipami, Kolumna Zwycięstwa, Plac Poczdamski, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Wjazd na taras widokowy kultowej Berliner Fernsehturm – wieży telewizyjnej stojącej na zachód od Alexanderplatz w berlińskiej dzielnicy Mitte. (Opcja fakultatywna – obiad w restauracji na szczycie wieży). Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Wieczorny spacer brzegiem jezioro Więzno (Großer Wannsee).

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Tropical Islands. Całodniowy pobyt w kultowym tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku. Wewnątrz głównej hali panuje temperatura 26°C, co w połączeniu z wilgotnością powietrza wynoszącą około 64% przyczynia się do ciepłego, „tropikalnego” mikroklimatu. W hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem z roślinnością tropikalną, a także plaża.
Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie z przewodnikiem – Pałac Sanssouci, Pałac Cecilienhof, Alter Markt, Nowy Rynek, Dzielnica Holenderska. Przejazd do Berlina, zwiedzanie Niemieckiego Muzeum Historycznego (niem. Deutsches Historisches Museum, DHM) umiejscowionego w Zeughaus, najstarszym budynku alei Unter den Linden w centralnej dzielnicy Berlina. Powrót


Berliner Fernsehturm. wieża telewizyjna stojąca na zachód od Alexanderplatz w berlińskiej dzielnicy Mitte. Została zbudowana w latach 1965–1969 na terenie Berlina Wschodniego w NRD. Projekt wstępny wykonali architekci Hermann Henselmann i Jörg Streitparth. Jest to najwyższa budowla w Niemczech i druga co do wysokości na obszarze Unii Europejskiej (wyższa o 0,5 metra jest wieża radiowo-telewizyjna w Rydze na Łotwie). Pierwotna wysokość wieży wynosiła 365 metrów, ale w roku 1997 zainstalowano nową antenę i obecnie wieża mierzy 368 metrów. Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 metra nad ziemią, znajduje się punkt widokowy.

Niemieckie Muzeum Historyczne. (niem. Deutsches Historisches Museum, DHM) – zostało założone w 1987 przez kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Helmuta Kohla oraz burmistrza Berlina Eberharda Diepgena z okazji 750. rocznicy założenia Berlina. Umiejscowione jest w Zeughaus, najstarszym budynku alei Unter den Linden w centralnej dzielnicy Berlina. Zaprojektowana przez Ieoh Ming Peia rozbudowa Muzeum Historycznego zakończyła się w 2004 roku. W 2006 roku odrestaurowano zbudowany w 1695 roku Zeughaus. Odnowione Muzeum zostało otworzyła wystawa “Niemiecka historia w obrazach na przestrzeni dwóch tysiącleci”. 25 marca 2007 roku, w budynku Muzeum, została podpisana tzw. Deklaracja berlińska, będąca aktem prawnym Unii Europejskiej.

Tropical Islands. tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Niemczech, w kraju związkowym Brandenburgia w powiecie Dahme-Spreewald. Park wypoczynku, zwany potocznie „tropikalną wyspą”, mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium), największym samonośnym hangarze świata. Wewnątrz hali panuje temperatura 26°C, co w połączeniu z wilgotnością powietrza wynoszącą około 64% przyczynia się do ciepłego, „tropikalnego” mikroklimatu. W hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem z roślinnością tropikalną, a także plaża. Do dyspozycji odwiedzających są baseny, bary i restauracje. Tropikalna wyspa jest otwarta przez całą dobę i przez cały rok. Cały kompleks podzielony jest na dwa obszary tematyczne – rekreacyjną Strefę Tropikalną i egzotyczną Strefę Saun.


Cena zawiera: Transport autokarem z Łodzi, realizację programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Berliner Fernsehturm, Tropical Islands, Muzeum Historyczne), usługi przewodnickie w Berlinie i Poczdamie, wyżywienie (śniadanie x2, obiadokolacja x2), nocleg x2, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW (10 tys. złotych) i KL.