Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2020-08-15 2020-08-22 8 999 >>> 799 Brak miejsc
2020-08-22 2020-08-29 8 999 >>> 799 Zarezerwuj
2020-08-29 2020-09-05 8 999 >>> 699 Zarezerwuj
2020-09-05 2020-09-12 8 999 >>> 699 Zarezerwuj
2020-09-12 2020-09-19 8 999 >>> 699 Zarezerwuj
2020-09-19 2020-09-26 8 999 >>> 699 Zarezerwuj

Ogólne

Ważne informacje!

  • Informujemy iż nasze imprezy dla dzieci i młodzieży zostały zgłoszone i zaakceptowane przez właściwego Kuratora Oświaty. Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Kuratorium w sprawie wypoczynku: Klik!.
  • Informujemy iż obecnie obowiązujące przepisy umożliwiają prowadzenie rejsów, zajęć oraz szkoleń żeglarskich, w tym egzaminów na patent.
  • W trosce o komfort naszych klientów oferujemy bezpłatną możliwość zmiany zarezerwowanego terminu wybranej imprezy nawet na 2 tygodnie przed jego rozpoczęciem – w ramach dostępnych miejsc.
  • Wszystkie wpłaty naszych klientów są chronione przez UFG.

Masz dość siedzenia w domu? Przyjedź na Mazury! Studencki Rejs Turystyczny to doskonała okazja na poznanie nowych ludzi, aktywny wypoczynek i świetną zabawę. Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki szlaku Wielkich Jezior Mazurskich ale również najlepsze tawerny portowe na całych Mazurach. 😉 Najciekawsze atrakcje turystyczne regionu, zachody słońca oglądane z pokładu jachtu, wieczorne ogniska i rozgwieżdżone niebo z dala od cywilizacji, gwar i tłok portowych miasteczek to tylko część atrakcji przygotowanych dla Ciebie. Poczuj wiatr we włosach i usłysz zew przygody! Nie musisz umieć żeglować, każdy jacht prowadzony jest przez naszego wykwalifikowanego sternika.

Podmenu Uczestnicy

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia i pozytywne nastawienie. Zapraszamy pary, przyjaciół, znajomych czy rodziny, ale także osoby przyjeżdżające pojedynczo. Warto pamiętać, że to doskonała okazja, by poznać nowych ludzi, stając się częścią wielkiej żeglarskiej rodziny!

chłopak na jachcie

Jachty

Kabinowe typu Fortuna 27 lub podobne.

Załogi

Dzielone według preferencji uczestników. Napisz nam w uwagach do zamówienia 2 zdania na swój temat. Wieczory wolisz spędzać pod rozgwieżdżonym niebem, czy na imprezie w knajpie? Przyjeżdżasz sam/a czy z przyjaciółmi? Dołożymy wszelkich starań, żebyś trafił do najlepszej ekipy.

Kadra

Na każdą załogę (5-6 osób) będzie przypadał jeden instruktor–sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Dodatkowo całym rejsem dowodzi komandor.

Dojazd

We własnym zakresie. Rejs rozpoczyna się i kończy w Węgorzewie ul. Wodociągowa 1, port „Róży Wiatrów”. Istnieje możliwość bezpłatnego pozostawienia samochodu na ogrodzonym terenie ośrodka (parking niestrzeżony). Prosimy o przyjazd w dniu rozpoczęcia imprezy po godzinie 18:00. Zakończenie imprezy w dniu wskazanym w harmonogramie, o godzinie 10:00

Podmenu Cena obejmuje

Rejs na jachtach kabinowych, noclegi w kabinach jachtów, paliwo do jachtów, w terminach od 27 czerwca do 29 sierpnia dla wszystkich uczestników gorąca obiadokolacja w dniu przyjazdu.

chłopak w czapce

Cena nie obejmuje

Wyżywienia (możliwość wykupienia w opcjach dodatkowych), wyżywienia sternika, opłat portowych, kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu, opcji dodatkowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który odpowie na wszystkie Państwa pytania związane z naszą ofertą: 780 114 926.

Zajęcia

Podmenu Trasa

Rejsy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Róża Wiatrów ul. Wodociągowa 1). Będziemy żeglować po jeziorach Święcajty, Mamry, Łabab, Dargin, Kisajno i Niegocin. Szczegółowy przebieg trasy rejsu jest w dużej mierze uzależniony od warunków pogodowych. Odwiedzimy zarówno porty (np. Sztynort, Giżycko) jak i leśne przystanie i bindugi, tak by poznać żeglarstwo w różnych jego wymiarach :) Jeżeli zdecydujesz się na dwa następujące po sobie terminy, spróbujemy przepłynąć cały szlak WJM z północy na południe i z powrotem i otrzymasz miły rabat ;)

Podmenu Opcje dodatkowe


Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.


Cena: 399 zł (przy rejestracji)
Cena: 499 zł (zapisy na miejscu)


Szkolenie na sternika motorowodnego + Książka “Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. “Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena pakietu: 439 zł


Śpiewnik Żeglarski – śpiewnik wydany z okazji XXXIII – lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “Shanties” odbywającego się corocznie w Krakowie. Książka zawiera ponad 400 utworów, które zasługują na miano najpopularniejszych. Do utworów dołączone są chwyty gitarowe, pozwalające każdemu, kto ma zacięcie do gry na gitarze na wykonywanie tych znanych w żeglarskim świecie utworów.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 65 zł (wysyłka)


Podręcznik “Żeglarz Jachtowy” – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
Cena: 65 zł (wysyłka)


“Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
Cena: 55 zł (wysyłka)


Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej w uzasadnionych przypadkach.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

  • nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród Ubezpieczonego,
  • nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,
  • poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
  • bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą,
  • wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą,
  • śmierć, nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród lub nagłe zachorowanie osoby towarzyszącej w wyjeździe, zgłoszonej przez Ubezpieczonego przy podpisywaniu umowy z biurem podróży, jedynie, jeżeli umowa dotyczy wynajmu domu lub mieszkania (apartamentu) wakacyjnego.

Szczegóły w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Cena: 69 zł


Pełne wyżywienie w formie cateringu do samodzielnego przygotowania. Zapomnij o zakupach i gotowaniu. Codziennie dostarczymy na jacht świeże produkty do przygotowania śniadań i kolacji oraz gotowy obiad do podgrzania. W terminach od 27 czerwca do 29 sierpnia dla wszystkich uczestników gorąca obiadokolacja w dniu przyjazdu w cenie imprezy.
Cena 350 zł

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.