Egzaminy żeglarskie 2014

Upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na stopień Żeglarza Jachtowego

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 9 stycznia 2014 roku Minister Sportu wydał naszej firmie upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent Żeglarza Jachtowego.

Patent żeglarza jachtowegoOznacza to że zniesiony prawnie  w zeszłym roku monopol PZŻ na przeprowadzanie egzaminów został też zniesiony faktycznie przy współudziale między innymi Róży Wiatrów jak i innych organizacji, które takie zezwolenia otrzymały.

Pod tym linkiem znajdziecie terminy egzaminów na żeglarza jachtowego 2014

Z punktu widzenia osób zdających zmiany są niewielkie, ale pozytywne. Uporządkowaniu ulegnie obieg dokumentów. Znikną niektóre powielające się niepotrzebnie papierki, formalności zostaną uproszczone.

Same patenty nadal będzie wydawał Polski Związek Żeglarski i w tej kwestii nic się nie zmienia. Nadal po zdaniu egzaminu trzeba będzie złożyć osobny wniosek do PZŻ i wnieść osobną opłatę.

Długofalowo najważniejszą zmianą będzie obniżenie kosztów egzaminu, które w przypadku organizowania ich przez PZŻ płacone były podwójnie.

Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia na egzaminie 🙂

Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze na stronie odzwierciedlają poglądy autorów, a niekoniecznie portalu internetowego Róża Wiatrów. Prosimy o powstrzymanie się od obelg, przekleństw i wulgarnych wypowiedzi. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia każdego komentarza bez wyjaśnienia przyczyn.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone za pomocą *

*
*