Dostępne wyjazdy

Data wyjazdu Data powrotu Czas trwania Cena
2021-07-28 2021-08-06 10 2 090 Brak miejsc
2021-08-07 2021-08-16 10 2 090 Brak miejsc

Ogólne

Na obóz konny w Nowęcinie koło Łeby zapraszamy wszystkich miłośników koni. Każdy pasjonat jazdy konnej będzie zadowolony z profesjonalnie przygotowanego szkolenia dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych lub obozu sportowo-szkoleniowego. Obóz odbędzie się w przepięknie położonej miejscowości Nowęcin nad jeziorem Sarbsko koło Łeby w stadninie “Senny” posiadającej 30 koni i krytą ujeżdżalnię.

Zajęcia odbywają się w stadninie Stadninie “Senny”. Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II kategorii i posiada ponad 30 koni. Dzięki krytej ujeżdżalni zajęcia są prowadzone bez względu na pogodę.
Dobrze przygotowana kadra oraz bardzo dobrze ujeżdżone konie pozwalają na naukę na każdym poziomie. Polecamy tę stajnię szczególnie dla osób mających zacięcie sportowe, gdyż nauka skoków i ujeżdżenia na 10 koniach startujących w zawodach jeździeckich w skokach LL i L oraz doświadczona kadra pozwoli na korektę błędów i podniesienie umiejętności sportowych. Na każdym turnusie organizowane są egzaminy na odznakę zarówno brązową jak i srebrną. Wyjazdy w teren i galopy po plaży zadowolą najbardziej wymagających. Dla początkujących gwarantujemy bezpieczne szkolenie pod okiem kwalifikowanych instruktorów.

TerminLiczba dniCena katalogowa
08.07-17.07.2021102090
18.07-27.07.2021102090
28.07-06.08.2021102090
07.08-16.08.2021102090

Uczestnicy

Wiek uczestników: 11-18 lat.

Podmenu Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowo-Kolonijny “Ania” położony na granicy Nowęcina i Łeby, usytuowany na działce w otoczeniu zieleni i ogrodów. Odległość od morza: 1500 metrów do morza, a od stadniny: 1000 metrów.
Zakwaterowanie w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami.
Na terenie ośrodka: boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, soccer beach, pole do badmintona, kort tenisowy, miejsce na ognisko.
Ośrodek posiada świetlicę z TV, sale z lustrami, sprzęt nagłaśniający, stół do tenisa, kręgle zewnętrzne, piłkarzyki.
Do stadniny oraz na plażę jeździmy busami.

Podmenu Wyżywienie

4 posiłki dziennie (w tym podwieczorek) w stołówce ośrodka.
Pierwsze świadczenie: kolacja (bufet) w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie (bufet) oraz suchy prowiant w ostatnim dniu turnusu.

Podmenu Dojazd

Trasa główna
Miasto wyjazdowe: Warszawa za dopłatą + 100 zł.
Trasy antenowe obywają się pociągiem, busem, Flixbusem lub samochodem osobowym. Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek dopłata + 100 zł, Lublin, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław, Poznań, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Kielce + 150 zł. Wyjazdy z poszczególnych miejscowości realizowane przy zgłoszeniu się minimum 5 osób. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać przejazd na 7 dni przed wyjazdem. Informacje o zbiórce najpóźniej 5 dni przed wyjazdem. W przypadku przejazdu PKP uczestnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną. W przypadku jej braku uczestnik dopłaca do 100% wartości biletu – zgodnie z taryfą obowiązującą w PKP Intercity.

Uwagi

W związku z pandemią Covid każdy uczestnik  musi posiadać własny toczek i rękawice.

Terminy turnusów podano łącznie z transportem.
Wszystkie imprezy fakultatywne i warsztaty odbywają się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 uczestników.
Każdy uczestnik obowiązkowo powinien posiadać aktualną legitymację szkolną na przejazd PKP.
Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie NNW i Amatorskie Uprawianie Sportów AXA (10.000) .
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Ubezpieczenie dobrowolne

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji lub Przerwania Podróży TUiR AXA Polska, które chroni Ubezpieczonych w przypadku rezygnacji lub przerwania podróży na skutek nagłego zachorowania, również spowodowanego zarażeniem się wirusem COVID-19.
Koszt ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji lub Przerwania Podróży wynosi 2,8 % wartości umowy, dla osób chorych przewlekle koszt to 5,6 % wartości umowy.

Podmenu Cena obejmuje

Zakwaterowanie, wyżywienie, naukę jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów wg przedstawionych programów, ubezpieczenie NNW 10000 zł, opiekę wychowawczą, dyskoteki, ogniska, kąpiele w morzu pod opieką ratownika, składkę TFG, składkę TFP.

Podmenu Cena nie obejmuje

Dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za imprezy fakultatywne, świadczeń niezawartych w ofercie.

Covid 19 ZASADY OBOWIĄZUJĄ DO ODWOŁANIA

–  Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
– Uczestnicy powinni być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust.
– Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisania dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.

Zajęcia

Podmenu Program

O zakwalifikowaniu do danej grupy decyduje szkoleniowiec prowadzący zajęcia, kwalifikacja zależy od umiejętności uczestnika i prowadzona jest w 4 grupach.

Nauka jazdy konnej pod opieką kwalifikowanych instruktorów wg następujących programów:

A – dla początkujących (nauka od podstaw): 8 godz. 20 minut.
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin ( w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, opieka i pielęgnacja koni - 2 godziny, nauka siodłania - 2 godziny)
2. Zajęcia praktyczne:
• nauka jazdy na lonży - 5 lekcji po 40 minut (nauka jazdy na lonży pozwoli opanować umiejętności anglezowania i kierowania koniem. Kolejnym krokiem po opanowaniu tej umiejętności jest przejście do grupy samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni)
• samodzielna jazda na ujeżdżalni - 5 godz.

B – dla średnio zaawansowanych - (przeznaczony dla osób mających podstawy jeździectwa, umiejętność poprawnego anglezowania, nauka galopu od podstaw, istnieje możliwość zdobycia odznaki "Jeżdżę konno”, koszt odznaki 50 zł)
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach - 1 godzina, obsługa i pielęgnacja koni - 1 godziny, nauka siodłania - 2 godziny, nauka lonżowania - 1 godzina)
2. Zajęcia praktyczne - 10 godzin
• samodzielna jazda na ujeżdżalni (korekta dosiadu i nauka półsiadu) - 4 godz.
• jazda na ujeżdżalni, nauka galopu - 4 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie (dopiero po opanowaniu umiejętności prawidłowego galopu na padoku) - 2 godz.

C – dla zaawansowanych - (dla osób jeżdżących dobrze konno, umiejętność galopu, wyjazdy na galopy w terenie, nauka skoków, dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu na rajd nad morzem)
1. Zajęcia teoretyczne - 5 godzin (w tym: BHP przy koniach, opieka i pielęgnacja - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz.)
2. Zajęcia praktyczne - 10 godzin:
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 5 godzin
• nauka skoków na ujeżdżalni - 2 godziny
• wyjazdy na galopy w terenie - 3 godziny.

D – grupa szkoleniowo-sportowa - warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest umiejętność poprawnego galopu i podstaw w skokach, co jest sprawdzane w pierwszym dniu przez trenera. W przypadku akceptacji trenera na przesunięcie do grupy D, należy uiścić na miejscu dodatkowy koszt w wysokości 300 zł. Grupa D  jest przygotowywana do zdania egzaminu Polskiego Związku Jeździeckiego na odznakę brązową lub srebrną. Egzamin komisyjny jest przeprowadzany na terenie Ośrodka "Senny” po zdaniu egzaminu wewnętrznego.
Program grupy D:
1. Zajęcia teoretyczne (8 godz.): B.H.P przy koniach, opieka i pielęgnacja konia - 1 godz., doskonalenie nauki siodłania, dobór sprzętu dla konia i jeźdźca - 2 godz., praca z młodym koniem, nauka lonżowania - 2 godz., przygotowanie do egzaminu na odznakę - 3 godz.
2. Zajęcia praktyczne:- 12 godzin
• jazda na ujeżdżalni (doskonalenie podstaw ujeżdżania) - 2 godz.
• doskonalenie umiejętności skoków - 3 godz.
• wyjazdy na galopy w terenie - 2 godz.
• przygotowanie do egzaminu z ujeżdżania i skoków - 3 godz.
• egzamin wewnętrzny - 1 godz.
• egzamin przed komisją P.Z.J. - 1 godz.
Po zdaniu egzaminu komisyjnego uczestnik otrzymuje brązową lub srebrną odznakę wystawiona przez Polski Związek Jeździecki w Warszawie (koszt odznaki 100 zł).

Każdy uczestnik powinien posiadać sportowy ubiór: dres, obuwie sportowe itp.

Program po zajęciach z końmi

- Power Park - zajęcia w Parku Linowym w Łebie,
- wizyta w Sea Park Sarbsk w największym na północy Polski parku rozrywki, pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Największą atrakcją jest Fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D - niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach, Galeon Wodnik i Wrak na Wspak
- zajęcia sportowe: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna, plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika, - dyskoteki, konkursy, ogniska.

Podmenu Opcje dodatkowe

Dodatkowe lekcje nauki jazdy konnej.
Cena - ok. 40 zł/godz. (płatne na miejscu)

6-godzinny kurs nauki powożenia
Cena: 70 zł (płatne na miejscu)

Egzamin na odznakę P.Z.J. Jeżdżę konno” (dla uczestników grupy C)
Cena: 50 zł (płatne na miejscu)

3-godzinny rajd nad morze
Cena: 100 zł (płatne na miejscu)

Wycieczka do Labiryntu Park Łeba - przeznaczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia
Cena: 30 zł.

Wstęp na wystawę „Magiczne Lustra” - labirynt o długości 50 metrów jest tak skonstruowany, aby wyjście z niego nie było zbyt łatwe. W środkowej części labiryntu znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł.
Cena: 15 zł.

Polska Sahara - Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego: wydmy ruchome z Łącką Górą (42 m.n.p.m.) - światowy rezerwat biosfery. Wycieczka obejmuje przejazd kolejką Łeba-Rąbka, rejs statkiem pasażerskim z Rąbki do przystani Wyrzutni Rakiet, spacer do Wydm Ruchomych (1800 m), zwiedzanie Muzeum "Wyrzutni Rakiet" oraz powrót do Rąbki statkiem pasażerskim i kolejką do Łeby.
Cena: 90 zł

Wizyta w Adventure Golf Park, przygoda z minigolfem na zróżnicowanych torach, pełnych przeszkód i niespodzianek. Pole zostało tak zaprojektowane, aby czuli się na nim dobrze zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Zagraj na dwunastu zróżnicowanych torach i przekonaj się sam, dlaczego Europejczycy pokochali minigolfa,
Cena 30 zł.

Imprezy fakultatywne i poszczególne profile będą realizowane przy zgłoszeniu się min. 15 uczestników.