Dostępne wyjazdy

Niestety, obecnie nie ma dostępnych miejsc.

Ogólne

Rejsy na jachcie w Chorwacji kierujemy do wszystkich żeglarzy, niezależnie od doświadczenia i umiejętności. To idealna propozycja dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną liczbą urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani, a także odosobnionych, malowniczych plaż. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Podmenu Uczestnicy

Rejsy w Chorwacji 2019 jachty Rejsy mają charakter turystyczno-stażowy, więc od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, lecz jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy zgłoszenia zarówno pojedyncze, jak i grupowe. Podział załóg jest dokonywany na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

Podmenu Terminy i Trasy

TERMINLICZBA DNITRASACENA
25.04 - 02.05.20208Split - Dubrovnik - Split1545
27.06 - 04.07.20208Split - Dubrovnik - Split1890
04.07 - 11.07.20208Split- Wyspa Hvar-Split1920
11.07 - 18.07.20208Split-Zadar-Split1995
18.07 - 25.07.20208Split Dubrovnik-Split1995
25.07 - 01.08.20208Split-Wyspa Hvar-Split1995
01.08 - 08.08.20208Split - Zadar - Split1920
08.08 - 15.08.20208Split - Dubrovnik - Split1920
15.08 - 22.08.20208Split - Wyspa Hvar - Split1870
22.08 - 29.08.20208Split - Zadar - Split1810
29.08 - 05.09.20208Split - Dubrovnik - Split1835
05.09 - 12.09.20208Split - Wyspa Hvar - Split1780
12.09 - 19.09.20208Split - Zadar - Split1720

Podmenu Wyżywienie

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Uczestnicy wybierają się często na wspólne posiłki do lokalnych restauracji i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

Podmenu Jacht

Rejs w Chorwacji 2019 - jacht Cyclades 43.4Rejsy w terminie od 27.06 do 01.08.2020 odbędą się na jachcie jednokadłubowym
np. typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy). Rejsy w terminie od 01.08 do 19.09 odbędą się na jachcie Cyclades 43.4. Jacht wyposażony jest w 4 kabiny 2-osobowe (w tym 1 kabina z koją piętrową), przestronną mesę oraz 2 toalety.

Podmenu Dojazd

Autokar: dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 400 złotych za przejazd w obie strony od osoby. Transport autokarem organizowany jest z: Warszawy, Wrocławia, Polichna (k. Tomaszowa Mazowieckiego), Opola, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Żor, Cieszyna. Transport uzależniony od frekwencji – powyżej 10 osób z Łodzi i Krakowa.

Samochód: osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca na parkingu.
Wskazówki na temat aktualnego ruchu na drogach można znaleźć TUTAJ lub skorzystać z kamer drogowych.

Samolot: lotnisko w Splicie oddalone jest od Kastel Gomilica o ok.10 km. Przejazd z lotniska do Mariny Kastela: autobus nr 37 lub taksówka.

 

Podmenu Cena obejmuje

Pobyt na jachcie, usługi skippera, opłatę klimatyczną, podatek VAT, sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL, ponton z silnikiem zaburtowym, Wi Fi, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podmenu Cena nie obejmuje

Wyżywienia, paliwa, opłat portowych, transportu.

Opłaty, które należy uiścić na jachcie w dniu zaokrętowania: koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 EUR/os. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., która zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokonana żadnych potrąceń.

Podmenu Co zabrać na rejs

Dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubione płyty CD, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik plażowy.

Uwagi

Uczestnicy mają możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy oraz kosztów przerwania imprezy. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wynosi 2% wartości zakupionej imprezy, natomiast od kosztów przerwania imprezy 0,9% wartości zakupionej imprezy.

Zajęcia

Podmenu Trasy

Trasa rejsów w Chorwacji 2019W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oznacza to, że oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas przeznaczony na zwiedzanie. Chorwacja to także rejsy dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrwvnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.

Trasa rejsów w Chorwacji - jachtTym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są jej miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna sposobność, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu

Split: Marina Kastela w Kastel Gomilica

Trasa rejsu 7-dniowego: Split - Dubrovnik - Split

 • Trasy rejsów Chorwacji 2019Split
 • Dubrownik
 • Wyspa Mljet
 • Wyspa Korčula
 • Wyspa Hvar
 • Sv. Klement
 • Wyspa Brač
 • Split

Długość trasy: ok. 294 mile

Uwaga: Trasa Split – Dubrovnik – Split wymaga intensywnej żeglugi.

Trasa rejsu 7-dniowego: Split - Zadar - Split

 • SplitTrasy rejsów Chorwacji 2019
 • Primošten
 • Skradin (wodospady na rzece Krka)
 • Šibenik
 • Kornati
 • Telašcica
 • Zadar
 • Vrgada
 • Drvenik Veli
 • Split

Długość trasy: ok. 160 mil

Trasa rejsu 7-dniowego Split - Hvar - Split 

 • Split
 • Drvenik Veli - Blue Lagoon
 • Wyspa Komiža
 • Wyspa Bišev - Błękitna Grota
 • Wyspa Vis
 • Wyspa Hvar - Stari Grad
 • Wyspa Brač - Złoty Róg, Milna
 • Split.

Długość trasy: ok.150 mil