Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Rejsy w Chorwacji kierujemy do wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia i umiejętności żeglarskich. Jest to również idealny akwen dla turystów wybierających się na rejs jako alternatywa dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością uroczych zatoczek, wysp, małych portów oraz odosobnionych, malowniczych przystani rybackich. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Podmenu Uczestnicy

Rejsy w Chorwacji 2019 jachty Rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy zgłoszenia zarówno pojedyncze, jak i grupowe. Podział załóg jest dokonywany na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

Podmenu Terminy i Trasy

TERMINLICZBA DNITRASACENA
01.05 - 08.05.20217Split - Dubrovnik - Split1545 zł
03.07 - 10.07.20217Split - Wyspa Hvar - Split1920 zł
10.07 - 17.07.20217Split - Zadar - Split1995 zł
17.07 - 24.07.20217Split - Dubrovnik - Split1995 zł
24.07 - 31.07.20217Split - Wyspa Hvar - Split1995 zł
31.07 - 07.08.20217Split - Zadar - Split1920 zł
07.08 - 14.08.20217Split - Dubrovnik - Split1920 zł
14.08 - 21.08.20217Split - Wyspa Hvar - Split1870 zł
21.08 - 28.08.20217Split - Zadar - Split1835 zł
28.08 - 04.09.20217Split - Dubrovnik - Split1835 zł
04.09 - 11.09.20217Split - Wyspa Hvar - Split1780 zł
11.09 - 18.09.20217Split - Zadar - Split1720 zł

Podmenu Wyżywienie

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Uczestnicy wybierają się często na wspólne posiłki do lokalnych restauracji i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

Podmenu Jacht

Rejs w Chorwacji 2019 - jacht Cyclades 43.4Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym np .typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy). Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem. Jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe (w tym jedna z koją piętrową), przestronnną messę oraz 2 toalety.

Podmenu Dojazd

Autokar: Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 400 PLN/os. za przejazd w obie strony.

Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca na parkingu.

Samolot: lotnisko w Splicie oddalone jest od Kastel Gomilica o ok.10 km. Przejazd z lotniska do Mariny Kastela: autobus nr 37 lub taxi.

 

Podmenu Cena obejmuje

Pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, transit log, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, opłatę klimatyczną, Wi-Fi, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podmenu Cena nie obejmuje

Wyżywienia, paliwa, opłat portowych, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 120 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Opłaty, które należy uiścić na jachcie w dniu zaokrętowania: koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 EUR/os. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., która zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokonana żadnych potrąceń.

Podmenu Co zabrać na rejs

Dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

Uwagi

Uczestnicy mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy oraz kosztów przerwania imprezy. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wynosi 3% wartości zakupionej imprezy, wariant z rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową o choroby przewlekłe 4,5%. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z dodatkową klauzulą COVID-19+kwarantanna w cenie 6,08% wartości imprezy turystycznej lub wariant z rozszerzoną ochroną o choroby przewlekłe w cenie 7,76% wartości imprezy turystycznej. Dodatkowe ubezpieczenie można wykupić u Organizatora w ciągu 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie, a jeśli do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż 30 dni, jedynie w dniu zawarcia umowy. Pełne warunki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy oraz przerwania imprezy są zawarte w Warunkach Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA.
Ubezpieczenie dotyczy wyłącznie rejsu, nie obejmuje kosztu przejazdu autokarem.

 

Zajęcia

Podmenu Trasy

Trasa rejsów w Chorwacji 2019W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oznacza to, że oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split lub Split - Wyspa Hvar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas wolny, który można wykorzystać na np. na zwiedzanie okolicy, kąpiele słoneczne oraz wodne bądź też kosztowanie kuchni chorwackiej. Chorwacja to również akwen dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrovnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.

Trasa rejsów w Chorwacji - jachtTym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są jej miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna sposobność, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu

Split: Marina Kastela w Kastel Gomilica

Trasa rejsu 7-dniowego: Split - Dubrovnik - Split

 • Trasy rejsów Chorwacji 2019Split
 • Dubrownik
 • Wyspa Mljet
 • Wyspa Korčula
 • Wyspa Hvar
 • Sv. Klement
 • Wyspa Brač
 • Split

Długość trasy: ok. 294 mile

Uwaga: Trasa Split – Dubrovnik – Split wymaga intensywnej żeglugi.

Trasa rejsu 7-dniowego: Split - Zadar - Split

 • SplitTrasy rejsów Chorwacji 2019
 • Primošten
 • Skradin (wodospady na rzece Krka)
 • Šibenik
 • Kornati
 • Telašcica
 • Zadar
 • Vrgada
 • Drvenik Veli
 • Split

Długość trasy: ok. 160 mil

Trasa rejsu 7-dniowego Split - Hvar - Split 

 • Split
 • Drvenik Veli - Blue Lagoon
 • Wyspa Komiža
 • Wyspa Bišev - Błękitna Grota
 • Wyspa Vis
 • Wyspa Hvar - Stari Grad
 • Wyspa Brač - Złoty Róg, Milna
 • Split.

Długość trasy: ok.150 mil