Poważne zmiany w przepisach dotyczących żeglarstwa!

W ostatnich tygodniach umiłowani przywódcy wprowadzili nam bardzo wiele POWAŻNYCH zmian w przepisach dotyczących żeglarstwa.
Jako że dotyczy to wszystkich nas Żeglarzy, to polecam prześledzenie zmian. Na bierząco – natychmiast po wprowadzeniu, (a czasami nawet trochę przed 😉 ) raportowaliśmy o tym na blogu.
Poniżej krótki przewodnik po tym jak teraz zoragnizowane są kwestie uprawnień do żeglowania i ich zdobywanie.

Po pierwsze Pani Minister Mucha ogłosiła rozporządzenie o nowych stopniach i uprawnieniach jakie one dają.
Mamy teraz zaledwie 3 stopnie żeglarskie (żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski i kapitan jachtowy). Przy okazji – BARDZO WAŻNA SPRAWA – można wymienić patenty, co w niektórych przypadkach daje bardzo duże zwiększenie uprawnień!
Opisaliśmy to na blogu we wpisie z 11 kwietnia: Nowe stopnie żeglarskie
U
WAGA! Dla Sterników Jachtowych jest to lektura obowiązkowa!

Kolejnym – mniej ważnym dla przeciętnego żeglarza, ale ciekawym aktem prawnym – było rozporządzenie (tutaj potrzeba było aż dwojga nimistrów – Muchy i Nowka) o organizacji egzaminów i nowych podmiotach, które mogą je organizować.
Wpis tutaj.

Na koniec polecamy wszystkim zainteresowanym wpis dotyczący wymiany starych patentów na nowe. Znajdziecie go tu. Uspokajamy od razu, że nie ma konieczności ich wymiany. Warto jednak sprawdzić, czy Wam się to nie opłaci.

Miłej lektury 😉

Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze na stronie odzwierciedlają poglądy autorów, a niekoniecznie portalu internetowego Róża Wiatrów. Prosimy o powstrzymanie się od obelg, przekleństw i wulgarnych wypowiedzi. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia każdego komentarza bez wyjaśnienia przyczyn.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone za pomocą *

*
*